Її залишили в під'їзді житлового будинку, як кошеня – у картонній коробці з-під кавоварки. На вирваному із зошита в клітинку листку була накарябана дата: 9 липня.
Мешканці під’їзду довго не звертали уваги – лежить собі коробка і лежить у куточку, нікого не чіпає, може, діти бавилися та й забули... До того ж був ранок буденного дня, всі поспішали на роботу і ні в кого не вистачало часу подивитися, що там всередині.
Трохи згодом сходами весело збігла дівчина з собакою. Пес загарчав на коробку, понюхав, потім почав штовхати її носом і тихенько повискувати.
Тільки тоді новонароджена, яка до цього мовчала, видала слабкий писк.
Звісно, тут же викликали і швидку і поліцію.
Розпитали місцеве населення, але це опитування жодних результатів не дало.
Так, вагітні були і зараз є, але дехто з них уже народив дітей і он, подивіться-но, – візочки собі спокійненько доріжками парку штовхають.
І нічого такого підозрілого мешканці навколишніх будинків останніми днями не помічали...
У лікарні з'ясувалося, що в дівчинки, яка виглядала цілком здоровою, є родова травма – проблеми з хребтом.
Але, порадившись, лікарі все ж вирішили відправити її до звичайного дитячого будинку, а не до такого, де живуть діти з особливими потребами. А там вже видно буде.
Хто нарік її Настасьєю, Стася так і не дізналася. Дату 9 липня прийняли як дату народження, а прізвище дали за класикою, без зайвої фантазії: раз знайшли, отже, так і запишемо: Найденко Настасья. Ну а по батькові... та найпростіше – Іванівна.
Вона вчасно почала ходити і заговорила теж вчасно, та й у решті розвивалася без жодних там затримок чи відхилень.
Тільки ноги завжди її погано слухалися. Стася заздрила тим дітям, які могли стрибати і бігати до нестями: на одній нозі, на двох, висіти на турніку догори дригом, тримаючись колінами за перекладину. А їй доводилося бути обережною.
Ось так і вийшло, що першими емоціями, які дівчинка відчула у своєму житті, стали заздрість і ненависть.
Заздрість до ровесників, бо вони мали те, чого вона була позбавлена, і ненависть до однієї з виховательок, яка якось сказала зверхньо: "Твоя мати тебе тому й кинула, що ти – каліка! Тебе треба в інший інтернат відправити, з очей подалі. Ти все одно нікому не потрібна, краще б тобі і не жити зовсім!"
А Стася тім тільки і завинила, що діставала з супу варену цибулю і викидала її на стіл і на підлогу…
Вона дуже рано зрозуміла, що в цьому світі розраховувати доводиться тільки на себе.
Тому пішла до завідувачки дитячим будинком і попросила відправити її в інший інтернат.
– Ти помиляєшся, дорогенька! – вислухавши шестирічну дівчинку, сказала завідувачка, – В іншому місці може бути ще гірше. А наш будинок вважається одним із найкращих в області. Пам'ятай про це!
Але суворе попередження виховательці вона все ж таки зробила, хоча та била себе п'ятою в груди та запевняла, що нестерпне дівчисько все це вигадало, бо хоче привернути до себе увагу...
Образливі слова виховательки запали дівчинці в душу. “Краще б тобі й зовсім не жити!”
Про те, що таке смерть Стася задумалася дуже рано. Точніше, не просто задумалася – побачила її на власні очі.
Інтернат у них справді був благополучний, але нещасні випадки де тільки не трапляються!
Дівчата спали по чотири в кімнаті: два ліжка біля однієї стіни, два біля іншої.
І ось одного разу Стася знову прокинулася серед ночі від якогось щемливого почуття: чи то страху, чи то відчаю.
З нею таке вже траплялося, потрібно було просто перетерпіти цю моторошну тугу і все.
Приречено зітхнувши, дівчинка хотіла повернутися на інший бік і знову заснути, як щось дивне привернуло її увагу.
Стася навіть підвелася на ліжку, намагаючись зрозуміти, що не так, а потім зметикувала: світло з вікна якесь не таке ллється – не звичне нічне марево, розбавлене легким серпанком далекого електричного сяйва – а дивне, перламутрове, але водночас абсолютно холодне і мертве.
І це світло обережно підповзало до однієї з дівчат, чиє ліжко стояло навпроти.
Стася сіпнулася, передчуваючи щось недобре, хотіла закричати, розбудити всіх, та тільки жодного слова не зуміла вимовити, лише беззвучно відкривала рота, як велика і дурна риба, що потрапила на повітря.
З цього світла зіткалася чорна фігура, простягнула довгі туманні руки, обриси яких безперестанку мінялися, і почала водити ними над сплячою.
Потім фігура обернулася, подивилася прямо на Стасю і приклала палець до рота, наказуючи зберігати мовчання.
Це все було дивно і дуже моторошно, тому що насправді фігура не мала ні обличчя, ні рота, ні пальця, але Стасина уява побачила саме таку картинку.
Дівчина перелякалася, залізла під ковдру і уся стиснулася, чекаючи, що кошмарний туман дотягнеться і до неї. Чекала, тряслася від страху, і заснула.
А на ранок з'ясувалося таке: вночі її сусідка померла. Уві сні. Сказали, що то була аневризма. Лікар безнадійно розвів руками. Сумно, коли помирає дитина, але трапляється всяке...
#604 в Фентезі
#2323 в Любовні романи
#564 в Любовне фентезі
небезпечні пригоди і таємниці, пошук себе і своєї сили, кохання і щасливий фінал
Відредаговано: 12.09.2024