Через пів години автомобіль Павла виїхав на головну дорогу, забираючи нас з чоловіком з Перелісівського району, якомога далі від скромної триповерхівки. Але думками я все ще залишалася там, у квартирі Гуторіних.
Ми з Ольгою чудово провели час. Спочатку вона плакала у три струмки, а потім я, як справжня подруга, приєдналася до неї зі своїми сльозами. Потім раптом звинуватила Льольку, що вона не запропонувала мені чаю.
Гуторіна від здивування навіть плакати перестала і здивовано подивилася на мене. Підозрюю, що вона й думати забула про їжу, а мене завжди тягне нагодувати засмучену людину. Сита людина легше переносить будь-які негаразди. А якщо ще й трохи нетвереза...
Я відправила Ольгу у ванну, щоб вона привела себе в порядок, пояснивши, що зустрічати улюблену подругу з невмитим обличчям – справжній злочин. А сама побігла на кухню.
Там Валентина Володимирівна швидко розставляла на невеликій круглій таці з розписом під Хохлому чашки, заварник, тарілку з бутербродами і коробочку з еклерами, щедро политими шоколадною глазур’ю.
Зрозуміло, що Льолькина мама почула моє обурення щодо відсутності частування, тому я навіть не здивувалася, коли почула шум увімкненого чайника.
– Тьотю Валю, а коньячку, випадково, немає?
Гуторіна-старша ошелешено подивилася на мене. Я вже приготувалася почути звинувачення, що намагаюся напоїти її дочку, але нічого подібного не сталося. Тітка Валя мовчки відчинила холодильник і дістала звідти фігурну пляшку, наповнену до половини рідиною неапетитно-рудого кольору.
Вирішила, що підійде все, що є в наявності, тому що зараз мене цікавить не якість або смакові властивості напою, а кількість градусів.
Налила в одну філіжанку на третину алкоголю і, підхопивши тацю, попрямувала до Ольжиної кімнати. За моєю спиною клацнув чайник. На ходу озирнулася. Слідом йшла Валентина Володимирівна з чайником в одній руці та з пляшкою – в іншій. Дивно, але ідея підпоїти дочку явно припала їй до душі.
Коли подруга, сяючи свіжо вимитим обличчям і хизуючись акуратно зачесаними рудуватими кучерями, з'явилася з ванної, чай уже був розлитий по чашках і чекав, поки ми його покуштуємо.
Тітка Валя, прилаштувавши на стіл електрочайник та пляшку, пішла і залишила нас із подружкою самих.
– Фу, – зморщила носик Ольга, – що то за запах?
– Десять крапель коньяку нам точно не зашкодять, сідай, – швидко присунула до себе чашку з чаєм без "лікувальних" крапель (про те, що Пашка, без сумніву, помітить запах алкоголю від мене, я не хвилювалася. Але якщо Зейлі, у якого нюх теж вовчий, зрозуміє, що я трохи напідпитку, пояснити наше запізнення буде набагато важче) і запитала: – За що п'ємо?
– Поняття не маю, – Ольга влаштувалася за стіл, де я вже гордо сиділа, взяла свою чашечку, піднесла до носа і знову скривилася.
– Тоді тост, – урочисто проголосила я.
– За нас: прекрасних, добрих, вірних, скромних.
За тих, хто в нас усе це полюбив.
Хай плачуть ті, кому ми не дісталися.
Хай здохнуть ті, хто нас не захотів!
Тост був дуже влучний, і Льолька видихнула:
– Точно! – І з ентузіазмом спустошила свою чашку.
Я пила обережніше. Мій чай, який не містив неабиякої порції коньяку з холодильника, так швидко не вип’єш. Зате я, сьорбнувши трохи гарячого ароматного напою, знову налила окропу в чашку Гторіної й додала заварки з маленького чайничка. А подруга в цей час енергійно жувала бутерброд із шинкою та болгарським перчиком.
– Ще десять крапель? – поцікавилася я, смакуючи справді гарний чай.
– А давай, – кивнула подруга, що одужувала прямо на очах, хапаючись за пляшку. Щедро налила собі в чашку і перевела погляд на мою. Я заперечливо похитала головою:
– У мене ще є, але від тістечка не відмовлюся.
Ольга безтурботно знизала плечима і взялася за другий бутерброд, а потім і за третій, не забуваючи при цьому сьорбати зі своєї чашки. Щоки в неї зарум'яніли, і поки я міркувала, вистачить їй уже лікуватися чи ні, вона голосно прошепотіла:
– Віка, ік... хочеш, секрет розповім?
– А то!
– Ти знаєш, Вік-ік-куля, я тепер точно знаю: всі мужики козли! І ну їх усіх! Жаль тільки, що козенята без них ніяк не виходять.
– Ти не маєш рації, – заперечила я, вирішивши, що прийнятої дози вже достатньо, і переставила пляшку ближче до себе. – Не всі. Є й інші... створіння.
– Хіба що твій Аполлінарій? Так він один такий.
– Так, такий – один. Але є й інші класні хлопці, серед них обов'язково знайдеться і твій. Ось побачиш, буде в тебе такий хлопець, що Мишко подавиться від злості і сто разів пошкодує, що не зумів тебе втримати. Твій новий буде справжнім чоловіком, порошинки з тебе здуватиме і нікуди одну не відпустить. Ой!
Ольга підстрибнула:
– Що?
– Щодо того, що не відпустить. На мене Пашка вже чекає внизу. Оль, ти як?
– Відмін-ік-но! – Гуторіна показала мені великий палець, який трохи розгойдувався з боку на бік.
– Тоді я побіжу, а тобі завдання на сьогодні – підбери собі сукню, щоб ти виглядала як... Дюймовочка, чи хто там ще?
Ольга розгублено подивилася на дзеркальну шафу.
– Підібрати таку сукню? Де?
– Гуторіна, прокинься! Для чого люди створили комп'ютер? Гугл тобі на допомогу. Вибери, що сподобається, і ми купимо. І не сперечайся, моя дружка має виглядати як... ну, ти зрозуміла. Хоч ми з Красіним і не плануємо урочистостей, але до РАГСу ми з тобою повинні прибути як дві принцеси, зрозуміла?
– Зрозуміла, – відрапортувала Гуторіна.
– Тоді виконуй!
Поспостерігала, як Льолька швидко рвонула до комп'ютера, щоб зайнятися шопінг-терапією. Потім захопила з собою пляшку, тихо вислизнула в коридор і, прикривши двері, полегшено видихнула.
– Вікулю, – визирнула з кухні Валентина Володимирівна, – дякую тобі, дівчинко. Я цілих два дні вдома просиділа, боялася, щоб вона нічого з собою не зробила.
#39 в Фентезі
#195 в Любовні романи
#44 в Любовне фентезі
перевертні, інший світ, перевірені друзі та небезпечні вороги
Відредаговано: 12.09.2024