СЛАВА
Дорога у селище "ПРЕСТИЖ", колишню Ручаївку-верхню, здалася занадто короткою, щоб приготуватися до принизливого звільнення й тріумфу Дракули.
Але я зібралася на силі, згадала дідові уроки. Буду дзеркалити Людмилу, і вона не посміє мене принизити. А звільнення - це буває. Не дасть рекомендації, ну що ж. Я принизила її сина. Має право. Прислуга повинна поводитися стримано, а не тицяти хазяйських синків писками у багнюку.
Привіталася з охороною, відновила спокійне дихання й одразу піднялася до хазяйки.
Злегка нахилила голову до лівого плеча, так хазяйка робить, коли прихильно й уважно слухає. Як дід і казав - вона повторила цей рух. Воно працює!
Уже спокійніше я спитала, чи не можна поговорити у справі по роботі.
Вона тепло посміхнулася. Взагалі така ввічлива і стримана, як моя найкраща вихователька. Людмила - навіть ім’я миле. А син отакий паразит у неї. Ну так що зробиш - серце материнське. Не може синові відмовити, мабуть, ні в чому.
Ну мене мати може б теж балувала. Якби не відмовилася. А від Дракули хто ж відмовиться - красаучік, очі з поволокою, пізня одненька дитинка. Вона й говорила про нього - дитина. Я й думала він школярик у неї, в таборі десь на канікулах або в бабусі з дідусем.
А він он хто. Погань така. За себе б може простила. За діда не прощу ніколи. У Дракули самого ж є дідусь, а може й обидва. Як він міг так? Сволота, гадюччя плюгаве.
І до чого ж заздрісно, аж в очах темніє. Чого в такого гада батьки є, а у мене хоча б одної матері, і то нема?
А якби була б, ще й отака, як Людмила, я б не була гадюкою. Я б її слухалась і не засмучувала. Не те що…
Словом зітхнула я винувато за дверима, щоб вона бачила, як переживаю, зайшла і почала зразу з головного.
- У нас із вашим сином влітку стався конфлікт. Винною себе не вважаю. Просити вибачення не буду. Та й, думаю, вибачення не зарадять нічому.
- І не треба просити вибачення, Славо. - схвально киває ця дивна жінка.
Як?
Я б за свого сина прибила. Мабуть. А вона наче й не чула.
- Ти цим не переймайся. - тихо каже вона далі. - Він тут буває наїздами. Вчиться, розважається - все не тут. Раз на тиждень у вихідні приїздить, і то не завжди. А спілкуватись із ним тобі не доведеться. Він не дозволяє у себе прибирати, з себе виходить, коли його речей торкаються або переставляють щось місцями на столі чи в кімнаті. Не зважай на нього, він добрий хлопчик, але іноді на нього щось находить. Давай краще згадаємо, що у нас сьогодні заплановано.
- Нам сьогодні треба промити з содою кухню. - проказала я на автоматі. У вухах все ще відлунювало. Добрий хлопчик. Це ж треба. Ми про одну й ту ж людину говоримо?
- Правильно, уже згадала. - погодилася хазяйка. - Щось мені було некомфортно туди заходити. Мабуть, кухарка знову вимила мийку чимось не тим. Чи холодильник уже треба перемити.
Я проковтнула колючий клубок, що утворився в горлі від вдячності, і мало не розплакалась. Але все ж змогла втримати сльози. Я тут працюю. Нічого ті сантименти розводити. Але таке полегшення відчула, не уявляєте.
Тільки кивнула і пішла наводити лад. Бо то я так бовкнула - від несподіванки. Кухня по плану була не сьогодні. А ще ж третій поверх, він як раз і був на черзі.
І так у цей день раділа, що мене залишили на роботі, літала, наче метелик, від однієї кімнати до іншої, не чула ніг під собою. Встигла навіть більше, ніж намітила, за цей довгий-предовгий день.
Тільки все одно десь далеко, майже нечутно, але так настійливо, що не відмахнешся, чувся кашель діда, бачились його розгублені очі.
- Це шанс, шанс, не проґавити б шанс… - стукало у скронях.
Взагалі весь той тиждень літала, як на крилах. Хазяйка була мною дуже задоволена. В п’ятницю сказала, що балувати грошима не буде. Бо це моя робота, я й повинна її сумлінно виконувати, за це мені й платять. Але я дуже стараюсь і це заслуговує на винагороду.
Тому - якщо я в неробочий час допоможу їй навести лад у літній гардеробній і приготувати осінню, то все, що вона не вдягала більше як рік, зможу взяти собі. В нас зріст однаковий. І фігура схожа.
Взагалі, якщо я буду і далі так старатися, то зможу забирати її одяг після кожного сезону. Бо викидати те, що може комусь згодитися - гріх і неекологічно. Вуглецевий слід…
І ми все три години, що розбирали й розвішували на зиму її одяг, говорили про екологію і вуглецевий слід. Вона уважно слухала, що нам на жаль доводиться топити дровами, бо хутір не газифікований - занадто мало людей там лишилося, щоб тягти трубу. І що в усьому іншому наша садиба екологічно чиста. Ні мінеральних добрив, ні хімікатів. А ще навесні буде пасіка.
Під кінець Людмила сказала, що навіть трохи заздрить нам з дідусем. Особливо - що ми хату білимо. І може вона у нас її зніме влітку на місяць. Бо коли тут ремонт, вона просто помирає.
Питала про діда, я розказала, що він застудився, і як я його лікувала. І що він слава богу тепер не напивається, як раніше. А то було з ним таке.
Ми , наче поважні хазяйки, говорили про чоловіків і те, що вони чомусь люблять випити з приводу й без. А воно несмачне зовсім. І не корисне.
Гірка речей, які хазяйка не носитиме, під ці розмови все росла. І ми не помітили як встигли передивитися і всі осінні.
Людмила під кінець стомилася і присіла, а я взялася розвішувати те, що вона відібрала на осінь.
Вона замовкла й уважно дивилася, як я розвішую все за відтінками й матеріалом.
- Ти й це вмієш? Не перестаєш дивувати.
Я аж зашарілася, так приємно було це чути.
- Я помітила, ти скромно одягаєшся, але не так, як звично в селі.
- Ну ми ж з дідом самі живемо. - наче в чому виправдуюсь. - Нема рідні, щоб спитати, як треба. Так я дивлюся різні передачі й канали стилістів. І на вас…
І обірвала фразу. Бо це було уже панібратство. І порушення субординації. Вона може здогадатися, що я хочу бути у всьому на неї схожою. Бо вона - мій ідеал з першої хвилини, як її побачила.
#1778 в Молодіжна проза
#8444 в Любовні романи
#3291 в Сучасний любовний роман
Відредаговано: 27.10.2022