Тут наведено хоча б кілька десятків мінералів розділених на групи, з описом їхніх прикмет та використання людиною. Можете зробити картки для гри і так вивчати мінерали. Щоб орієнтуватися під час гри, чия карта "старша", наведено умовні бали цінності від 1 до 7.
Камені-самоцвіти:
№ 1 Алмаз
Назва від грецького "амадас" — нездоланний. Найтвердіший матеріал у світі, найдорожчий самоцвіт. Чистий алмаз прозорий, без кольору. Але буває різних відтінків. Найрідше зустрічаються чорні алмази. Огранені кристали звуть діамантами. Дрібні на непрозорі алмази використовують у техніці як різці, бури та полірувальні камені. 7 балів.
№ 2 Смарагд
Перська назва "зумурруд", грецька – "смарагдос". Яскраво-зелений самоцвіт, прозорий різновид берилу. Зелений колір від вмісту хрому. З давніх давен відомий як дорогоцінний камінь. Один з найдорожчих. Досконалі, огранені смарагди цінують вище діамантів такого ж розміру. 7 балів.
№ 3 Сапфір
Один з найдорожчих самоцвітів, прозорий синій різновид корунду. Найбільші світові родовища сапфірів в Індії та Таїланді. У давнину слов'яни називали сапфір та інші найгарніші самоцвіти яхонтами, як квітка синього кольору – гіацинт. 5 балів.
№ 4 Рубін
Від латинського "рубинус", "рубеус" — червоний. Рідний "брат" сапфіра. Червоний прозорий корунд, здавна відомий у ювелірній справі. В сучасній техніці рубіни незамінні при виготовленні лазерів, для точних оптичних приладів та годинників "часові камені". 5 балів.
№ 5 Олександрит
Названий на честь Олександра Македонського. Різновид хризоберилу (з грецької "хризо" — золото). Рідкісний самоцвіт, "родич" смарагду. Містить метал берилій. Зелений відтінок пояснюється домішкою хрому. При сонячному світлі — зеленого кольору, при штучному — червоного. 5 балів.
№ 6 Аквамарин
Від латинського "аква" — вода та "маре" — море. Блакитно-зелений самоцвіт кольору морської хвилі. Рідний "брат" смарагда, прозорий різновид берилу. Зустрічається частіше. 5 балів.
№ 7 Аметист
Від грецького "аметистос" — неп'яний. Фіолетовий різновид кристалів кварцу. В давнину з аметисту так само як з кришталю робили кубки для вина. Але з фіолетового кубку можна непомітно пити воду та не п’яніти. Досить поширений самоцвіт. Використовується як декоративний та ювелірний камінь. 4 бали.
№ 8 Гранат
Від латинського "гранатус" — зернистий. Характерна форма кристалів, як зернятка гранату. Не лише темно-червоний. Буває різних відтінків, від білого до чорного, зелений, жовтий, рожевий (крім синього). Різні кольори гранату мають власні назви (піроп, гроссуляр, уваровіт тощо). Дрібні гранати використовують як полірувальний матеріал. 3 бали.
№ 9 Гірський кришталь
З грецької "хрусталь" — лід. Прозорий різновид мінералу кварцу. У природі зустрічається у вигляди прекрасних шестигранних кристалів. Використовується з давніх часів у ювелірній справі, а зараз — в оптичних приладах та радіотехніці. 3 бали.