Мої пошуки марні. Татко надійно сховав мобільний телефон, можливо, забрав із собою. З розпачем на серці я повертаюсь у свою спальню та одразу бреду у суміжну ванну кімнату. Теплі струмені води омивають тіло, приховуючи сліди мого сьогоднішнього вчинку. Я втомилась. До божевілля втомилась та хочу спокою.
У ліжко дістаюсь у напівсонному стані. І варто торкнутись подушки, як сон надійно сковує повіки.
Вночі переслідують кошмари. Спочатку сниться татко, який погрожує всіма карами пекла, потім на арену виходять батьки Олексія й також засуджують мене за необдуманий крок.
Проте я зовсім не шкодую, що подарувала свою цноту Солохову. Ні краплинки, ні секунди. Я зробила так, як веліло серце.
Ранок зустрічає слабким болем та ломотою в тілі. Кожнісінький м’яз на ногах дає про себе знати. На додаток голова розривається від пережитого напередодні стресу.
Автоматично підводжусь, підходжу до вікна та відслонюю гардини, щоб впустити в нічну темряву перше сонячне проміння. Місто давно прокинулось. Хоч знаходиться воно далеко від нашого житлового сектору, проте до вух долітає гам багатолюдних, перенавантажених автомобілями, вулиць.
Шкода, я не маю можливості зателефонувати Євгену, розпитати про його сни, поділитись розповіддю про неймовірний краєвид за моїм вікном. Чоловік, мабуть, набирав мене чи надсилав картинки з побажаннями покійної ночі. Я б багато чого віддала, аби краєчком ока на них поглянути, аби знову почути тихий тембр його голосу. На щастя, перед тим як залишити мобільний за пасажирським сидінням, я вимкнула пристрій і ніхто з рідних не дізнається про мою таємницю.
Окидаю поглядом кімнату й зачіпляюсь за аркуш паперу на столі. Похапцем беру тонкий папір пальцями. Дрібні букви розпливаються перед очима. Мозок вражає нова реальність: це мій розпорядок дня на сьогодні. Найбільше привертає увагу вечірній захід, який передбачає святкування дня народження таткового знайомого. Чергове блазнювання на публіку, коли змушений брехати про все, починаючи з настрою і закінчуючи фінансовим становищем. Я іронічно посміхаюсь та кидаю папір на поверхню. На душі виграють всі бурі світу. Знову падаю на ліжко, зариваюсь в подушку.
У двері тихенько стукають та на порозі несміливо показується фігура покоївки.
— Вас батько чекає на сніданок. Просив без запізнень, — писнувши, зникає в коридорі. Я не встигаю відповісти, що не маю найменшого бажання бачити сімейство у зборі, що вони противні мені, що дихати один повітрям вище моїх сил.
Ігнорую наказ. До обіду знаходжусь в спальні. Прокрутивши замок, повністю абстрагуюсь з цього місця. Фантазії малюють яскраві картини за участю Солохова. Мої мрії несуться далеко вперед. Проведений разом час я згадуватиму до останнього подиху як найприємнішу мить у житті. Розбурхана уява показує нас щасливими, радісними, і вірить, що обов'язково зустрінемось. Ні, ми повинні ще раз побачитись, адже доля «Славіка» не вирішена.
У двері знову стукають, після чого без вагань натискають на ручку.
— Нато, відчини, будь ласка.
Від несподіванки зіскакую на ноги. Ого! Схоже татко залучив важку артилерію, бо простір повниться голосом дідуся. Йому не можу не відкрити. Мене зустрічають стурбованим виразом обличчя і непідробленою тривогою в очах.
— Нато, з тобою все гаразд?— запитує, обіймаючи поглядом. — Хоч ти поясни, що відбувається. Я нічого не розумію. Твоя мама подзвонила і сказала, що протягом дня ти вешталась не знати де, що втекла від охорони і взагалі весілля під загрозою зриву.
— Привіт, — розчаровано відповідаю. — Я думала, ти на моїй стороні. Виявляється помилялась.
Відходжу в глиб кімнати й обіймаю себе руками. Не зважаючи на спеку, холодно до дрижаків. Мене наче трусить із середини. Я не вірю, що найближча людина також зрадила.
— Що ти, Наталочко! Я завжди прийму будь-яку твою позицію. І в той самий час я хочу бути об’єктивним. Я чекаю пояснення.
Видихаю, і, продовжуючи дивитись в далечінь, відповідаю:
— Я сказала їм, що відмовляюсь виходити заміж за Олексія.— Дідусь прокашлюється. — Батько обурився і наказав сидіти під сімома замками. Тепер я, мов принцеса, зачаклована злим чарівником у високій вежі. Дідусю, любий мій, я не кохаю Олексія, я не зможу бути з ним, я зів’яну, перегорю. Будь ласка, поговори з моїми батьками. Мама повинна дослухатися до тебе.
Він присідає у крісло, підпирає ціпком підборіддя. У його очах майорить сум.
— Боюсь, мене ніхто не послухає. Твій батько занадто радикальний у своїх рішеннях. Він не з тих людей, котрі змінюють думку. Але я спробую. Нічого не обіцяю, на жаль. А ти, Наталко, припини плакати, зберися з думками, і якщо хочеш здобути перемогу, витри сльози й обдумай план, як всіх перехитрити. Можливо, вигадаєш, як зробити так, щоб наречений сам відмовився від ідеї фіктивного шлюбу.
— У мене опускаються руки, — чесно зізнаюся. Ридання попри бажання втримати їх в собі, вириваються назовні гарячим потоками солоної води. – Я не думаю, що тато і мама погодяться.
— Не хвилюйся, дитино, — підбадьорливо підморгує дідусь, — прорвемося. Я нікому не дозволю тебе кривди, в тому числі рідним батькам.
— Я знаю людину, яка погодиться допомогти, — кидаюся до його ніг. — Євген Солохов. Потрібно якось з ним зв'язатися.
#8871 в Любовні романи
#3451 в Сучасний любовний роман
#2996 в Сучасна проза
Відредаговано: 16.08.2022