– За п’ять хвилин він звільниться і запросить. Через комутатор, – киває мені на пристрій Катерина, секретарка Демченка. – А я поки швиденько збігаю, віддам пошту кур’єру. І куплю собі щось нормальне поїсти. – Понижує голос. – Хотіла трохи скинути вагу перед відпусткою, але вже нудить дивитися на ту моркву. Тобі щось узяти?
Хитаю головою та прилаштовую на стійку теки з документами, які підготувала за минулий тиждень. Тепер робота – моє все. На жаль.
– Не треба, дякую, – апетит перестав мене навідувати після провальних посиденьок у тому кафе. – Я почекаю, іди.
– Заздрю твоїй силі волі, – досліджує мене поглядом згори-вниз. – На якій системі сидиш?
– Перепрошую?
– Ну, худнеш.
– Ой, не питай, – морщусь від хвилі вже звичного емоційного сумбуру, що підіймається всередині. Заштовхую його подалі, вглиб. Страждатиму в неробочий час, інакше просто розвалюсь на шматочки просто посеред офісу. – Немає ніякої системи, суцільний хаос. Плюс відраза до їжі.
– Ех, пощастило тобі.
Ще і як!
Катя йде, прихопивши сумочку та стосик листів, а я лишаюся перебирати свої талмуди зі статистикою.
Ініційовані мною нововведення працюють, але місяця недостатньо, щоб результати виявили себе повною мірою.
Занурююсь у графіки з показниками, втрачаю лік часу та сіпаюсь, коли хтось обіймає мої плечі.
Необережним рухом зіштовхую кілька тек на стіл і підлогу. Вони з гуркотом валять підставку під канцелярію. Олівці та скріпки розлітаються, наче святкове конфеті.
– Та це я, Юль! Не лякайся, – Світлана Мороз криво усміхається та допомагає все зібрати. – Нерви в тебе слабенькі.
– Угу, – навіть додати немає чого.
– Як твоя малеча? Досі дується на неслухняних батьків?
Протяжно зітхаю. Свєта трохи в курсі моїх особистих негараздів, не так щоб аж детально, але достатньо, щоби періодично цікавитися перебігом подій.
– Досі.
– А ви що? Миритися не надумали?
– Світлано, хоч ти не починай. Мені й так усі дають настанови: як себе поводити, що сказати, як привернути увагу. У ресторан, певно, силою потягнуть.
Вона здивовано заламує брову. Доводиться пояснити:
– Це ніяке не перебільшення. Привід родинних зборів уже давно забувся, бо головною метою стало звести нас з Андрієм та привселюдно помирити.
– Ну, їх можна зрозуміти. Мабуть, хочуть спекатися твоєї маленької диктаторки, – намагається звести все на жарт.
Але мені ні на краплинку не смішно.
– Мабуть.
– Оце я розумію – у дівчинки характер! І тримається ж. Скільки вже?
– Більше ніж два тижні.
Саме стільки Кароліна не хоче з нами спілкуватися. Ні бачити, ні розмовляти. Навіть фото із собою забороняє робити.
Після драматичної сцени в кафе вона щиро не могла зрозуміти, чому я не втрутилася. Насуплено слухала мої кострубаті пояснення та терла шкіру від фломастера мало не до крові.
Я тремтячим голосом щось верзла про те, що ми з татом посварилися і житимемо окремо, любитимемо її так само, проте цілуватися тепер можемо з іншими. Зокрема, друзями з роботи, як Настя. І це нормально. На її життя це ніяк не вплине.
Після моєї недоладної промови Каро попросилася в туалет. А коли зайшла до вбиральні та зачинилася, повідомила з-за дверей, що хоче, аби її забрали дідусь чи бабуся. Зі мною чи татом вона не розмовлятиме, поки ми не помиримося. І жити з нами не хоче. Якщо ми тепер окремо, вона теж буде окремо.
Я вирішила, що їй потрібен час, що це в неї така реакція на стрес. Ще б пак – на власні очі побачити любощі батька з незнайомою жінкою. Піддалася на її шантаж. Думала, Каро згодом відійде, перегорить, скучить за нами та підпустить.
Але ні!
Кілька разів я приїздила до батьків, намагалася знайти контакт до зраненої дитячої душі.
Та щойно мала зачувала мій голос, зривалася з місця та десь ховалася у відомих та доступних лише їй потаємних місцях.
Останній раз я помітила, що вона залізла на стару черешню в саду, зраділа, що вдасться поговорити. Але чим ближче я підходила, тим вище дряпалася дівчинка. Не дай Боже, ще б зірвалася, чи обломилася на тонкому гіллі.
Впертість – це в неї від батька.
Довелося відступитися.
Невдовзі вона поїде до табору. Там будуть робити загальні фото та відеозвіти, то хоч побачу свою донечку. Як вона? Що переживає зраджена одразу й мамою, і татом?
Смуток усе ж виривається з-під контролю та затоплює мене холодною чорнотою аж по маківку.
– Може б її до психолога? – торкається мого плеча Світлана. Знову здригаюся, бо випала з нашої розмови та поринула у свою бездонну прірву думок.
– Проблеми дітей ідуть від батьків, спочатку нам з Андрієм туди треба. Але йому поки не до того, на квартирі його коханки щось загорілося. Чи протекло? Не пам’ятаю. Словом, він рятує її, як славний лицар свою тендітну леді. А Кароліні надсилає смаколики та іграшки, які вона роздає сусідським дітям.
– Сумно. Ну, хоч на роботі в тебе все добре, – натягнуто усміхається колега та намагається вилізти на сухе. Мабуть, уже не рада, що затіяла цю розмову. – Якщо до психолога зберешся, у мене є один знайомий, скину тобі контакт.
– Дякую, у мене вже є спеціаліст на думці, – брешу, бо після пригод у клубі боюсь користуватися її порадами. – Сходжу якось обов’язково.
Хоч до чорта в пекло, якщо це принесе полегшення від тривоги, невизначеності, гніву, сорому та ще купи відчуттів, що часом не дають дихати. І з Каро треба якнайшвидше поладнати. Неприйняття ситуації її травмує. Але й силувати, переламувати її супротив теж не хочеться.
Важко це все.
– Тобі допомогти це віднести? – дівчина вказує на безлад із документів. – Що сказав наш сексі-бос?
– Що? А, ні, – складаю теки одна на одну. – Він ще не бачив, оце чекаю на аудієнцію. Зараз викличе мене через… комутатор.
Торкаюся останньої теки й помічаю, що твердий кутик обкладинки міцно втиснувся в одну кнопочку на панелі – лампочка біля неї світиться. А ще одна поряд швидко блимає.