Місто Браслав перебував у князівстві Вікторії, тому він був дуже гарний як і всі міста її князівства. Потужні доріжки, дахи з червоної черепиці, бруківка, вилизані до блиску вулиці, вздовж яких вечорами запалювали ліхтарі. Це місто відрізнялося від інших своєю заможністю. Здебільшого тут жили офіцери зі своїми сім'ями, чиновники, ділки, щонайменше біднота, які цих панів обслуговували. Як і всюди проводилися відбори жертв, ось тільки списки підробляли. Достатньо було заплатити кому треба і замість сина якогось чинуші, жертвою ставав син шевця чи візника.
У зв'язку з такою кричущою несправедливістю, вчищалися факти заколотів, які дуже швидко припинялися. Робилося це за допомогою охоронців правопорядку яких у народі звали "аксельбанти" [1] .
Таке прізвисько пояснювалося досить просто. Ще раніше, коли землями правили люди, солдати, які стежили за порядком на вулицях міст, носили аксельбанти. Для людей простих це була вишукана дивина, яка виглядала безглуздо. Так і прижилося, аксельбанти.
Особливістю цього міста була річка Чоп, яка перерізала місто навпіл. Мости, що з'єднують дві частини, весь час були наповнені людьми, які милувалися човниками, що пропливали внизу, з молодими людьми, які прикрившись парасолькою, ховалися від поглядів цікавих, качками і дідами рибаками, що ніби приросли до берега і ніколи зі своїх місць не сходили.
Це місто заворожувало своєю безтурботністю, ніби страждання світу були йому чужі, це був інший світ, захищений від гніту канібалів, принаймні так здавалося, адже всі страждання світу лягали на плечі бідноти, тим же хто мав гроші, їх було менше, але вони були на виду і тому здавалися здебільшого. Вони ці пустощі долі, верхівка суспільства, вони й створювали цю картинку щасливого життя.
Трохи придивившись, зазирнувши в темні куточки, погляду відкривалася інша картинка. Хребет міста, ім'я якому бідність. Те, що не видно відразу. За цією напомаженістю, за цими штучними ароматами духів - смерд смерті, потворність злиднів, старість правосуддя, сліпота справедливості.
Подолавши шлях стежок і полів виявившись практично на краю міста, виявилося, що до того як вирушити Неждан послав звістку Баришу в якій, крім довгих вигадок про минулі дні, Неждан, дуже непередбачливо, вказав місце куди вони прийдуть, і що той у свою чергу допоміг їм потрапити до міста непоміченими. Саме там де Неждан вказав, до їх приходу вже стояв екіпаж критого воза запряженою трійкою коней. Кучер не промовивши жодного слова передав записку в якій була відповідь на лист Неждана в ньому так і написано - "кучер вас доставить у потрібне місце".
До міста Екіпаж доїхав швидко, рівні ідеальні дороги цьому супроводжували. При в'їзді їх ніхто не зупиняв і не доглядав, явно екіпаж був знайомий аксельбантам.
Місто на кшталт цього було їм добре знайоме, не раз їм доводилося під покровом ночі, пробиратися, крізь постійно ризикуючих, військових та аксельбантів. У цих містах вони боролися, боронилися, ховалися. Тому вони знали цю пихатість заможного суспільства і вона їм була неприємна, адже вони знали, що ціна цьому простий народ, який як невидима рука, рухає всі ці шестерні.
І ось зараз проїжджаючи через міст забитий людьми, чуючи регіт молоденьких дівчат, що заграють із ледь опереними офіцерами, і бачачи за цим усім маленького босого хлопчика, який просить милостиню. Бачачи це, ними опановує ненависть, тиха і пожираюча, що накопичувалася роками. У цей момент Неждан згадав. Він уже й забув це почуття, цю спрагу помститися за кожного, хто постраждав від рук тиранів.
Ось воно, те саме, що об'єднало колись цих людей. Адже не буває союзу чи міцної дружби без єдиної мети, єдиної думки. Кожен із них пройшов свій шлях. І так склалося, що всі вони долею не інакше, були зведені в одну точку, що визначає їх теперішнє і майбутнє.
Минаючи густонаселену частину міста, трійка коней невдовзі покинула цей шум і зупинилася біля двору обгородженого високою дерев'яною огорожею, за якою виднівся дах із тієї ж червоної черепиці. Не було в цьому дворі нічого такого, що б виділяло його на загальному тлі таких же двориків, але це був багатий район, тому на тлі решти міста, своє подвір'я досить таки не бідно облаштоване, на перший погляд вражало.
Дрібний хлопчина в сірій сорочці дуже потяганою відкрив ворота, щоб екіпаж міг сховатися від поглядів перехожих. Потім цей же дрібний хлопчик, досить швидко зачинив великі ворота, що перевершували його розміром у десятки разів, і тут же зник. Гостей тут же завели в будинок, щоб менше світилися, хоча це було швидше за все зайвий захід, бо за високим парканом все одно ніхто нічого не побачив, хіба тільки в цього когось були б крила.
#213 в Фантастика
#56 в Бойова фантастика
бої і виживання, суперсила, любов випробування сильний герой
Відредаговано: 13.08.2022