МаріКа трохи прогавила час із вишнями, і вони почервивіли. Буквально на 2-3 дні раніше тре було зняти ягоди. Та навіть за таких умов все норм, просто трохи більше терпіння.
Вишню дрилювати(вийняти кісточки). Замочити в підсоленій воді. Промити від черв'яків, що могли в середині ягід лишитись. Сік через друшлаку при дрилюванні збирати.
Ягоди в банки на компот(на 3л банку, 1л ягід + базилік або інші трави за смаком, 3-5 столових ложок цукру, щоб не забагато. Минулого року, здається, МаріКа робила і із 3ст.л цукру на банку компоту, та зараз є бажання перестрахуватися, ½ ч.л лимонної кислоти, або втричі більше лимонного соку; залити кропом; дочекатись охолодження, злити сироп в каструлю, закип'ятити ві знову в банку, за потреби долити кип'ятком; закатати. Все готово. Догори дригом під ковдру і потім на зберігання).
Для в'яленої вишні варити сироп, МаріКа цього року медовий робить(на 1чачтину меду, 2 частини води, закип'ятити, занурити на 5 хвилин вишні, вийняти, дати стекти сиропові, і розкласти по деку на тканину, накрити тканиною ж (стара наволочка ідеальна штука) і лишити під сонцем. Швидко сохне. Головне прикрити ягоду від сонця. Виходить вишня-родзинка.
Заморозку майже не робитиме цьогоріч. Хтозна як із електрикою справи будуть.