Запах — така дрібна деталь, що вічно вислизає від нас, наче примара. Він повсюди і ніде водночас. Запах створює образ-картинку, яку не бачать очі, але прекрасно зчитує підсвідомість.
І все-таки обманюють, коли кажуть, що людина обміняла свій звіриний нюх на звичайний комформізм. Ми більш чутливі до запахів, ніж звикли вважати:
Признавайтесь,у кого вдома є аромолампи?
Зазвичай, більшість з нас, використовує ефірні олії лише як приємні аромати вдома, в аромалампах, або для масажу. Але всі натуральні аромакомпозиції мають сильнішу дію, ніж ми думаємо. Навіть просте запалення аромалампи з ефірною олією дає помітний ефект на здоров’я та стан психіки.
Ефективність масел полягає в тому, що 50 мільйонів нюхових рецепторів, розміщених усередині носової порожнини, підключені до лімбічної системи мозку – області, яка відповідає за емоції. Нюхові подразнення блискавично викликають певні настрої, які неможливо контролювати свідомо. Через лімбічну систему стимулюється чуттєве сприйняття, тобто емоційне сприйняття змінюється через вироблення гормонів.
Велика частина візитів до психолога викликана або пов’язані зі стресом.
Ось наступні ефірні олії, які ефективно боряться зі цим станом:
☑️ 1. Ладан
☑️ 2. Бергамот
☑️ 3. Лаванда
☑️ 4. Роза
☑️ 5. Ромашка
☑️ 6. Кедр
☑️ 7. Валеріана
☑️ 8. Шавлія
☑️ 9. Пачулі
☑️ 10. Базилік
☑️ 11. Герань
☑️ 12. Жасмин
Ароматичні олії потрібно підбирати індивідуально, або хоча б уважно спостерігати за собою та своєю реакцією під час використання ефірних олій ❗️
#3506 в Сучасна проза
#3589 в Різне
психіатр, психологія та розвиток особистості, психологія і роздуми
Відредаговано: 26.02.2024