"О що то був за злет!
Як жаль, що сталося падіння
Неначе паганськеє провидіння,
Ми ніби знов вернулись в Темний час!
Оця труна давно була сотворена для нас
І клятий Оц примусив нас і нашими руками
Вхопитися за власне горло, щоб чернь повирізала всіх вельмож
Ось так розпочалась масакра знана як Сіош"
- уривок з циклу поезії «Кінець Аласу» Лір'їс Дроммар 180р. за рік до ельфійського походу на народ Оц
Саме так змалювала кінець першого Аласу, поетеса Лір'їс Дроммар. Але з чого він починався і чого так закінчився? На щастя, ми маємо достатньо записів, щоб розібратися в одній з найвизначніших епох для всього світу.
З чого почався Алас? У 17р. п.Т.ч. З оголешення на півдні материка Томба, а якщо точніше коло річки Енни, про відродження ельфійської цивілізації. Тіс І зібрав навколо себе гарну свиту з надійних осіб і майстрів. Чого тільки варта була Каунеус Ієноґд, що ледве не вважалася другою правителькою майбутньої імперії, але ми забігаємо наперед. Більше сотні посланців розійшлися по континенту з повідомленням короля "утраченого роду". Нам доступні лише уривки:
"Єднайтеся мої діти, а я разом з вами,
Я разом з вами, вам не вдасться мене переконати
Роздроблені ми довго, що забули як пробачати
І не хочу я [нерозбірливо] вашими оволодівати
Єднайтесь, Єднайтесь так, як рибалки здатні сіті плекати..."
Тіс І був відомий своїми солодкими словами та харизмою. Незадовго опісля, більшість Томби була під одним знаменом, ті хто не підкорився скоро лишилися вибору. Єдині землі, де влада І.Ч. була під питанням - це Сінч Таа (з ель. Чорні гори). «Безжальні і холодні хребти, де бліді велети живуть в місцях перетину двох (чи більше) гір» - так описував їх перший етнограф та географ Айяс Торріо, і не помилявся, бо ельфи боялися сунути туди носа. Незважаючи на це, імперія розквітла: З'явилася збірка законів, розвивалася культура, на сході почали розвивати кораблебудування, але через зростаючу параною, а потім і напади галюцинацій у імператора Тіса (побічний ефект частого вживання жувальної, себто сирої оцри, популярної тоді серед вельмож) він розставив війська по півночі і сході нібито очікуючи «Чорних дияволів з-за моря». Ієноґд постаралася напоумити імператора, передбачаючи розпад імперії при бездіяльності, але той відплатив їй засланням у Чорні гори, що стало з нею після - таємниця.
Саме йшов 113 рік Аласу (130р. п.Т.ч), імперія протрималася так багато років, лиш завдяки Ієноґд та роботам, які вона зоставила. Із заходу прийшли вони - народ Оц.
Близько року короткий люд тероризував пристоличні села і міста, завжди уникаючи війська, передбачаючи їх наступний рух й уникаючи засідок, неначе рій з мух. Закінчили Алас - біженці, що втікли до Ріош, тогочасної столиці. Праця майстрів знецінилася, оскільки з'явилися ті хто могли зробити подібне, ще й дешевше. Прірва між багатими і бідними почала більша більшати, тож не дивно, що чернь повстала не витримавши підвищень податків. І саме в момент тотального хаосу і масакри, опісля відомої як Сіош ( від ельф. слів "Сінч" - чорний і "Тош" - бійня), у місто входять Оц, лишивши цілими тільки столичні стіни, бо саме на них був повішений Тіс І тепер званий Шибеник.
Спекулювати не було б на чому якби не кілька фактів:
По-перше, попри стратегічні досягнення Мотсогніра Аурелія Топса, навіть він не мав би таких знань які важливі промислові міста варто атакувати.
По-друге, як народові Оц вдалося сягнути іншого материка? Навіть ельфи встановили контакт з північним архіпелагом "Божі сльози" (навіть так, першими це все одно зробили дейці) витративши на це роки! А мореплавне ремесло короткого люду, навіть підчас другого Аласу, не пішло далі риболовецьких човнів.
Тепер, ми знаємо, що між двома материками існує так звана "Кетте-ондіп" (з ґном. Ланцюг-мілина), що з'єднувала обидва народи і по якій пройшов короткий люд підчас і після походу. Але факт того, що Оц перейшли Чорні гори, змушує істориків думати, що в цьому їм допомогли племена Йотнар. Якщо в це повірити легко, то в обізнаність Мотсогніра важко, тож лишається лиш думати, що при дворі Тіса І був щур, звісно, якщо не брати до уваги...
- історикиня Брунгільд Окé Ботвід з книги «Витоки ельфійського пуризму»
#1843 в Фентезі
#514 в Міське фентезі
глибока магічна система, кілька головних героїв, пригоди і гумор
Відредаговано: 13.10.2024