Примарний Ельдорадо

Розділ 11.

- Попросив у жінки телефон, вирішив зателефонувати до Аліски. Я не повірив, що сестра причетна. Мамі з бабусею дзвонити не став, у них слабке серце, якби вони дізналися, що вся родина в небезпеці, принаймні в той момент мені так здавалося, - пояснив хлопець, - У них би серце не витримало. Аліска майже відразу слухавку взяла і сказала щось на зразок
- Сашко вже у вас?
Я відразу кинув трубку Значить Аліска хотіла мене позбутися, прикрившись розіграшем, найняв своїх друзів і привіт.
- Чому ти вирішив, що тебе збираються вбити? - поцікавилася Світлана Богомазова, - Адже Дмитро сказав тобі: сестра захотіла влаштувати тобі сюрприз – розіграш.
- Та тому що я чув їхню розмову, - обурився Сашко, - Викрадачі обговорювали, що має прийти якийсь головний і все буде в ажурі. Я вирішив, що сестра найняла двох викрадачів і одного виконавця, виходячи з розмови, їхня роль полягала у викраденні, решту роботи повинен був зробити «Головний» так вони його називали. До того ж мене чимось приспали, тому що останнє що я пам'ятаю як сідаю в машину, а далі нічого не пам'ятаю, тільки як стою в якомусь колекторі. Якщо це все розіграш, тоді навіщо мене мене приспали? Далі я почав думати, що робити, нічого кращого на думку не спало, як попросити жінку відвезти мене в інше місто до дитячого будинку. Там я представився Вадимом Романовим, на запитання, чому я весь мокрий відповів
- У калюжу впав, поки сюди біг, краще тут ніж безпритульником на вулиці.
- Кращого я не зміг придумати, - повторював хлопець, - Придумав собі нову особистість, щоб ніхто нічого не запідозрив. Сказав, що свідоцтва про народження немає, батьки померли, документи згоріли.
А наступного дня в мене піднялася температура, все тіло ломило, мабуть, мабуть то через переохолодження та стрес, вихователька викликала лікарів і мене поклали до лікарні. Після того як я повернувся з лікування, з новин дізнався, що зник мій найкращий друг Максим. І я зрозумів, що справи погані.
- Чому ти не звернувся до поліції? - Задала цілком логічне запитання подруга Вікторії
– Я...я.. боявся, а якби мені не повірили?
Світлана не знайшла що відповісти, схоже хлопець у свої юні роки передивився детективів.
- Можливо ми  ніколи би не зустріли Сашка, але допоміг випадок, перевіряючи нову інформацію, я вирушила до дитячого будику, уявляєте мій подив, коли я побачила Сашка? 
- Мені були потрібні мої документи, - пояснив Сашко
- І все-таки, - не стерпіла мати Максима, - Хто вбив мого сина? Аліса? Говоріть негайно! Я хочу знати правду! Скільки можна чекати?
Але Єва, ніби не почувши питання матері, перевела розмову зовсім в інше русло.
- Алісо, як давно ти почала спілкуватися зі своїм біологічним батьком? - Задала несподіване питання детектив
- Як ви дізналися?
Детектив повторила питання
– За півроку до зникнення Сашка. Спочатку він представився мені другом сім'ї, ми довго спілкувалися і я зрозуміла, що він дійсно знає мою сім'ю, а потім зізнався, що насправді він мій біологічний батько, спочатку ми просто в мережі спілкувалися, а потім у кафе зустрілися, він такий радий був, плакав і пробачення за все просив, - тихо промовила Аліса
Стас пояснив
– Раніше, Аліса в особистій розмові, згадала, що дізналася про те, що вона прийомна дочка, прочитавши документи два чи три роки тому, але дівчинка жорстоко прорахувалася.
 До розмови підключилася Віка
- Справа в тому, що на той момент документів вже просто не існувало. Мій чоловік Антон взяв із собою документи про всиновлення Алісі у відрядження. Навіщо? Не знаю. 
- Правильно. Але тільки Аліса цього знати не могла, дівчинка не хотіла розповідати про свого біологічного батька, -  сказав Стас
 У діалог включилася Єва
- Алісо, скажи, ти говорила біологічному батькові про свою ідею про запланований розіграш брата?
Дівчинка помовчала кілька хвилин і відповіла
- Казала. Він сказав, що може мені допомогти із розіграшом, я тоді дуже зраділа, – пояснила дівчинка 

Оксана знову наполягла на своєму
- Та скаже мені хтось хто і за що вбив мого Максимку чи ні? Скільки ще мені слухати вашу балаканину? 
