ВЛАД
Світське життя останнім часом мене обтяжує - якщо красиво висловитись.
А якщо правдиво - пішли вони всі. І дівки, і приятелі, і корисні знайомства в корисних колах, що б там не казав батько.
Може когось і зближує колективне бухалово дорогої бухачки й можливість на п'яну голову переспати з будь-ким.
Мені вважай пощастило, що я дійшов до тієї страшили, а не до старости або манірного Михасика. Ото був би зашквар так зашквар. Тим рота не заткнеш ні грішми, ні вибаченнями. Особливо вибаченнями.
І що - через отакі пригоди й краватку особливого кольору хтось через десяток років зробить мені послугу? Або я йому?
Дивний цей світ, що не кажи. І болючий - на ранок після паті. Мене наче відмолотили на рингу. І маваши в голову був останнім ударом.
Я зі стогоном підняв з підлоги вірний рюкзак, і голова від різкого руху знову відізвалася болем і дзвоном у вухах. Більше ніяких пиятика і гульні - аж до наступних вихідних. Пальці тремтіли - чи то з перепою, чи від люті. В одній з численних кишень рюкзака знайшов нарешті похмелятор, запив великою склянкою води.
І - щоб не піддаватись похмільному синдромові - взявся за гарно обдуману по дорозі до спальні справу.
Знайшов у душі біля спальні кілька одеколонів, які матері особливо дошкуляють. Подумав, узяв два, щоб вже точно подіяло. І методично вилив кілька середніх столичних зарплат на ліжко, палас і особливо ретельно полив підвіконня й поріг іззовні. Після чого відхилив трохи стулки віконниць і вийшов, ретельно замкнувши двері.
Амбре уже просочувалося в коридор. Тому я роззирнувся, чи ніхто не бачить, і поспішив завалитися до кімнати, в якій покотом спали учасники вчорашньої вечірки.
Там знайшов вільне місце біля симпатичної білявки й заснув сном праведника, що вчинив сьогодні гарний і корисний вчинок - тобто з легкою і спокійною душею.
І не чув ні того, як приїхав домашній лікар, щоб привести до тями хазяйку цього розкішного і стерильного дому, ні біганини прислуги в пошуках джерела, що спровокувало напад.
І звісно не побачив, як мати й моя нова жертва вийшли з дому на мощений плиткою двір без жодної травинки, щоб віддихатись і не збудити гостей. Бо вони всі - діти поважних сімейств. І винуватити їх у тому, що в когось під час гульбища розбилися парфуми в косметичці, матері не випадало.
Закони гостинності, як вони є.
Тому мати чемно й терпляче попрощалася з гостями, яких пізніше розвезли по домах водії їх батьків.
І я теж помахав їм рукою, а потім вискочив з дому, затуливши носа.
- Ма, ти там жива? Якась паскуда, перепрошую, хтось з гостей чи обслуги розтовк мої банні приналежності в душі. Я скільки раз просив, щоб ніхто…
- Ні в кого, крім тебе, сину, немає ключів від твоїх апартаментів. І якщо ти… Ви вільні, Славо, можете уже йти додому, у вас вихідний, а ви тут зі мною, поки рідний син…
- Яке ще додому, мамо. - Запротестував я. - що це за телячі ніжності, нехай прибере у мене, щоб хоч зайти можна було. Я ледве не вмер, коли прокинувся. Ну може і я розбив. Не пам’ятаю після вчорашнього. Але ж не навмисно. Нехай працює, заплатиш їй за це вдвічі. Вона ж за грошима сюди прийшла, чи не так, Славо? - спитав лагідно і повторив про себе, щоб не забути. От нарешті й дізнався, як звати цю скалку в моїй мисливській дупі.
- Так. Я звісно залишуся. - чопорно, наче вікторіанська аристократка на прийомі або моя мамуся, коли сердиться й не хоче цього показати, процідила страшила. Ти диви, не любить коли при ній говорять, наче її тут немає. От нафіга брати прислугу, при якій себе відчуваєш хамлом, скажіть на милість?
- І спущусь сюди або зателефоную, коли наслідки буде ліквідовано. Якщо ви дасте мені ключ. - закінчила ця Слава після виразної паузи. Але руку за ключем не простягла. Хитра. Знає, що просто так не обійдеться.
- Ач яка! Ключа їй. - передражнив цю сільську принцесу. - Я піду з тобою, щоб ти чогось знову чисто випадково не прихопила з собою, нічого не переплутала і не поставила туди, де потім не знайдеш. І мені готуватись до семінару треба. Ма може ще когось даси їй в поміч? Бо вона до Морквяного заговіння там прибиратиме. І знаєш, мам, я не залишуся з прислугою наодинці, якщо ти проти.
- Я не проти. І кухарка зайнята. Більше нікого сьогодні немає. Робіть, що хочете, але щоб через годину можна було зайти в дім. А я тут посиджу. Поки ліки не подіють.
- Як скажеш, ма. Пробач, що так вийшло. Вперше зрозумів, як тобі все життя погано живеться. - І відав почварі ключа. Вона одразу підхопилася і рвонула від нас. Зовсім мати її розбалувала.
- Не все життя мені так було,сину. - високим ображеним голосом сказала вона це мені в стоп’ятсотий раз. А Слава явно встигла почути цей вереск, бо рвонула до дверей ще швидше.
- До того, як ти у нас з’явився, я не хворіла. - продовжила мати ще гучніше.
Вона що, хоче, щоб прислуга все почула? От же ж. Їй би в театрі підкорювати публіку. А вона закопала талант, щоб стати дружиною мого видатного батечка.
Та й хто б їй дозволив йти в театр, з її родоводом, де одні політики й дипломати?
- То все препарати для збереження. Але знай, я ні про що не жалкую. Ні про що! - материн викрик був такий розпачливий, що явно наздогнав Славу навіть в холі. Через скляні панорамні вікна, до речі ідеально прозорі її стараннями, мені було видно, як прислуга стенула плечима й подалася на кухню. Де явно збиралася набрати зарані наготованого рідкого господарського мила, соди й оцту.
Більше нічим у цьому домі нікому не дозволялося користуватись для прибирання. Мені про це добре відомо - бо відтоді, як ми повернулися сюди на постійне проживання, прибираю в себе сам. Настобісило доводити прибиралкам, що мої гайки, дротинки й інше - не мотлох. І виколупувати з мішків для сміття викинуті дитячі скарби.
А цю нову прибиралку доведеться потерпіти з годинку. Задовбається й піде. А мати сьогодні буде дуже невдоволена. Бо треба пити сильні ліки лише через те, що прислуга не вміє нормально прибрати.
#1778 в Молодіжна проза
#8444 в Любовні романи
#3291 в Сучасний любовний роман
Відредаговано: 27.10.2022