Лікарняна палата на чотирьох тішила свіжим ремонтом. Мар’яна лежала на ліжку, розміщеному в кутку палати, одразу за дверима й мило усміхалася Ромкові. Чоловік якраз розкладав на тумбочці принесені смаколики. Мар’яні, не дивлячись на дошкульний біль, стало смішно.
− Мені таке не можна Ромчику. Взагалі не можна нічого такого, тільки кашу. Не солену й не солодку ну і все в такому дусі. Лікар сказав.
− Я не розумію. Ти що, погано харчувалася, поки жила окремо? Навіщо було створювати увесь цей цирк? Бачиш, до чого дійшло, − Ромко хоч і бурчав, та всівся біля неї на ліжку й акуратно заправив їй пасмо волосся за вухо.Тоді легенько стукнув пальцем по носі. А далі взявся розповідати, як за нею скучив і що він вже у квартирі встиг переробити за її відсутності та починав вити вовком від самотності, і що в нього на роботі деякі зміни.
Мар’яні хотілося і сміятися і плакати. Сміятися від щастя, що чоловік повернувся. Прибіг до неї, як тільки взнав, що вона потрапила в лікарню. Приємно було вислуховувати його заклопотане бурчання. Вона теж за ним дуже скучила. А плакати хотілося від того, що через хворобу не могла взяти його за руку й побігти додому. І не розповіси ж йому, що потрапила в лікарню завдяки чудодійним порадам з мудрого сайту.
***
Лікарняна палата стала результатом її спонтанного рішення сісти на дієту. В гонитві за швидким схудненням, Мар’яна вичитала в Інтернеті, що при схудненні важливе нормальне травлення. А допомагає травленню клітковина. А клітковини багато в капусті. Після чудової інформації Мар’яна затарилася зеленими капустинами в супермаркеті й напихалася капустою на сніданок, обід і вечерю. Хто ж його знав, що її підшлункова залоза категорично проти такої дієти.
Одного дня стався їй гострий біль в лівому боці, ближче до серця. І то такий, що ні вдихнути, ні видихнути. Мар’яна якраз на роботі схвильовано переглядала нові світлини «інстадіви вищого класу». Думками пронеслося, що з нею не щось інше, а саме інфаркт через інстадіву. В її то віці! Співробітниці метушилися. Хтось пропонував довезти Мар’яну до лікарні, хтось уже викликав швидку, а сама Мар’яна, перемагаючи біль, шукала в гугл-пошуку симптоми інфаркту та можливий для інфаркту вік. Симптоми підходили! А вік? Ой леле! Виявилося, що хвороба помолодшала. Інфаркт міг трапитися й у двадцятирічних. А Мар’яні, у її тридцять п’ять, то й зовсім не було надії, що вона помилилася діагнозом. Що там на сайтах про лікування інфаркту?
Поки швидка їхала, жінку на її вимогу, вже вгостили усіма сердечними таблетками, котрі знайшлися в офісі та котрі більш менш збіглися з рекомендованими Інтернетом ліками проти інфаркту.
А далі до різкого болю дотулилася гидка нудота, лікарня, крапельниці та кілька лікарів у білосніжних халатах.
Мар’яна, як тільки у лікарні їй надали всю необхідну медичну допомогу і приглушили болючі прояви хвороби, а якщо конкретніше, то зовсім не інфаркту, а гострого панкреатиту, довго сперечалася з лікарем про правильність своїх дій після того, як розповіла йому про своє харчування, дієти, і схуднення.
− Ви зрозумійте єдине: Інтернет − це вам не лікар, і не дієтолог. І інформація в Інтернеті не завжди подається кваліфіковано, − лікар супив брови й дивився на Мар’яну згори вниз, − Ви ж доросла жінка. Повинні трішки й самі мізкувати. Як можна без жодних досліджень діагностувати собі інфаркт? Або оце ваше схуднення! От хіба не напрошується висновок: якщо хочу схуднути, йду до лікарні та здаю хоча б загальні аналізи. Чи у вас як?
Мар’яна, хотілося їй чи не хотілося, а змушена була визнати, що десь у чомусь з того, про що говорив, лікар таки мав рацію. Вона й справді не перевірила своє здоров’я перед дієтою. Але ж в Інтернеті такої поради не знайшла. Можливо, що порада й була на тому сайті, де йшлося про капусту, просто жінка її не зауважила.
Мар’яна ще раз зайшла на сторінку сайту. Ні. Там про лікарів та аналізи нічого не було. Це що ж таке вимальовується? Вона сама мала додумуватися, що капуста на неї погано вплине? Мар’яна вирішила, що на цих горе-писак обов’язково знайде управу. А тут прийшов Ромко! Одумався!
***
− Ну що ж, я вже побіжу. Бо на роботі − купа роботи, − чоловік усміхнувся зі створеної ним гри слів, поцілував Мар’яну, − Видужуй і одразу заберу тебе додому. І більше ніяких орендованих квартир. Зрозуміла мені?
Мар’яна кивнула головою. Усміхнулася щасливо Ромкові, а коли за ним зачинились двері палати, швиденько повернулася до інтернетного пошуку.
«Як отримати компенсацію від сайту за шкоду, спричинену недостовірною інформацією». Інтернет, перекваліфіковуючись в юриста зі значним досвідом, із радістю узявся допомагати, викидаючи, різного штибу поради.
У палату зазирнув лікар:
− Мар’яно, ви знову у тому всесвітньому павутинні? То хоч ситечко собі придбайте, щоб мали змогу відділити корисне від шкідливого, − Усміхнувся у вуса з власного жарту й зник у коридорі.
А у Мар’яни новий клопіт і новий запит:
«Як відрізнити корисну інформацію від шкідливої?»