Пікап пригальмував біля подвір’я майстра. За ним одне за одним зупинилися й інші авто «кортежу».
— Ми на місці: вулиця, номер, все, як загадано, — констатував Сонях, відкинувшись на водійському кріслі й кивнувши на табличку, прикріплену до паркана. Виходити з салону, відчиняти двері чи подавати Єві руку він не збирався, що засмутило дівчину. Звісно, вона ж не та дівчина, з якою він вчора обідав на терасі ресторану. Мабуть, донька поважних персон, раз він так стелився перед нею, не те що Єва... Диявол — він у деталях. І вона помічала ці деталі на кожному кроці. Хоча... все чесно, тому не варто плекати жодних ілюзій, вона ж не Яна, врешті-решт.
— Як загадано, — погодилася Єва і відчинила дверцята.
Прочинивши хвіртку, обережно зазирнула до подвір’я, чи нема собаки. Старий безпорідний пес, лежачи біля добротної дерев’яної буди (все ж це подвір’я столяра), підняв голову і двічі гавкнув. На його голос з хати вийшла невисока пухкенька жіночка у ситцевій квітчастій сукні й строкатому фартусі.
— Ви щось хотіли? — запитала, насторожено глянувши на несподівану гостю.
— Доброго дня! Я приїхала за меблями. Геннадій Петрович прислав мені смс, що відреставрував стіл і зробив стільці, тож я приїхала їх забрати й розрахуватися за роботу, — сказала Єва, і жінка кивнула та повернула голову в бік гаража.
— Так, зробив. Стоять отам.
— Я б хотіла спочатку все оглянути. Геннадій Петрович вдома? — запитала Єва, діставши з сумки конверт.
— Нема, пішов до кума. Той з драбини впав, ногу зламав, то тепер щодня ходить його навідувати, а після тих відвідин, — жінка похитала головою, — доки не проспиться, то нема з ким балакати. Ну, але ви можете на все поглянути і без нього, якщо сподобається, то заберете своє замовлення.
— Добре, — погодилася Єва, намагаючись не зустрічатися з жінкою поглядом: Геннадій Петрович при зустрічі не здався їй п’яничкою, але перше враження може бути оманливим.
— Проходьте, — жінка зійшла з порогу і попрямувала до гаража відчиняти двері. — Сподіваюся, що вас все влаштує, бо гроші зараз дуже потрібні.
— Всім потрібні, — луною додала Єва.
— Так, всім, без них нікуди, — жінка відчинила двері гаража, який виявився столярною майстернею: чистою і акуратною.
На одній стіні були розвішані ручні інструменти, вздовж протилежної стояли верстати, призначення яких Єва не знала. Заготовки й лекала розмістилися на дальній стіні. У центрі стояв її відреставрований стіл, а поруч з ним — стільчики, замотані в плівку. Навіть через неї Єва бачила, наскільки гарно й майстерно ті були зроблені.
— Що тут нести? — запитав Сонях, зайшовши слідом за ними до гаража і кивнувши до жіночки, вітаючись: — Добрий день.
— Ось це, — Єва вказала на меблі.
— Це? — він звів брови, оглядаючи вантаж. — Здоровенний... Покличу хлопців.
Він вийшов з дверей, вклав два пальці до рота і свиснув. Старий пес, звівшись, оцінив ситуацію і вирішив сховатися в буді, про всяк випадок. Біля хвіртки замаячила Максова голова — Сонях махнув, покликавши до себе, а потім повернувся до гаража.
— Можливо, вам ще щось треба? Подивіться, може, щось зацікавить. Дуже потрібні гроші: онука вступила до вишу, треба й одягнути, і на дорогу... Ось, будь ласка, тут всяке-різне є, — пропонувала жіночка.
— Я... не розраховувала на придбання ще чогось, — пролепетала Єва. Вона розуміла жінку, але зайвих грошей зовсім не мала.
— А що тут є? — Сонях пройшовся, роззираючись. — Ух ти, а що це?
— Це такий столик, щоб сніданок у ліжко приносити, — пояснила жінка.
— А це?
— Це полички.
— Гм... а це табурети? Чому такі малі?
— Це ослінчики: можна на них сідати, а можна підставляти під ноги.
— А не твердо буде ногам? Хіба пуф не м’якше?
— Можна подушечку підкласти, — уточнювала жіночка, йдучи слідом за ним та відповідаючи на його численні запитання.
Важко було зрозуміти, чи справді Соняху цікаві всі ці дерев'яні вироби, чи він просто так розпитує, розважаючись.
— Геннадій Петрович обіцяв мені залишити рекомендації по догляду, — сказала Єва, провівши рукою по поверхні стола.
— Зараз спробую його набрати, може, відповість, — з кишені фартуха жіночка витягнула кнопковий телефон, мружачись і бідкаючись, що без окулярів погано бачить, вона відшукала потрібний номер і натиснула виклик. Телефон відгукнувся стандартною мелодією на верстаку. — От же ж, паразит, пішов без телефону! — обурилася жінка.
— Ну, якщо додому він на автопілоті приходить, то лишив, щоб не загубити, — гмикнув Сонях, не відволікаючись від розглядання асортименту виробів. Він чув їхню розмову біля порогу, тому був в курсі куди саме пішов майстер.
— Кого тут виносити? — поцікавився Макс, зайшовши із Шушою і Тохою до гаража.
Доки хлопці виносили, Єва розраховувалася за меблі. Жінка старанно перерахувала гроші і сховала їх до кишені фартуха, кілька разів уточнивши, чи це дійсно договорена сума.
— Сума правильна, не хвилюйтеся, я не обманюю. До того ж мені потрібні рекомендації по догляду. Я лишу вам свою візитку, хай Геннадій Петрович зателефонує, коли матиме час і добре почуватиметься.
— Добре, — жінка взяла візитку, покрутила її в руках і сховала до тієї ж самої багатофункціональної кишені.
Повернувся Сонях. Він ще раз пройшовся майстернею, знову перемацав купу всього, повернувся до ослінчиків і втупив у них погляд. Всього їх було три: два зі світлої деревини, один з оранжевої. Рука мимоволі потягнулася до того, що виділявся.
— Купуйте, не пошкодуєте.
— Важкий... З чого він?
— Та хіба ж важкий? — оживилася жінка. — Зроблений з вільхи, бачите, який насичений помаранчевий колір? Деревина тверда, добре буде служити.
— У нас таким ніхто не користується, але так, він гарний. Щось у ньому є... — сказав Сонях, розглядаючи майстерне різьблення на ніжках.
— Це все копії. Генка після пожежі в маєтку знайшов обгорілого ослінчика і почав робити такі самі.
#21 в Фантастика
#4 в Наукова фантастика
#216 в Фентезі
#40 в Міське фентезі
Відредаговано: 21.09.2024