Зустріч.
Крізь тиша, і непроглядну темряву, пронизливим скреготом, пронісся звук відкривання труни. За такий тривалий термін перебування в повній тиші цей скрегіт здався Глібу нестерпним. Невелика лампа, сяяла для Гліба як сонце в ясний день.
Повільно, вниз спустилася та сама клітина в якій Гліба і опустили вниз.
- - гей ти, живий там, лізь у клітку - Гліб виразно чув голос згори, але в його роті так пересохло, що він не міг і слова мовити. - обізвись коли живий - замість слів Гліб рукою штовхнув клітку, тим самим давши зрозуміти що ще живий - У клітку лізь і швидше, інакше ще стільки ж просидиш - він спробував піднятися, але ноги не слухалися, просидівши кілька днів практично не змінюючи пози, його ноги затекли. Гліб щосили, вчепившись руками за металеві прути закинув себе всередину. Повільно клітка почала підніматися. За роки служби у в'язниці наглядачі бачили багато різного, кров, страждання, крики громил і сміливість маленьких людей. Але те, що вони побачили сьогодні, змусило кров у їхніх жилах похолонути.
Коли клітка піднялася, і світло лампи впало на неї, крізь прути ґрат, з'явився чи то чоловік, чи то труп. Гліб за ці кілька днів змінився до невпізнання. Від холоду та сирості його і так бліда шкіра стала молочно-білою. Струнне тіло висушилося до рівня живої мумії. Темно сині вени тонкою ниткою малювали мапу його організму. Тільки волосся лишилося таким же вугільно чорним.
Гліба висмикнули з клітки, бо сам він вилізти не міг. Впавши плашмя на землю, наглядач схопив його за комір, намагаючись тягнути, але виявилося, що ця мумія не така вже й легка - скільки ж у тобі гівна - довелося тягти удвох. Гліб, як згадувалося вище, мав відмінний зір, як удень так і в темряві він бачив не гірше яструба. Ця обставина зіграла з ним злий жарт. Після ув'язнення на глибині, звикнувши до темряви, тут нагорі, він осліп, надчутливі очі, були паралізовані світлом. Піднявшись нагору, виявилося, що зараз день. Здавалося, очі колять голками. Тому спочатку він нічого не бачив, а зіниця тонкою лінією, що тяглася вертикально, так звузилася ніби й зовсім зникла.
Не маючи можливості ходити, бачити, і просто чинити опір, Глібу залишалося лише слухати.
Він чув, шепіт ув'язнених, брязкіт ланцюгів, лайку наглядачів, відчував холод сходів, та теало сонця що просочувалося крізь маленькі віконця. Потім легкий вітерець, що здався Глібу таким свіжим і густим, наче прокинувся посеред зеленого лугу, як тільки зійшло сонце, коли ще роса не встигла випаруватися.
- - ну як, тобі сподобалося у нас - це був голос старшини - шкода що ми не встигли з тобою як слід познайомитися, швидше за все, ти вже не жилець, прощай друг мій, ну якщо що заходь, навіть після смерті - Гліб припустив, що можливо його везуть щоб стратити, можливо на площу для повішення, бо що тоді означають слова старшини.
Не маючи можливості побачити дороги, він не дуже міг чути, все заглушало цокання копит про бруківку, і гуркіт коліс. Лежачи на підлозі возу, обличчям униз, він лише міг чути говір чоловіків які його везли.
- - ти там живий - з Глібом їхали двоє солдатів, можливо конвоїри, один, що запитав штовхнув його носком своїх важких чобіт у живіт. Гліб лише трохи прикрив живіт руками – значить живий, якщо ще намагаєшся захищатися.
- - в…в…во-ди – ледь чутно простягнув Гліб.
- - що? що ти хочеш - той, що сидів з другого боку, штовхнув Гліба в спину.
- - мовчи погань, скоро тобі нічого не буде потрібно.
Потроху Зір повертався до Гліба, він розрізняв силуети конвоїрів, сонячне світло вже не так сильно подразнювало його очі.
Віз зупинився. За високим кам'яним парканом та старими деревами стояв величезний будинок. Серед решти будинків таких же, цей відрізнявся висотою поверхів і відповідно вікон, які були ненормально більшими, такими ж великими, як і вхідні двері, які були схожі на ворота.
Ворота ці в натяжку відчинилися. Крізь туман свого ще не зовсім відновленого зору Гліб міг розрізнити величезний коридор який без сотні світильників, був би досить похмурим.
Протягли Гліба вздовж усього коридору до крайньої кімнати, двері в кімнату відчинили двоє слуг. Будівля була овальна. Його прямі кути округлялися на самому кінці.
Сама собою кімната не відрізнялася великою пишністю, швидше навпаки, мала у собі всі властивості мінімалізму і стриманості. Якби не величезне вікно на всю стіну, кімната була б не менш похмурою, ніж коридор.
На величезному дивані біля якого стояв журнальний столик, сиділа величезна постать. Бачити Гліб його не міг, заважало сонце, але він міг точно сказати що це була не людина.
- - князь, це він, той, хто викрав Софію - князь Святослав, похмуро глянув на виснаженн тіло, ледь живого Гліба. Від його лиш виду він лютував.
- - геть звідси - кинув князь солдатам, які притягли Гліба - Романе, скажи мені, що я роблю не так?
- - ви про що? - Роман Многоликий стояв біля Святослава. Голос його був тихим і покірним, але не прислужливим. Це був голос людини, яка знає собі ціну.
- - може я недостатньо суворий, мене що, не бояться мої слуги, я не викликаю в їхніх душах поваги - Святослав звертався ніби в нікуди, він вів монолог, Гліб же мимоволі, змушений був стати слухачем усієї цієї сцени. - може потрібно частіше, публічно страчувати, або садити будь-кого, хто хоч трохи наважиться висунути кінчик свого носа. Цей народ, доброти не розуміє, вони просто не знають, як інші живуть, в інших князівствах, та в порівнянні з князівством Вікторії, у мене рай на землі. Ні, я їм надто багато дозволяю - Святослав поправив своє довге волосся, що впало йому на очі, піднявся з дивана, поправив штани і заправив білу як сніг сорочку, обійшов диван, і подивився у вікно, за яким відкривався вид на місто Вовковиськ. Стоячи біля вікна, князь мовчав, Роман не перебивав цієї тиші, Гліб сидів навколішки ледве стримуючись, щоб не впасти. - Те стерво, не стане відправляти Софію до короля - Гліб прислухався і почув ім'я Софії - вона захоче показати свою цінність, і якщо зуміє зберегти дівчисько до потрібного терміну, це їй вдасться. Ні я так цього не залишу, я не дозволю цій суці, мене обвести навколо пальця, я дивився за дівчиськом стільки років, а вона раптом вирішила прийти на готове. Цього допитували, він теж служить Вікторії? – Святослав вказав на Гліба.
- - старшина в'язниці повідомив, що цей буянив, і його кинули в яму, в якій він без їжі та води просидів п'ять днів, як бачите він ледве живий.
- - якого біса вони його не допитали?
- - це було зроблено без відома старшини, він був тим часом у від'їзді, у в'язниці Град.
- - ідіоти, і який мені з цього трупа толк - Святослав різко повернувся, підійшов до Гліба підняв з землі. Князь уважно подивився на Гліба, ніби щось побачив у ньому, потім хмикнув і з розмаху кинув його об стіну. Удар був глухий, але сильний, настільки, що та тріснула.