Налий мені вина… ковток…
Без обмежень, “Налий мені вина”
Слава Сонцю, скандалу таки не сталося. Тато доволі ґречно запросив імператора та пана Петра до столу, а ми з Лілею тим часом втекли на кухню. Імператор та дід Петро відмовилися від обіду, запевнивши, що вони щойно поїли. Оскільки нічим не почастувати гостей суперечило правилам гостинності, ми з Лілею вирішили зробити ставку на чай, приготуванням якого ми, власне, і займаємося нині на кухні.
- А можна, я не буду вертатися? – жалібно прохникала я.
- А ти правда з імператором…
- Так.
- Ну ти даєш, Квітко… Сподіваюся, тато його не буде дуже мучити. Тато взагалі чутливий дуже, коли тема хлопців піднімається. Запрошував мене раз однокласник в старшій школі на танці - я й дала згоду, а тато не пустив! Мені досі перед Степаном соромно. І так щоразу! Ніякого особистого життя! – Ліля по-дитячому ображено надулась. - Слухай, а можна, я в тебе у столиці поживу?
- А тато погодиться?
- Я вже майже рік як повнолітня, - задерла кирпатий носик сестричка. – До речі, я й зараз маю на собі твій дарунок на моє вісімнадцятиліття, - Ліля вказала на гарні сережки у формі лілій. Вони були зроблені з білого золота та інкрустовані дрібнесенькими прозорими коштовними камінчиками. – Вони такі чарівні, що я їх майже не знімаю!
Я усміхнулася. О, так, я добре пам’ятаю, як я їх придбала. Того дня я зайшла в ювелірну крамницю, аби підбадьорити себе прикрасою після розриву з Зоряном. Купивши свій найперший золотий кулончик, я вже збиралася йти додому, коли побачила ці сережки, які б так пасували Лілі! Не змогла їх не купити. Хотілося подарувати сестричці на повноліття щось справді гарне й, не знаю, вічне. Це ж така важлива дата! Власне повноліття я відзначила на самоті у темній манюній кімнатці після довгого робочого дня, отримавши поштою в якості подарунку від Зоряна букет і шматочок торту. Хлопець казав, що не зможе святкувати зі мною, бо мусить іти на день народження матері. Але значно пізніше я випадково дізналася від Віоли, що вони того дня одружилися, а отже той мій іменнний торт був насправді чужим весільним…
Коли я виринула з гірких думок, зауважила, що сестра вже із захопленням планує, що робитиме в столиці та які визначні місця й музеї відвідає. Як же мені хотілося б забрати її з собою… Якби не ці відьми!
- Лілю, в столиці зараз небезпечно, тож посидь поки тут. Я там в одну справу вплуталася, і буде краще, якщо ви з батьком побудете тут, поки все не налагодиться.
- Яку справу? - погляд сестри миттю набрав серйозності і рішучості допитатися правди.
Поки грілася вода, я швиденько переказала сестрі історію про Пані та її план.
- Пані забирає душі за допомоги якогось ритуалу? - Ліля мала такий самий ошелешений вигляд, як і я, коли вперше здогадалася про це.
- Саме так. Слухай, я хотіла спитати, чи збереглися в нас ті мамині книги… Але зараз я до тата не ризикну підійти, тим паче з таким питанням. Ти ж знаєш, як він ставиться до найменшої згадки про мій дар.
- Ну, його теж можна зрозуміти. Він хотів тебе вберегти, то й не дозволяв користуватися чарами. Це привело б очищення в наш дім. Втім, мушу визнати, він тоді був справжнім параноїком… Але не думаю, що він поводитиметься так само і тепер, адже Очищення вже нема. Та й, судячи з твоїх очей, ти знову багааато чарувала.
- Про що ти?
- Вони тепер знову зелені, без жодної краплинки карого. Ти, мабуть, не пам’ятаєш, але в дитинстві у тебе теж були яскраво-зелені очі. Я через це тобі ще дуже заздрила.
- Так, - я згадала. – Мама ще казала, що чарів у мені так багато, що їх і в очах видно.
- Мабуть, через те, що ти дуже довго не вдавалася до чарів, вони неначе заснули. І ось тепер прокинулися.
- Звідки ти це знаєш?
- Ну, мені частенько було нудно, тож я спускалася в підвал і читала мамині книги. Я кожну сторіночку ретельно зберігальним зіллям промазала, аби їх вологість остаточно не зіпсувала.
- Тато їх таки не спалив!
- Звісно ні, - сестра пирхнула. – Він же не вандал.
- Чекай, те зілля, про яке ти говориш… Його ж приготувати може тільки алхімік. Невже тобі передався дідів дар?
Сестра промовисто усміхнулася.
- І тато про це, ясна річ, не знає.
- Ні. Я не казала. Розумієш, він став дуже чутливим після того, як ти пішла. Спершу дратувався навіть коли я по воду до криниці ходила. Уявляєш, навіть через це викопав у дворі власну! І після цього зник чи не єдиний мій привід піти бодай на п’ять хвилин з подвір’я.
- Стихії, сестро, мені так шкода.
- Не переймайся. Думаю, тепер, коли ти приїхала, тато поволі заспокоїться.
- Але мені треба завтра бути вже на роботі, тож…
- О. Шкода. Тоді чекатимемо на тебе в наступні вихідні. Чи коли там у тебе вийде.
- Ти свята, Лілю.
- Знаю, - сестра показала мені язика.
- То, може, ти щось знаєш про ритуал передачі душі?