Вона може затягнутися надовго.
Злість, радість, печаль, захоплення, страх з'являются одномоментно і так само швидко зникають. З тривогою все трохи по- іншому. Вона може закрити собою більший спектор ваших емоцій.
Тривога виникає через невизначеність і неясність в сьогоднішньому чи майбутньому.
Тривога ізолює, в цьому і є найбільша її небезпека. При даному стані людина схильна замикатися на власних думках. Втрачається критичність мислення.
Що потрібно робити в ситуації, яка склалася сьогодні? Признати, що реальність така і світ змінився. Доведеться адаптуватися.
Називайте свої почуття і проговорюйте те, що відчуваєте. Хоча б для себе.
Придумайте чіткий план на випадок поганого розвитку подій. Що конкретно будете робити? Важливо думати не про поганий розвиток подій, а про план на даний випадок.
Не піддавайтеся тривозі і не заражайте нею інших. Знизьте кількість новин, які переглядаєте, до тієї відмітки, де ви знатимете все, що відбувається, проте не дійдете до панічного стану. Споживайте новини в тому варіанті, який найменше вас травмує (особисто мені найпростіше читати аналітику. Відео і прямі трансляції дивитися складно).
Тривожність проходить, якщо ви звертаєтеся до власних цінностей, внутрішньої опори. Для когось це діти, рідні, близькі, для когось справа всього життя. Щось з того, що мобілізує і заставляє мислити раціонально, даючи сили вірити в краще і боротися за нормальне життя.
Пам'ятайте, тривожні стани легше пережити з тими, хто зберігає спокій. Якщо ви самі належите до таких людей, старайтесь стабілізувати стан оточуючих.
Проте пам' ятайте, підтримувати потрібно саму людину, а не її неврози.
Якщо ви можете допомогти комусь, зробіть це, навіть якщо самі постраждали. Приєднуйтесь до волонтерських груп, надавайте гуманітарну допомогу.
Допомога іншим в даній ситуації знижує рівень стресу через контроль над подіями. Даний процес запускає стан: я щось роблю, значить можу щось змінити. Моє життя залежить від мене.
#661 в Сучасна проза
#407 в Різне
психіатр, психологія та розвиток особистості, психологія і роздуми
Відредаговано: 26.02.2024