- Добре, - холодним тоном промовив Стас
- Нам вдалося з'ясувати, - почала довгоочікувана для Оксани розповідь Єва, - Біологічний батько Аліси - злодій, на його рахунку десятки крадіжок, все почалося з пограбування дачі, а далі все покотилося як снігова лавина, але не дивлячись на антисоціальний спосіб життя чоловік одружився і народилася дівчинка – Аліса. Незабаром після народження дитини мати дівчинки пристрастилася до алкоголю, а батько, погорівши на чергові крадіжці, потрапив до в'язниці. Коли Алісі був рік, мати позбавили батьківських прав, а дівчинку розподілили до дитячого будинку. За кілька місяців дівчинку було усиновлено родиною Островських.
– Колесо подій закрутилося за півроку до трагічних подій. На сцені з'являється біологічний батько Аліси, який, підкупив керівника дитячого будинку дізнався цікаву для нього інформацію: Хто? Коли? Як? усиновив Алісу і жінка все розповіла.
- Сім'я дуже хороша, мати та батько заможні, а останній взагалі журналіст, медійна особистість! Сім'я точно не бідує, тому Ви можете не переживати! Вона у добрих руках!
- Чоловік починає шукати дівчинку у соціальних мережах, пошуки тривали не довго. Ввівши всі необхідні дані дівчинки в пошуковому рядку, чоловік відразу знаходить Алісу: У місті живуть лише три Аліси. І лише одній із них сімнадцять років.
– Чому чоловік не подумав, що вік Аліси можуть відкоригувати? - змінила гнів на милість Оксана, - Адже це часта практика, наприклад, пара усиновила немовля, але що б у майбутньому дитина нічого не запідозрила, ставлять дату народження ту дату, коли малюк був усиновлений?
- А чи не взяти мені Вас та Вікторію до себе в команду? – посміхнулася Єва. – Сьогодні ви як ніколи уважні і ставите вірні запитання, які допомогли нам розкрити справу. Повторююсь, чоловік підкупив завідуючу, а та надала йому повну інформацію. 
- Далі - більше, - продовжив розповідь Стас, - Чоловік зав'язує дружні стосунки з дівчинкою і розповідає правду про їхню спорідненість. За його задумом дівчинка мала зненавидіти своїх прийомних батьків, зажадати помститися, розорити, зрівняти їх із землею.
- Але я дійсно любила і маму Віку та тата Антона, якщо чесно я взагалі не знала, як реагувати на новину про те, що я прийомна, - зізналася дівчинка.
- Але навіщо ти збрехала, що дізналася про усиновлення з документів? – не втерпіла Світлана
Дівчинка промовчала
- Тепер це не важливо, головне те, - продовжував молодший слідчий, - Що, надії батька Аліси не виправдалися. Наступний оберт колеса подій стався за тиждень до зникнення Сашка. Коли чоловік випадково дізнався про план викрадення – розіграшу дівчинки, у голові чоловіка народився план. Чоловік викраде хлопчика і вимагатиме викуп, він знав, що Алісі допомагатимуть Роман та Дмитро і щоб гра пішла за його правилам він вчинив хитро. У день викрадення чоловік зателефонував хлопцям та повідомив:
- У нас невеликі зміни, везіть хлопця не в гараж, а на покинуту водоносну станцію, та що за десять кілометрів від міста, якщо триматимете малого в колекторі вас напевно ніхто не помітить, а ввечері приїду я, заберу хлопця і розрахуюсь з вами. 
- І хлопці нічого не запідозрили?,- дивувалась Ксенія, - Тобі дзвонить незнайомий чоловік і каже…Я не розумію
- Справа в тому, що хлопці добре знали цього чоловіка, - тихо сказала Аліса
- Ви запитаєте, чому чоловік мав приїхати лише ввечері? Та тому що весь день він старанно забезпечував собі алібі, якщо раптом запитають, то він не при справах, ось, будь ласка, свідки є. Щодо хлопців. Хлопцям, мабуть, було все одно: Яка різниця хто гроші за роботу платить? Хлопці нічого не підозрювали, до останнього і були впевнені – вони допомагають у розіграші, принаймні так вони розповіли.
- Перша частина плану пройшла як по нотах, - встала з-за столу Єва і вийшла до центру офісу, - Сашко без проблем сів у машину. Рома і Діма присипляють хлопця хлороформом, везуть Сашка на покинуту водоносну станцію, приводять до тями і відводять у колектор. Ось тут і почалася наша історія. Сашко втікає. Викрадачі у шоці. Роман бачить, як утікач стрибає у водовідстійник з висоти, як мінімум, третього поверху. У хлопця шок, адже ніхто не припускав, що хлопчик чинитиме опір. І що тепер? А раптом хлопець мертвий? Викрадачі стрімко біжать до ємності з водою, в яку стрибнув утікач, там вони знаходять куртку хлопця і вирішують обшукати ємність у надії знайти мертвого чи живого Сашка. При цьому хлопці залишають кілька недопалків та клаптики одягу, який зачепився за борти водовідстійнику.
