Ось уже минуло декілька днів , як Шурочка потрапила до оселі її спасителя діда Івана, який, як виявилось, жив на околиці Яготина зовсім близько до вибалки, де і натрапив він під час полювання на нещасну дівчину. Хатина діда була зроблена із саману – мішаної глини з соломою, і була покрита очеретом, якого було вдосталь на плато річки Супій с обох сторін якої рясні ріс оцей самий очерет. Хатина притулилася біля схилу , по якому круто вела стежка до самої води. Справа і зліва від дідової хатинки росли чагарники, а де не де було видно дички - яблуньки. Зовсім рядом, справа від садиби ріс, як той велетень, великий розлогий дуб, тінь якого покрила і подвір’я, і сам будиночок.
Десь за невеличким сараєм, складного із сплетених прямих довгих жердин і скріплених червоною глиною, бігала одинока курка, а з дверей цієї споруди виглядала морда рогатого створіння – годувальниці кози Маньки. Її розумні скошені очі , як зелені розщеплені ліхтарики виблискували з під розщеплених рогів. Манька витягнула морду , як буд-то посміхнулася до діда Івана і голосно , як здалося Шурочці, що стояла рядом із дідом, замекала:
Дід іван швиденько взяв рогачі, що стояли біля дверей плетеного сараю , підчепив ними охапок сіна , що він склав у копну за декілька кроків у поклав запашну суху траву перед Манькою
З часом Шурочка, як справжня доярка , розмовляючи з рогатою твариною, наспівуючи їй пісеньки, вправно смикала за набухлі від молока соски , з яких цівкою виривалось молоко в підставлено відро.
Так вони удвох в злагоді прожили десь із тиждень, а потім... Потім сталося те, що повинно було трапитись - хтось все- таки помітив незвичну дівчину у діда і саме це стало відомо старості.
І ось тоді, одного дня , ввечері до садиби діда Івана постукали в двері
В двері знову почали калатати , як у дзвін – да так , що аж коза Манька виставила свої роги і прокричала: « Ме-ее-ее-ее....»
Накінець низенький кремезний поліцай з гвинтівкою за плечима ввалився в хату і грязними ногами, обуті в чорні кирзові чоботи, тупцюючи біля печі, вже не питав, а вимагав діда Івана:
Якось миттєво з’явилася сулія сивухи на похиленому дерев’яному столі, що стояв білі припічка , внизу якого, затаївши подих , калачиком скрутила Саша.
Від випитої сулії обидва полісмени ледве трималися на ногах. В голові все крутилось, а ноги підгиналися, як ватні – одним словом «досягли кондиції»..
Не присідаючи обидва виповзли на подвір’я, а за ними і дід Іван
Всі в трьох вони підійшли до сараю , дід Іван злегка відкрив дверцята, а прошепотів :