Вийшовши з навчального корпуса, Емілія роззирнулася. Куди ж піти? Весь Відень о цій порі являв собою казкову декорацію до Різдва, а аромати глінтвейну, гарячого шоколаду, смажених сосисок і вафель манили до себе з яскраво прикрашених кіосків, розставлених у парку навколо головного корпуса. Емілія вирішила не опиратися спокусі і попрямувала до ласощів.
Купивши шоколад і скуштувавши, вона задоволено прикрила очі.
— М-м-м... — протягнула, насолоджуючись смаком.
— Різдво у Відні — це диво, яке трапляється раз на рік, — почувся позаду Фабіанів голос, і вона здивовано обернулася.
— Що?
— Рекламний слоган для гостей міста, — посміхнувся він.
— Зрозуміло. Ти якось швидко. Як минула зустріч?
— Добре, — він показав пакунок у подарунковій обгортці, всередині якого явно була книга. — Професор був у відрядженні, повернувся, привітав мене з днем народження.
— А я тебе не привітала, — засоромлено зізналась Емілія.
— Ти можеш це виправити: краще пізно, ніж ніколи.
— Вітаю, — вона ніяково всміхнулася і, повагавшись, стала на носочки й поцілувала його у щоку.
— Дякую, — Фабіан кивнув і одразу ж змінив тему: — У тебе шоколад? Я теж собі візьму.
Він запропонував піти до кав’ярні за рогом. Та була далеченько від Різдвяного села, яке гуло від голосів і сміху людей, що прийшли сюди розважитися.
Вони оминули залізницю та карусель, оповиті веселим дитячим щебетанням, а от доріжки для айсштоку не оминули, бо Емілія поцікавилася, що це таке, і Фабіан запропонував зіграти.
— Ти вмієш? — запитала Емілія.
— Зовсім не вмію, але знаю правила, — сказав він серйозно, звівши вгору вказівного пальця.
Таке щире зізнання її розсмішило.
— Дивна форма у цієї штуки, — резюмувала Емілія, взявши в руки шток, — схожа на вантуз.
— Схожа, але кажуть, що раніше роль снаряда у цій грі виконувала пательня, а потім вона якимось чином трансформувалась у ЦЕ.
— Пательня?
— Є така байка, — усміхнувся Фабіан.
— Байка — не байка, а штука важка, — Емілія погойдала штоком.
— Бажано не поцілити нею комусь у голову, бо будуть проблеми. У всіх.
— А її треба кидати?! — здивувалася Емілія.
— Ні, на щастя, штовхати, якнайближче до тієї шайби.
— Просто ближче? Не збивати її?
— Не збивати, але якщо зіб’єш — не страшно.
— Що ж... спробую.
Емілія прицілилась і штовхнула шток, той поїхав по кризі й зупинився досить близько до шайби. Дівчина заплескала в долоні і застрибала від радості. Фабіан теж зробив кидок, і шток зупинився на межі зовнішнього кола. Переліт.
— Моя черга! — окрилена успіхом, заявила Емілія і взялася за наступний шток.
— Твоя, — погодився Фабіан і відступив. Йому було приємно бачити, що сестрі гра подобалася і їй весело.
Розважившись айсштоком (у якому Емілія виграла, чим дуже пишалася), вони таки дісталися до кав’ярні і зробили замовлення.
— Покажеш мені ще раз те фото? — поцікавився Фабіан.
— Так, — відповіла Емілія, спохмурнівши. Піддавшись святковому настрою, вона геть забула, для чого приїхала. Дістала телефон, відкрила фото і віддала його брату.
— Гм... — Фабіан збільшив зображення. — То де ти її знайшла? Чи твоя мама?
— Це Макс знайшов, — Емілія прикусила губу.
Нависла незручна пауза. Фабіан на кілька секунд завмер, а потім мовчки поклав телефон на стіл і, трохи відсунувшись, сів прямо. Він не дивився на сестру, його погляд блукав по поверхні столу.
— Фабіане, послухай, я знаю, що те, що сталося між тобою й Максом, важко забути, але... — почала Емілія, але брат не дав їй договорити.
— Між мною і Максом? — запитав, гірко осміхнувшись, Фабіан. — Чи між ним і моєю дружиною? Колишньою...
Емілія насупилася.
Брати виросли, у кожного почалося своє доросле життя. Два роки тому Макс приїхав до них перед Різдвом із цілою компанією: двоє хлопців і троє дівчат, одна з яких, Інна, проявила симпатію до Фабіана, який також приїхав на свято до батька. Надалі всі вони вирушили в гори кататися на лижах, запросили й Фабіана, і він поїхав з ними.
Чи то було кохання, чи гормональне божевілля, але в березні Фабіан одружився з Інною. Густав був не в захваті, але не втручався, бо ж його єдиний відлюдькуватий син-ботан ожив і аж світився від щастя.
У травні Фабіана запросили виступити на семінарі з неолітичних культур. Поїздка мала тривати три дні, але в розкладі сталися зміни — він звільнився раніше і одразу ж поспішив повернутися до коханої дружини, а вдома на нього чекав неприємний сюрприз: Інна в ліжку з його зведеним братом... виявилося, що і їхнє знайомство, і шлюб були ретельно сплановані Максом, аби його дуже близька шкільна подруга здійснила свою давню мрію вийти заміж за іноземця...
Брати побилися. Несподівано худий і дрібний Фабіан добряче натовк пику кремезному Максу, сказав дружині до ранку забратися з квартири, а сам поїхав ночувати до готелю, але... не доїхав. Йому не варто було сідати за кермо знервованим: не впорався з керуванням і врізався у стовп. Під час аварії Емілія з мамою була в Італії. Повертатися через автопригоду пасинка Соня не збиралася, та й Емілія особливо не рвалася... Потім якось не було часу заїхати до лікарні, а коли зібралася, то дізналася, що брата забрала до себе бабуся по лінії матері, дуже стервозна жінка, яка виштовхала за двері батька і заборонила з’являтися в неї. Через це Емілія його і не навідувала: не хотіла, щоб навіжена бабця виштовхала і її.
Після аварії Фабіан обірвав будь-яке спілкування з їхньою родиною. Ні Соня, ні Емілія особливо й не цікавилися його життям. Вони й далі, ніби нічого й не трапилося, спілкувалася з Максом, приймали його вдома. Від брата Емілія дізналася, що з Інною Фабіан розлучився, і та, бідолашна, повернулася до України ні з чим. Від батька, який все ж підтримував із сином зв’язок, почула, що брат прийняв запрошення Віденського університету викладати курс антропології і переїхав до Австрії. Доки не побачила Фабіана, Емілія не замислювалася, якою саме була та аварія... чомусь їй здавалося, що він відбувся парою синців, а виявилося...
#20 в Фантастика
#4 в Наукова фантастика
#208 в Фентезі
#41 в Міське фентезі
Відредаговано: 21.09.2024