Ранок у Чорноліссі розпочався з туману. Не звичного, легкого серпанку, що розсіюється з першими променями сонця, а з густого, молочного туману, який ніби виткався з самої ночі, огортаючи село таємничою, майже непроникною пеленою. Він заповнював вузькі вулички, просочувався крізь найменші щілини в стінах старих хат, забирався навіть всередину, застилаючи вікна тонкою сірою плівкою, ніби намагаючись відгородити Чорнолісся від решти світу, сховати його від сторонніх очей.
Крук прокинувся від незвичного для нього звуку — півнячого співу. Різкий, пронизливий крик прорізав тишу ранку, нагадуючи про сільське життя, про мир і спокій, які так контрастували з його бурхливим минулим. Він підвівся з ліжка, почуваючись бадьорим і відпочившим, ніби скинув з плечей важкий тягар. Сон в затишній хатині Олесі, в оточенні запахів трав і дерева, під заспокійливе потріскування вогню в печі, повернув йому сили і надію, яку він вже майже втратив.
Він підійшов до вікна і розсунув фіранки, зроблені з грубого домотканого полотна. Туман був таким густим, що не можна було розгледіти навіть сусідні хати. Здавалося, що село занурилося в молочну річку, і лише дахи хат виглядали з неї, немов острівці в безмежному морі білизни.
Крук відчув легке запаморочення, ніби земля хиталася під його ногами. Це село було зовсім іншим, ніж ті, які він бачив раніше. Тут панувала якась особлива атмосфера, таємнича і містична, наповнена незрозумілими звуками і запахами. Він не міг позбутися відчуття, що за ним спостерігають з туману сотні невидимих очей, що вивчають його, оцінюють, чекають.
Він одягнувся і вийшов з кімнати, відчуваючи легке тремтіння в колінах. Олеся вже не спала. Вона стояла біля печі, помішуючи в казанку якусь запашну страву. В хатині панував приємний аромат свіжоспеченого хліба і трав'яного чаю, який нагадував Круку про дитинство, про безтурботні дні, проведені в бабусі в селі.
"Доброго ранку", - сказала Олеся, повернувшись до Крука з теплою посмішкою. "Як вам спалося?"
"Добре, дякую", - відповів Крук, намагаючись приховати своє збентеження. "Я давно так міцно не спав".
"Це добре", - сказала Олеся, її очі сяяли добротою. "Сьогодні у нас багато справ".
"Яких справ?" - спитав Крук, з цікавістю дивлячись на неї.
"Нам потрібно піти до села", - відповіла Олеся. "Я хочу показати вам Чорнолісся і познайомити з деякими людьми".
Крук погодився. Він був цікавий побачити це таємниче село, розгадати його загадки, дізнатися більше про його мешканців. Він відчував, що це село може стати для нього новим домом, новим початком, новим життям.
Вони вийшли з хатини, ступаючи на вологу траву, щедро вкриту краплинами роси. Туман почав потроху розсіюватися, ніби сором'язливо відступаючи перед світанком, але все ще було важко розгледіти щось на відстані. Світ навколо був розмитим і нечітким, наче акварельний малюнок. Олеся йшла попереду, легко і впевнено, наче знала кожен кущик, кожен камінь на цій стежці. Вона простягнула руку до Крука, і він міцно вхопився за неї, відчуваючи тепло її долоні і легкий запах лісових трав. "Будьте обережні", - сказала вона, її голос звучав тихо і мелодійно в ранковій тиші. "В цьому лісі легко заблукати".
Крук кивнув, міцніше стискаючи її руку. Він відчув легке збудження, передчуття чогось незвичайного. Він подумав, що цей ліс, це село, ця жінка — все це веде його до чогось нового, чогось невідомого, чогось, що може назавжди змінити його життя.
Стежка, якою вела Олеся, петляла між дерев, то піднімаючись на невеликі пагорби, вкриті смарагдовим мохом, то спускаючись у вологі низини, де повітря було насичене запахом прелої трави і грибів. Туман поступово розсіювався, відкриваючи перед ними красу карпатського лісу.
Ліс був густий і старий, наче сам час зупинився тут, зачарований тишею і спокоєм. Високі ялини і смереки тягнулися до неба, їхні крони перепліталися, утворюючи суцільний зелений намет, який захищав від дощу і сонця. Під ними росли папороті, їхнє листя нагадувало витончені візерунки, м'які мохи, що вкривали землю наче килим, і різнотрав'я, яке цвіло всіма кольорами веселки. Повітря було чистим і свіжим, наповненим запахами хвої, грибів і вологої землі.
Крук, звиклий до бетонних джунглів і задушливого повітря міста, відчув себе маленьким і беззахисним в цьому велетенському лісі, сповненому давньої сили і таємниць. Він згадав розповіді про містичних істот, які нібито живуть у цих краях: про мавок, що заманюють подорожніх у хащі, про чугайстрів, що ховаються в печерах, про русалок, що співають свої чарівні пісні на берегах лісових озер. Він почав придивлятися до кожного куща, до кожного дерева, до кожної тіні, очікуючи побачити щось незвичайне, щось магічне.
"Ви боїтеся?" - спитала Олеся, її голос був тихим і ніжним, як шелест листя. Вона йшла поруч, і Крук відчував на собі її уважний погляд, який, здавалося, бачив його наскрізь, проникав у саму душу.
"Ні, не боюсь", - відповів Крук, намагаючись говорити впевнено, але це була не зовсім правда. Він, колишній мафіозі, людина, яка пройшла крізь вогонь і воду, яка не раз дивилася смерті в очі, відчував незрозумілий трепет, перебуваючи в цьому стародавньому лісі. Він не боявся людей, не боявся зброї, не боявся болю. Але цей ліс, з його величними деревами, таємничими стежками і незвіданими глибинами, викликав у нього якесь первісне відчуття страху, яке він не міг пояснити.
"Не варто боятися лісу", - сказала Олеся, її голос звучав заспокійливо, як шепіт вітру. "Ліс — це жива істота. Він може бути і другом, і ворогом. Все залежить від того, як ви до нього ставитеся".
"А як ви до нього ставитеся?" - спитав Крук, заінтригований її словами.
"Я люблю ліс", - відповіла Олеся, її очі сяяли теплом і ніжністю. "Він — мій дім, мій захисник, мій учитель. Він навчив мене багато чому".
"Чому ж він вас навчив?" - зацікавився Крук, відчуваючи, як його цікавість до цієї загадкової жінки зростає з кожною хвилиною.
"Він навчив мене розуміти мову природи", - сказала Олеся, її голос звучав як мелодія, "силу трав, таємниці магії".