Розділ 22
Не знаю наскільки я погано виглядав, але мені зовсім не до того.
— З вами все в порядку? Можливо води принести? — Ми стояли поруч дверей в чоловічу вбиральню. Я ж пробував якось переплести свої думки.
— Ти. Ти знаєш, як Плашин виграв у конкурсі? — Вона промовчала декілька секунд, затримавши погляд крізь окуляри на мене та миттю перекинувши очі на сусіднє дзеркало.
— Що? Я не розумію про що ви.
— Значить так. Тут змісту мовчати немає. Я чув розмову Івченка у вбиральні. Зефіров написав ту кляту книгу, щоб Плашин виграв?
— Так.
— Так?! Чому ж Айзенштайн це просто так пропустив?
— Справа в тому. — Вона швидко дихала, побоюючись казати хоч щось.
— Говори вже!
— Айзенштайн не знає, не знає лише він і Аміра. І я на вашому місці раджу говорити пошепки.
— Виходить, якщо знав Ян, то знала і Олена.
Не збирався я приглушати клятий тон.
— Так, заспокойся Олег.
— Ох, то тепер на ти? Без каплі лицемірства.
Її обличчя розплавилось. Вогкими та жирними мазками текло вниз. Танули очі, зливаючись на щоках і засушені губи потріскались, лишаючи місце для віртуозної кіромантії.
— Тобі варто заспокоїтись, адже надто пізно. Світ змінюється. Якщо це уже трапилось, то ти нічого не виправиш.
Я прикусив кісточку на вказівному пальці, щоб все обдумати. Як сильно мене болить голова. Вихор. Тріщать скроні.
— Чому Вадим? Що за ідіот вирішив, що це хороша ідея?
— Його батько заключив домовленість на посилення фінансування з компанією Івченка в разі їх перемоги, а вони поможуть з просуванням Вадима та будуть прокладати свої ідеї у видавництві.
— Значить все? Що в нього за батько такий?
— Підприємець якийсь. Неважливо. — Вона видихнула, прикладаючи долоню до лоба.
— Так. Вмийся та повертайся в зал. —
Аліса поклала руку мені на плече з співпереживанням та повернулася в сторону дверей.
— Звісно. Ти права.
Я повернувся у те саме приміщення де стіни чули надто багато. Обтер руки водою та перекрив її в умивальнику. Стіни трясуться. Тиск у моїх скронях переповнює вени кров’ю. Паскалів більше ніж в маріанській впадині. І ніби в трахеї стирчать холодні ножі. Цей незнайомець в дзеркалі дивився на мене з якоюсь насмішкою та нахабністю. Вино в моєму черепі лилося від нейрона до нейрона.
— Ох, це точно не все. — Я полив воду на своє волосся, закинувши його назад та на костюм, щоб освіжитись. Фіолетові плями навколо очей. Шкіра обличчя розтягується, як резина. Двері в цей раз надзвичайно легко відчинялись.
Всі сиділи за столами, а Вадим примостився у кінці найдовшого по праву руку з Івченком.
— Вітаю вас виродки. — Погляд Аліси недвозначно натякав, що я роблю помилку. — Я знаю, що ви всі тут зібралися, щоб подарувати цьому ресторану чудовий вечір.
Я штовхнув один з столиків. І доламавши ногою його кріплення витягнув одну ніжку.
— Які ви всі сьогодні прекрасні. Посмішки, і ця люб’язність. Цікаво, як ви багато сьогодні випили. — Я жбурнув ніжку столика в бар, розбивши не один екземпляр хорошого алкоголю.
— Чого ж ви не радієте? А?! Найкращі покидьки. Нічого сказати? — Я заліз на основний продовгуватий стіл та почав наближатися, розміреною ходьбою, до обличчя Вадима.
— І ти, мій улюблений друже. Не хочеш чогось випити в свою перемогу. — Стрімкий удар моєї ноги по горлу напівсолодкого вина шпурнув його об обличчя Вадима.
Всі стрімко повставали, відходячи від столиків із руками попереду себе. Плашин витирав очі від шиплячої рідини.
— Олег, негайно перестаньте! — Це крикнув Айзенштайн,
— Ці вилупки влаштували перемогу в конкурсі, щоб пропустити Плашина в когорту до цих клятих писак.
— Олег, ви п’яні! До чого до вашого програшу в конкурсі приплітати ще й цих людей? Ви жалюгідні Олег. Через два тижні я не ходу бачити вас у офісі. Вас звільнено!
Після всього я не маю права на нього злитись. Та і не дуже хочу. В силу моїх переконань, або жалості у невідворотності.
— Плював я на цих прекрасних нейтралів. Тримайте спину захованою. — Звісно охорона мене швидко винесла з ресторану та викинула на бруківку позаду будівлі. Знову я лежу на камінні. Головне, шо не холодно. Тільки трішки поболює підборіддя. Принаймні тепер легше дихається. У всі груди. Для чого їм видавництво? Що за ідіотизм?
Як же боліла голова. Ось і все? Як казала Аліса. Їй доручили за мною слідкувати, а я її так підставив. Неважливо, Айзенштайн на своєму пості залишатиметься ще не довго.
— Ей, з тобою все добре? — Олена вийшла до мене. Спочатку повільною ходьбою наближалась, потім, поклавши руку на шию, продовжила. Чи все добре? Наскільки ж тут може бути добрим.
— Ні, але це все, що ми маємо. — Вона посміхнулася. — Ти знала про це?
— Так, я говорила про це з Яном. Не знаю, чи це дійство — хороша ідея. — Вона поклала свою голову моє на праве плече. Я відчув її вилиці, ті самі вилиці. Картина! — Я чуть не викрикнув ці слова за мить до того, як ти мала їх почути. Як воно і часто траплялось.
— Ти не проти, якщо ми зустрінемось завтра?
— Не думаю, що вийде. Я завтра їду. Мені потрібна робота, котру Ян зміг мені знайти.
— І коли ти вернешся?
— Не знаю.
— Чудово. — Знову застигла ця пауза.
— А не хочеш із мною піти зараз. Я хочу тобі дещо показати. Я знаю місце де дуже багато людей. Можливо, не найкращих, але мені там подобається. — Як добре, що Ігор вирішив провести свою гулянку в нас вдома. — Ти ж не проти мені подарувати один вечір?
— Звісно, Олег. — Вона посміхнулась та ми, під поглядом жовтого місяця, пішли в сторону Бібліотечної 22.