Ентари
Це еліта таріонського суспільства, основні носії ментального дару. Ентари очолюють Доми і обирають з поміж себе тара - головного правителя.
В іншому значенні ентар це спадковий титул очільника Дому. Ентарами є, як сам глава, так і всі його діти, незалежно від статі.
***
Хранителька всіх Домів
Хранителька всіх Домів це не просто головна жриця, це совість планети. Вона не лише зберігає Джерело сил ентарів, але й слідкує за його наповненням. Щоб Джерело функціонувало, моральні якості Хранительки повинні бути бездоганними.
Крім головної жриці, у кожного Дому можуть бути власні Хранительки. Дім, де є своя Хранителька, вважається благословенним.
Хранителькам властивий пророчий дар. У їхні передбачення вірять всі мешканці світу, за винятком, мабуть, Вільних.
***
Першопроходці
Це нащадки давніх ентарів, які мають той самий дар, що і їхні пращури. Тобто, можуть відкривати проходи між світами. Першопроходці народжуються в різних Домах. Це трапляється рідко. Відносно усього світу - приблизно раз на тридцять років.
Серед Вільних першопрохідців ніколи не було.
В Нові Часи першопроходцями іменують тих, хто досліджує щойно відкриті планети.
***
Елорги
Елорг - електронний організм
Раса штучних електронно-біологічних людей, створена в результаті поєднання зусиль генетиків і ментальних фізиків. Поділяються на дві категорії: вищі і нижчі, залежно від розвиненості емоційної складової, розумових здібностей і наявності літанієвих імплантів. Вищі елорги мають ті ж самі права, що і генетичні люди. Права нижчих ретельно охороняються. Основою життєдіяльності електронних організмів є літаній або його похідні.
***
Мудріші
Це звання носять Таріонські вчителі і науковці. Люди, що пройшли повний курс сакральних наук і склали іспит на зрілість.
На Вільних Островах вчителів називають наглядачами.
***
Расові особливості і відмінності у зовнішності таріонців
Всі таріонці належать до європейської раси.
В Домі Сайгар переважає середземноморський тип зовнішності, більшість сайгарців мають карі очі і чорне волосся.
В Домі Го Ерр (Кейтар) - більша частина населення - золотаві блондини з блакитними очима.
В Домі Аймір найбільш розповсюджене русяве волосся, очі у аймірців переважно світлі - сірі, блакитні, або зелені, інколи горіхові.
Шарденці з поміж інших виділяються високим зростом і білосніжним (сивим) волоссям. Сивіти вони починають ще в дитинстві. До повноліття про початковий колір волосся і згадки не залишається. П’ятнадцять процентів шарденців не мають гену ранньої сивини, отже зберігають первинний колір волосся аж до старості. Очі у мешканців Дому Шарден можуть бути будь-якого кольору.
В інших Домах, як і на Вільних островах, чіткої градації по кольору очей і волосся не спостерігається.
Всі, без винятку, мешканці Таріону мають спільну генетичну особливість. У них в крові відсутній резус-фактор.