- Цигарки у них смердючі були, дешеві, - підтвердив хлопець
Єва кивнула головою
– Цю інформацію підтвердив наш другий інформатор. Не знайшовши жодних зачіпок замерзлі, хлопці дзвонять тому, кого вони називали «Головний» і розповідають про подію. Чоловік приїжджає і дає вказівки хлопцям – машини позбутися, залишити її десь подалі від людських очей і забирає куртку Сашка.
- Господи, - з жахом скрикнула Ксена, - Мамочки рідні! Свята Земля! Я все зрозуміла!
- Давайте не будемо форсувати події, - запропонував Стас і продовжив розповідь Єви.
- Через три дні після подій, що описуються, виходить репортаж про зникнення Сашка, в гонитві за сенсаціями репортер повідомляє, що є свідки викрадення, які готові дати свідчення. Чоловік починає нервувати і починає детально вивчати коло спілкування Сашка. У його голові з'являється новий, жахливий та жорстокий план. Спочатку знайти і вбити Сашка, сховати так, щоб ніхто його не знайшов, потім прибрати свідка - Максима, чоловік з'ясував, що саме він останній бачив зниклого хлопчика і навіть має деякі відомості. Чому? Все просто – він не бажав знову повертатись до в'язниці. Але чоловік не знав, що підсліпувата старенька Ірина Іванівна сама того не усвідомлюючи, направила слідству у зовсім іншу сторону, побачила чорну іномарку, замість звичайного чорного «Жигуля». Іномаркою зараз нікого не здивуєш, а ось "жигуль" чорного кольору приверне увагу. Чому? Визирніть у вікно, червоний, помаранчевий, білий колір цієї марки автомобіля дуже популярні, але чорний приверне увагу відразу. Третьою жертвою маніяка-початківця повинна була стати ... Аліса.
Вимовивши ім'я останньої, Котів зітхнув і глянув на слухачів.
Сашко з Алісою міцно вчепилися одне в одного. Оксана та Світлана обхопили руками голови, в їхніх очах читався непідробний жах, Ксена та Віка не могли стримати сліз.
Якщо бути чесним у детективів від такої інформації, як кажуть, «кров застигла в жилах».
Стас продовжив
– Сашка чоловік знайти не зміг, а от довірливого Максима йому вдалося виманити у безлюдне місце, де велися роботи зі зміни каналізаційних труб. Увечері у квартирі Левченка пролунав телефонний дзвінок, слухавку зняв Максим
- Алло
- Алло, Максиме?, - сказав грубий голос у слухавці
- Так це я, - кивнув хлопець
- Сашкові потрібна твоя допомога.
- Де Сашко?
- Записуй адресу, - сказав чоловік
- Довірливий хлопчика поспішив у руки своєї смерті, - констатував Стас, - Чоловік убив хлопчика, одягнув у куртку зниклого Сашка і засипав тіло піском, сподіваючись, що хлопчика знайдуть дуже не скоро і його план спрацював. Далі чоловік напав на Алісу. Він вистежив її ввечері в темному прольоті між двома будинками і вдарив дівчинку битою по голові.
- Я не можу повірити, я не можу повірити, я не можу повірити, - повторювала Вікторія, явно перебуваючи в шоковому стані, - Вбивця, вбивця, вбивця
- Але лиходій прорахувався, дівчинка встигла закричати і перехожі поспішили їй на допомогу, чоловік зник.
Далі розповідь повела Єва.
- За рік колесо подій закрутилося вдвічі швидше. Вікторія, прислухавшись до поради Ксени – Ксенії вирішує найняти мене, дізнавшись, що справу Сашка вів мій однокурсник, я отримую доступ до всієї інформації і ми починаємо вести розслідування разом.
- Як ви вийшли на злочинця? – поцікавився Сашко
– Тут зіграло кілька чинників, – відповіла на виріс хлопчика дівчина, – Перший. Знайшли тіло Максима з життєво важливими для розслідування доказами: куртка, годинник, пасмо волосся. Другий. Ми зі Стасом Котівим знаходимо недопалки та клаптики від порваного одягу біля того самого водовідстійника. Третє. Аліса розповідає про розіграш, цей момент став переломним для нашого розслідування. Четвертий. Горить ліс. Паралельно з цим знаходять чорний жигуль, як виявилося той самий, який брав участь у викраденні Сашка. Злочинці сховали машину далеко від людських глаз, випадково її знайти було просто не можливо. П'ятий. З нами зв'язався інформатор - Роман, довгий час він боявся і ховався, але, коли дізнався про відновлене розслідування, вирішив дати свідчення, адже хлопець лише хотів заробити на безневинному розіграші. Раніше хлопець не міг дати свідчення, батько Аліси погрожував йому розправою, тут все зрозуміло?
