Редактор
Редакторство… Як багато у цьому слові… Адже редактор – це майстер, в обов'язки якого входить аналіз, оцінка, та внесення необхідних змін до тексту. Спава відповідальна, клята. Багато письменників були свого часу редакторами… Навіть Томас Манн… З 1958 року Ключина був редактором місцевої багатотиражки «Колгоспні вісті».
Багатотиражні газети – вид первинної низової преси часів СРСР. На ці видання покладалися великі надії і сподівання, адже багатотиражки найкраще були занурені у життя і знали інтереси селян і могли безпосередньо впливати на сегмент аудиторії. Нині багатотиражна преса, незважаючи на її заідеологізованість, залишається змістовним джерелом з історії промислових підприємств, відомств, установ, вищих навчальних закладів, колгоспів, МТС тощо…
Пильне око поета на посаді редактора помічало все, що діялось навколо. Це теж надихало на творчу працю. Прообразами його творів того часу здебільшого були мешканці села Карабутово та події, що відбувалися в ньому. Невипадково що саме за часів роботи у цьому селі побачили світ сім збірок його байок!..
Чому ж полишив редакторство Ключина?
Може, відповідь в його байці «Рябкова доля», хто зна…
Рябка сварили й ганили щодня,
А іноді ще й били
За те, що горобців на просі не ганяв,
Що не встеріг на випасі кобили,
Що гавкав люто цілу ніч,
Що розумів погано людську річ,
Що дуже непривітний і суворий,
Що на сусіда якось загарчав,
Що вдень на прив'язі вищав...
Нарешті, і за те, що... втік назавжди
з двору.
Рябку набридла лайка та гризня —
І він повинен був кудись тікати,
Бо ганили і лаяли щодня,
А слова доброго ніхто не вмів сказати.