На фоні блідо-сірої стіни гуртожитку, дерев’яні новенькі оленятка виглядали пречудово. Я відійшла подалі, милуючись яскравою різдвяною плямою над ліжком. На відміну від сусідки, я так і не встигла прикрасити свою частину кімнати, та і блискучі «вирви око» іграшки мені не подобались.
Це все дуже корисно, але проект сам себе не зробить. Зітхнувши, дістала ноутбук і відкрила браузер. На екрані висвітилось: «Сонний параліч: причини, симптоми, вирішення».
— Гм, — незадоволено насупила брови, — Не допомогло.
— Що? — сусідка лежала в оточенні різдвяних вінків, Санта Клаусів та іншого святкового мотлоху і грала в телефон, — Що не допомогло?
— Радять виспатись. Що доволі важко, коли прокидаєшся від кошмару.
— А ти раніше лягай, — сусідка надула і лопнула жуйку, яку її батьки прислала на Святого Миколая, — От зараз кинь все і засни.
— Тоді замість монстра до мене прийде Людмила Степанівна.
— Ну тоді лишається тільки одне, — сусідка відклала телефон і сіла, ніби під час молитви, — О, великий макаронний монстр, допоможи цій знедоленій!
— Амінь!
— Якщо серйозно, треба допомога спеціаліста.
— Тоді я буду гарно спати, але без нирки.
— А ти хотіла все і одразу? Зовсім знахабніла?
— Знаєш, смішно, якби не так сумно, — я закрила вкладку і набрала в Гуглі тему проекту, — Хоч бігай містом і кричи «Допоможіть!», може хто відгукнеться.
— А ти і бігай.
— Та холодно.
— А ти по кімнаті бігай.
Бажання робити проект не було, тому я жбурнула ноутбук на ліжко і почала нарізати круги. Сусідка ледь не ковтнула жуйку від сміху. Тепер треба панчлайн. Зупинилася, задерла голову і заревіла:
— Допоможіть!
— Ти чого на оленів кричиш? — не припиняючи сміятися, зауважила сусідка.
Дійсно, несвідомо я дивилась на єдину яскраву пляму на стіні — нещодавно куплену новорічну іграшку.
— Хай виконують свої прямі обов’язки. Їх нащо купили? Створювати новорічний настрій.
— Правильно.
Сусідка відвернулась і знову залипла в телефон. Мені ж не залишалося нічого, окрім як сісти за ненависний проект, щоб його...
***
Розплющила очі. Темно, кімнатою повзають тіні. Іноді вони заповзають на ковдру і розходяться вогкими прохолодними мурахами по шкірі. Серце у скронях гупає все важче і я знаю чому. Воно відраховує час, коли з’явиться ВІН.
Десять. Намагаюсь набрати повітря в легені, але тіло не слухається. Дев’ять. Інстинктивно намагаюсь піднятись з ліжка, проте навіть повернутись не в змозі. Вісім. Тіні оточують мене, вигинаючись, немов зловісний танок. Сім. Танок смерті.
Шість. На грудну клітину тисне. П’ять. Тисне і душить. Чотири. Наближається. Три. ВІН наближається. Два. Дзвін десь вдалечині. Один. Передзвін оленячої упряжки.
ВІН відступає, злякавшись. Тіні залишаються танцювати, проте інший танок. Танок Різдва. Різдвяних дзвонів з оленячої упряжки.
***
Відчуття було дивним. Проект я так і не зробила, добре що пара Людмили Степанівни не кожен день. Проте ще вчора припускала, що в універ прийду з поганим настроєм, але насправді…
Все не так погано. Ця думка не з’являлась в моїй голові вже доволі давно. А тепер прийшла, сіла на крісло-гойдалку, закуталась в ковдру і відмовилась виходити назовні. Ні те, що затримали стипендію, ні те, що проект так і не завершено, ні те, що знову запізнююсь не псувало настрій.
Це було дивно. Але приємно. На телефоні майоріли десять «пропущених» від Ніни. І не сподівайся, вчасно не прийду. На щастя, сьогодні викладач не такий пунктуальний. Хоча дзвінок давно продзвенів, мене ніхто не сварив за запізнення — нікому було сварити. Добре, коли хтось запізнюється більше, ніж ти. Проте староста прийшла вчасно:
— Я дзвонила, ти не відповідаєш!
— Все правильно, що тебе бентежить?
— Запізнення.
— Співчуваю. Нічим не можу допомогти.
На цьому діалог мав би завершитись, але всі вільні місця були зайняті. Окрім того, що поруч з Ніною. Близьке сусідство налаштовує на розмову. І в моєму випадку доволі відверту.
— Ти ж його купила? — староста підняла бров, — Проект. У тебе «Відмінно».
— Він не такий складний, як здається. Я зробила за кілька днів.
— Брешеш, — Ніна заперечно похитала головою, — Як?
— Нам на початку року рекомендували підручники. Там все написано.
— Так от чого їх немає в бібліотеці! Позабирали такі ботани, як ти.
— На початку року були і багато.
— А вчора не було.
— Ти згадала про них тільки вчора? — Ніна зневажливо хмикнула.
Здається, мою відвертість не оцінили. А такий гарний настрій був зранку! І от знову жорстока реальність.
— Можу позичити до завтра, — староста кинула це ненароком, ніби король, що годує недоїдками свого собаку, — Звісно, якщо потрібна моя допомога.
— Потрібна, — як там не було, недоїдки краще за голод.