З усього обладнання, яке перевезли до Пекельного Раю зі згорілого заводу, там поки нашвидкоруч змонтували лише невеличкий цех по виготовленню смарт-протезів. По-перше - і це вже було ой, як непогано, бо в них була дуже гаряча потреба. Це ж були не просто собі протези. Окрім відомих функцій, в них додатково були пам'ять з відповідними сенсорами та навігатор. Протези рук ще й мали автоприціл - це допомагало не лише снайперам на війні, а й у буденному житті - їх власник міг, приміром, нарізати ковбасу на бутерброд, не відриваючись від улюбленої книжки, або відео. Функція запам'ятовування працювала з виконаної дії, або з відповідної програми, освоюючи потрібні власникові маніпуляції навіть якщо він взагалі не мав подібного досвіду раніше. Так само й ноги. Останні ще й запам'ятовували місцевість, по якій проходили, до найменших подробиць, навіть нерівність дороги, що дуже допомагало у сутінках. Ви все правильно зрозуміли, якщо подумали, що з такими протезами навіть глухий може грати складнющі пасажі на роялі в повній пітьмі.
Крім цього, Лівиця запропонувала вставляти в протези ще й інтернет-передавачі. Про це сумно говорити, але кількість протезованих людей з-за війни вже була такою, що завдяки цим протезам інтернетом можна було покрити всю Україну. Хірург із цим погодився - він про дану обставину знав краще за будь-кого.
То все було по-перше. По-друге ж, і в цьому був невеличкий парадокс, але - для виготовлення протезів вони використали готову автоматизовану лінію, яку швидко налагодили та запустили з допомогою Правиці та Лівиці і якою в подальшому керували, в основному, задіявши штучний інтелект. А от для виготовлення нейроморфних чіпів потрібні були саме люди, причому високої кваліфікації, з досвідом. Штучний розум тут не підходив, принаймні на початковому етапі. Цю дивину один з програмістів пояснив Максу так: "коли я дуже давно вперше робив картинку в нейромережі, то зайшов на безкоштовний ресурс, завантажив у нього фотографію-макет, з елементів якої хотів створити свою картинку, написав чіткий, детальний опис англійською того, що, де і як має бути на ній зображено та задав всі необхідні параметри. Але нейромережа не виконала жодного з поставлених мною завдань, хіба зберегла елементи зразка. А все інше усереднила і зробила подібним до всіх інших картинок, які робили раніше інші замовники. Геть всі картинки в цій нейромережі, що б на них не зображалося, мають деякі спільні риси за якими одразу можна впізнати, що їх генерували саме в ній - як от для людей всі зебри теж схожі між собою. Розумієш?" Що ж тут незрозумілого…
- Це якась задачка без розв'язку, - сказав Біс (той самий бородатий програміст з шрамом) Хірургу, коли вони вкотре влаштували мозковий штурм з цього приводу в кабінеті останнього, - тут окрім глибинних знань потрібні тонке відчуття процесу та, навіть, інтуїція. Це ще надто нова і надто складна штука, аби хтось зі сторони в'їхав у неї без підготовки.
- Я питав Лівицю і Правицю, вони ж самі працюють на цих чіпах, чи не могли б вони хоч якось допомогти, але вони сказали, що "хоч якось" допомогла б Лівиця чи Правиця з матрицею особи того, хто працював з цими чіпами. Мені здається, Бісе, що іншого виходу немає - треба, мабуть, рухатися в цьому напрямку.
- Геніальна ідея. А "як" це зробити, ти в них, часом, не спитав?
- Спитав.
- Серйозно?.. Зачекай, мікрохвильовка дзенькнула. - Під'їхав медичний столик з тарілками і кухлями. - На самому цікавому місці! Ти тільки не забудь, що вони тобі відповіли! Я зараз - за приборами до себе збігаю, забув взяти.
- Не біжи. Ти у мене вже дві пари забув минулі рази. Мабуть, щоб я вимив їх замість тебе.
- Яке неподобство! Як ти міг подумати про мене таке? - розреготався Біс - То що ж вони тобі відповіли? - спитав, жуючи запечену картоплю з цибулею, які були такі гарячі, що ще парували.
- Хто?
- Не біси Біса, Хірурге.
- Не їж таке гаряче, як лікар тебе застерігаю.
- Забув хто я? Мені можна, - знову розсміявся Біс. - То ти скажеш нарешті?!
- Було б що казати. Сказали, що або звідти когось сюди, або звідси когось туди, а потім сюди.
- Тьху ти!
- Ото ж. І тому ти знову тут, жуєш зі мною картоплю, плюєшся і, сподіваюсь, думаєш над цією проблемою.
- А якщо просто передати це обладнання тим, хто вміє з ним працювати, аби вони нам передавали вже готові чіпи?
- Хто візьме його у нас без запитань? Крім китайців… Та й то, у них запитань, мабуть, буде найбільше.
- Це точно. Мда, от задачка… Але я мушу вже бігти, Хірурге, у нас теж задачка вийшла не з легких. Мої заганялися там, вимагають підмінити. Дякую за вечерю.
- Тобі за компанію… Прибори свої не забудь! Хоча… ні, забудь - тобі не можна зараз гаяти на це час. - відповів Хірург Бісу, хоча того вже й слід прохолов.
#883 в Фантастика
#145 в Бойова фантастика
#239 в Наукова фантастика
альтернативна історія, фантастика, російсько-українська війна
Відредаговано: 25.08.2024