РОЗДІЛ 2. Давид
П’ять років тому.
Я розклав стодоларові банкноти на підлозі. Великий килим із грошей. Навіть не думав, що вдасться заробити аж настільки багато. Невже це якраз той початок нового життя, про який я так довго мріяв? Але з чого почати? Куди їх витрачати, у що вкласти, де зберігати? Як не викликати підозр?
У двері постукали. Серце впало у п’яти. Перша думка — копи. Вони вистежили мене! Так і думав, що не можна обікрасти Національний музей та вийти сухим із води. Напевно, у них було більше камер, аніж я розрахував… Чорт забирай!
— Хто там? — запитав, поспішно згрібаючи гроші в одну купу. — Я трохи зайнятий.
Запхав долари в наплічник, а той ногою сунув під ліжко. Звісно, сховок такий собі, проте у паніці іншого я не вигадав.
— Давиде, це тьотя Рая! — почувся знайомий голос сусідки. Я не поспішав розслаблятися, бо ж не знав чи сама вона там.
— Що ви хотіли?
— Може, ти відчиниш?
— Я… я не один.
— А з ким? Знову твій непутящий дружок прийшов? Передай йому, як ще раз палитиме на кухні, то я позбираю усі недопалки та нагодую його ними!
— Добре… — я трохи заспокоївся. — Це все?
— Ні. Я хотіла нагадати, що сьогодні твоя черга мити під’їзд. Не забувай!
— Звісно.
Шаркаючи капцями, сусідка пішла. Я заплющив очі та з полегшенням видихнув. Все добре. Ніхто мене не знайде. Треба трохи розслабитися, бо від цієї параної можна зійти з розуму. Я знав на що йшов. Розумів ризики. Справа вже зроблена. Треба змиритися та рухатися далі.
Наші дні.
Найгірший день мого грішного життя закінчився і на зміну йому прийшов новий, ще гірший. Я знав, що рано чи пізно карма мене наздожене, але планував розплачуватися за свої вчинки у старості. Пектораль, найдорожче з того, що мені вдавалося дістати, вкрали. Яхту, мою крихітку, потопили. Я опинився серед океану без засобів існування. Але навіть не це не гнітило мене так, як компанія, у якій мені доведеться сконати від спраги та голоду.
Подумати тільки. Поліцейська. Ще й та сама, що не давала мені життя стільки років! Чому я не опинився серед океану з ескортницею? Хоч якась приємність була б. Звісно, ні про який інтим і мови йти не могло — після нічного шторму в мене зовсім не залишилося сил. Але ті дівчата з агенції принаймні були милими і не погрожували знищити мене. Сподіваюся, їх не прибрали, як непотрібних свідків.
Гаразд, обирати не доводиться.
— Що дивишся? — гиркнула копчиха, щойно я опустив погляд на неї. Виглядала вона жахливо. Шкіра червона від сонячних опіків, губи потріскалися, волосся сплуталося у клубок, але найбільше мене турбувала її нога, що розпухла й залишалася практично нерухомою. Я б міг оглянути її, але не в таких умовах. Як мінімум потрібна тверда поверхня.
— Та от думаю… скоро голод почне затуманювати розум, доведеться вдаватися до крайніх заходів.
Її очі розширилися.
— Що ти маєш на увазі?
— Прикидую, яку частину тебе я з’їм відразу, а що залишу на потім.
— Хворий висранок!!! — заволала вона охриплим голосом. — Наблизишся до мене — я тобі голову відірву. Голими руками.
Я звів очі до неба.
— Та жартую! Жартую.
— А я — ні.
Пити хотілося страшенно. Злива втамувала мою спрагу зовсім ненадовго, а скоро знову почнеться спека. Якщо пекло існує, то це воно. Я зняв рятувальний жилет та помістив над головою, намагаючись зробити хоч якусь тінь. Ліг та став дивитися на небо.
— Як гадаєш, хто з нас відкинеться першим? — запитав у своєї супутниці.
— Ти, — ні секунди не сумніваючись, відповіла вона. — Мене обов’язково врятують.
— Якщо так, то пообіцяй доставити моє тіло на батьківщину. Я хочу бути похованим у рідній землі.
Аня чомусь розсміялася.
— Ти диви, яким патріотом перед смертю зробився.
— Я завжди любив свою країну.
— Якби любив, то не крав би її культурну спадщину. Коли здохнеш, я викину тебе у воду на корм акулам, — вона розсміялась.
— Я з тобою як з нормальною людиною розмовляю, а ти продовжуєш бути нестерпною! І навіть смієшся гидко, як чайка.
— Я не сміялась.
— Щойно.
— То не я.
Цікаво… Невже галюцинації почалися.
— Але ти це чуєш? Ось, знову? — я підірвався на ноги.
Аня теж озирнулася.
— Дивись! — ткнула пальцем ліворуч від човна.
— Це ж дійсно чайка! — зрадів я, побачивши птаха метрах у тридцяти від нас. Він спокійно гойдався на хвилях, видивляючись під собою дрібну рибу.
— Ні, це баклан.
— Яка, в біса, різниця! Головне, що її можна з’їсти, — я дістав револьвер та прицілився. До цього моменту навіть у тирі не бував, ото буде сором, якщо не влучу.
— Не стріляй! Ти не розумієш, — очі Ані засвітилися від щастя. — Якщо тут плаває баклан, це значить, що десь поряд суходіл. Ці птахи не літають на далекі відстані.
— Звідки ти знаєш?
— Не знаю, але я так думаю.
— Ну круто… це прямо вселяє надію.
— Не сперечайся, а краще роздивися навкруги.
Я сховав зброю. Намагаючись утримувати баланс, стоячи у човні, став вдивлятися у далечінь. Сонце засліплювало очі, було важко щось розібрати. Одна синява… Розвернувся в інший бік.
— Чорт забирай! — мені захотілося стрибати від радості. — Ти маєш рацію.Там земля! ЗЕМЛЯ!!!
Суша виглядала розмитою плямою попереду. Спершу була схожа на великий корабель, що мене цілком влаштовувало, але, коли я приглядівся, то зміг розгледіти зелені пагорби.
— Ти не помиляєшся? — крутила головою Аня, не в змозі піднятись. — Там точно суходіл?!
— Так! До того ж течія несе нас прямо туди. За пару годин, якщо вітер не зміниться, ми будемо зовсім поряд.
— Нарешті… — вона заплющила очі, намагаючись приховати сльози радості. Не знаю навіщо, бо навіть мені, дорослому мужику, хотілося плакати. — Шкода, у нас немає весел.