- А куди подівся Дмитро? - Задала питання Світлана
– Дмитр помер через тиждень після викрадення, від гострої пневмонії, купання у крижаній воді стало для хлопця смертельним.
- Як ви дізналися, про підкуп завідувачки дитячого будинку? – запитала Аліса
- Поліцейське посвідчення зробило свою справу, - відповів Діма, - Завідувачка жахливо перелякалася, коли дізналася до яких жахливих наслідків привела її жадібність, до речі, похід до дитячого будинку дав свої плоди, я дізнався ім'я біологічного батька Аліси, а Єва – зустріла Сашка.
- Чому вбивця не позбувся Діми та Роми?, - запитала Оксана
- Діма помер через тиждень, вбивця радів, що йому не довелося самому це зробити, а Рому він просто не знайшов. Вбивця, до речі теж не сидів на місці, коли знайшли тіло Максима, вбивця відразу ж приїхав сюди, хотів бути в курсі розслідування.
- Залишилося відкрити останню таємницю – особистість убивці, але перед цим я підкажу. Вікторія, вбивця з вашого кола, - звернулася до пані Єва.
- Що?, - не могла прийти до тями Віка, - Я навіть не знаю хто це може бути.
- Я дам вам підказку, завдяки цій людині ви познайомилися зі своїм майбутнім чоловіком – Антоном.
- Боже! То це Женечка, – здогадалася бабуся Ксена, – Такий гарний хлопчик!
- Але чому він вирішив, що моя сім'я багата? Антон давно помер, та й за його життя ми не шикували, - не могла зрозуміти Вікторія
- Усьому виною балакучість завідувачки дитячого будинку, яка наївно вважала, якщо людина медійна – значить обов'язково багата, хоча ми знаємо, що достаток родини Островських був досить середнім. Але відмовлятись від свого плану він вже не збирався. Злочинець вирішив збагатитися за рахунок Сашка та його батьків і задля цього пішов на злочин. Євген зізнався, що у будь-якому разі вбив би хлопця як непотрібного свідка. Тож ухваливши рішення втекти, Сашко врятував своє життя.
- Звідки ви це знаєте? – тільки й змогла вимовити вражена Віка
- Учора вранці Євгена Антощенка було затримано. Вбивця сподівається, що співпраця допоможе виторгувати йому термін ув'язнення по менше, але здається мені, що із в'язниці він більше ніколи не вийде, - відповів слідчий Котов.
- Значить, нашій родині більшій нічого не загрожує? - Уточнила Ксенія
- Ні, все скінчилося.
- Але чому, чому потрібно було вбивати дітей?, - гірко зітхала мати Максима
- Євген зайшов надто далеко, - почала розмірковувати Єва,- Все вийшло з під контролю. Жага наживи не зупинила його навіть в тому, щоб обікрасти своїх друзів, хоча і колишніх, а далі Ви все знаєте. Дізнавшись, що Сашко можливо втік його охопила паніка – більше за все на світі він не бажав повернутись у місця ув’язнення. Людина у шоковому стані не може діяти раціонально. Як Сашко, так і Євген саме так і діяли. Щоправда, одному це допомогло врятуватись, а інший став на шлях вбивці.
Нескінченно дякуючи і розсипаючись у компліментах Ксенія, Віка та її подруга Світлана, а також Оксана залишили офіс.
- Сашко, ти справді підозрював сестру в найгірших намірах? – поцікавився Стас
- Спочатку так, у день викрадення все було як у тумані, не міг тверезо мислити, потім, коли старше став вирішив перевірити, чи чоловік убивця чи жінка
- Цікаво, чи поділишся новаторським прийомом? – усміхнулася Єва
- Все просто. Я подзвонив додому до Максима і сказав:
- Доброго дня, Вас турбує лейтенант Марченко, скажіть, з ким розмовляв ваш син у вечір зникнення?
- Син сказав, що йому зателефонував друг Коля, але мені здалося, що голос співрозмовника був значно старшим за підліткового, - відповів чоловік.
- Як ти планував далі жити? Все життя ховатись?, - не втрималась Аліса
- Чесно кажучи я і сам не знаю, - знизав плечима Сашко, - За життя було дуже страшно, я правда вірив що за мною полювали і боявся вам сказати, що живий та й не знав як.
Поскаржитись
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше