Мене розбудили голоси. Точніше, навіть шепіт — з-за дверей. Дивно, зазвичай я сплю, як убита, особливо останнім часом. А тут прокинулася.
Щось шаркнуло, пошкрябалося, і я почула одне слово:
— … покажу.
Голоси злилися, віддаляючись, і я вже не змогла нічого розібрати. А потім зовсім стихли, наче їх і не було.
Я сіла на ліжку. Вставати рішуче не хотілося. Впасти б і спати — десь до полудня, а то й довше. Як же все ж позначається на організмі втома від війни! Зараз, знаходячися вдома, я зрозуміла, як важко повертатися до нормального життя. Щобільше, навіть прокидатися важко!
Останнім часом я зовсім розклеїлася. Безсилля та апатія поглинали поступово, перетворюючи життя на сіру, нічим не примітну картину. Після того вечора в кабінеті я зовсім виснажилася. Марними надіями, які вранці змінювалися каяттям і тугою. Спогадами, котрі зовсім не хотіли йти — плавали в голові, як тріски від судна, що давно потонув. Відлуння колишніх можливостей, від яких залишилося лише крихти.
А ще була тривога, яка свербіла на тлі інших моїх емоцій.
Але потім втома вбила і її. Життя перетекло з квітня в травень, а для мене завмерло в одному дні — без числа та місяця. Похмурому, безрадісному дні.
«Потрібно щось робити, — сказала я собі й підвелася з ліжка. — Наприклад, з’ясувати, хто там шепочеться».
Я встала, прошамкала у ванну, відкрила кран і хлюпнула холодною водою в обличчя. Допомогло. Голова трохи проясніла, сонливість зменшилася. Я скорчила пику своєму відображенню і покинула кімнату.
У коридорі було пусто. І тихо. Неприродно тихо, що дало можливість підсвідомості нашіптувати заспокійливі думки, на кшталт «тобі здалося», «йди спати, опівнічнице». Я рішуче прогнала ці думки, підтягнула до пальців рукава піжами й обережно спустилася сходами.
Вітальня просочилася темрявою. Бузкове світло проникало крізь газові штори на вікнах і стелилося підлогою хитромудрими місячними доріжками. Шматок світлої плями нахабно вліз на диван і причаївся біля вишитої золотом подушки.
Будинок спав. Напевно, йому снилися сни, а може, він просто відпочивав від денної метушні.
Повернувши голову в бік коридорчика, я явно побачила світло, що ллялося з-за дверей кабінету. Згадався нещодавній шепіт, цікавість розгорілася з новою силою, і я, крадучись, попрямувала туди.
Спочатку з-за дверей чувся лише приглушений гомін, але з наближенням він оформлявся в слова — виразні та зрозумілі.
— Війна — не жарти, — тихо, але наполегливо говорив Влад. — І тепер мисливці стежать за кожним моїм кроком. Я просто не можу зараз, зрозумій.
— Та невже? — дзвінким голосом відповіла Кіра. — По-моєму, Альрік і сам не проти подивитися, хіба ні? А може, ти передумав?
— Не передумав! — різко відповів Влад. — Ти знаєш, це потрібно насамперед мені.
— Тоді зробимо це. Зрештою, у тебе є призначена. Для атлі нічого не зміниться.
— У нас ще є час…
— На що? — глузливо запитала Кіра. — Долюбити? Ти дійсно захопився?
— Не верзи дурниць! Я просто дотримуюсь плану.
— Наразі ти просиш мене від нього відступити…
Я застигла біля дверей, не наважуючись увійти. Їхня розмова була моторошною. І не в тому річ, що вони шепотілися вночі, за зачиненими дверима, у темряві, коли всі сплять. А в тому, що було сказано та як. Небезпечні слова зібралися в речення, повернулася давно похована тривога і відбилася гучним дзвоном у вухах. Наче я потрапила в іншу реальність, де всюди були розставлені криві дзеркала, накриті вуаллю. Мені раптом стало страшно, що вуаль впаде, і я побачу своє відображення.
— Не соромся, заходь, — сказала Кіра зовсім близько, і я здригнулася. Двері відчинилися ширше, і вона поманили мене пальцем. На ватних, неслухняних ногах я зробила крок усередину — на світло.
І зупинилася.
Влад напівсидів на краєчку столу, спираючись долонями на стільницю. Обличчя було незворушним, а погляд колючим.
— Підслуховувати негарно, Поліно, — холодно сказав він.
Двері ззаду зачинилися, я різко обернулася і натрапила на іронічний погляд дочки.
Звідкись здалеку почула свій, але водночас чужий голос:
— Ви чому не спите?
— Ти ж усе чула, то навіщо питання? — спокійно відповіла Кіра.
— Чула… що?
Вона мовчала. Дивилася просто у вічі, і в мене в роті з’явився неприємний металевий присмак страху. Скроні стиснуло, дихання збилося, перед очима попливли багряні кола.
— Що відбувається? Кіро… донечко?
— Кіра не твоя дочка, Поліно, — сказав Влад.
Серце стукнуло і, здавалося, зупинилося. Величезна дірка зʼявилася прямо в грудях, і в ній свистів вітер.
Але розум усе ще відмовлявся вірити. Розуміти.
— Як не моя? А… чия? — Я повернула голову й зустрілася з незворушним поглядом вождя атлі. Потім знову перевела очі на Кіру. — Хто ж вона тоді?
#1076 в Фентезі
#233 в Міське фентезі
#3481 в Любовні романи
#834 в Любовне фентезі
Відредаговано: 08.07.2023