ПАЖ
Список обов'язків пажа займає два великих аркуші пергаменту. А про права сказано коротко і ясно - лицар сам вирішує, чи є у пажа ще якісь права крім сумлінного виконання обов'язків.
І я маю пишатися, що одне право у мене навіть лицарю не відняти. Бо його дарувала її величність, мудра і прекрасна Ружена.
Я маю право писати вірші.
Звісно коли це не заважає виконувати обов'язки пажа достославного лицаря Інгвара. Якого я ненавиджу, що б про це не думали ті, хто судить по собі й має брудну уяву.
Так от, як же там... А!.
Ти можеш з’їсти салат з будяком
І тільки з трояндою буде облом…
Ляпка зірвалася з пера, й останнє слово майже сховалося під нею.
- Ммм і як це обґрунтувати? - думала я, затоптуючи кострище, біля якого ми зі славним лицарем сіром Інгваром грілися весняною ніччю.
Добре, що чари, накладені її величністю Руженою, не змити дощем. І навіть Інгвар досі не здогадався, що його паж і майбутній зброєносець - дівчина. І не просто дівчина, а та, яку він знав з дитинства.
Мого дитинства, не свого. Та хіба це щось міняє?
А ще жартують про дівочу пам'ять. Я одразу впізнала його руді кучері й ластовиння. Щоправда, у мене при тій зустрічі уже кучерів не було, і вони і мене не руді. Тому, мабуть, і пам'ятати нічого.
А як не пам'ятає мене цей хоробрий лицар - що ж.
Залишимо його в блаженному невіданні.
Під ранок дощило, але під шаром вологого попелу ще збереглося кілька вуглин, а під ними - спечені за ніч овочі, якими зі мною люб’язно поділився якийсь поселянин, коли побачив, як його молода дочка перезирається з лицарем. У відповідь на щедрість і люб’язність того поселянина Інгвар вчора згодився не ночувати ні в домі щедрого селянина, ні в його сараї.
Ну так собі обмін, скажу я вам.
З поселянської дочки не убуде. І коли вона ще стріне осяйного лицаря? А терпіти дощ за комір всю ніч за якусь печену брукву, то можна прирівняти до подвигу. За моєю шкалою подвигів.
Бо Інгвару хоч би що. Він, по-моєму взагалі не чутливий до погоди. І якби йому запропонували копченого кабанчика, то, мабуть, згодився б рік спати на мокрій землі під осіннім дощем.
А сенс? Кабанчик - на один раз, а спати під дощем - цілий рік.
Але ніч минула, і овочі ще теплі. Життя налагоджується. І день буде сонячний. Можливо. Я вам не астролог. Я наречена одного принца, який ще побачить, з ким зв’язався. Гад.
Гілкою з мокрого куща, що за цю нещасну гілку облив мене дощовою водою з голови до ніг, і зовсім навіть не теплою, я викотила печену ріпу й кілька морквин на лист лопуха. Добре, хоч сіль є. Бачив би мене зараз тато. А, що там казати. Бачив би він мене останній рік, помер би вдруге - від каяття.
Та каяттям не допоможеш, тату. Ти хотів, як краще. Спочивай з миром.
Я сама впораюсь. Я ж твоя дитина.
Як вдало - Інгвар як раз закінчив ранкові справи.
І це не був душ або чищення зубів, якщо ви раптом про це подумали. Це була пробіжка з мішком вівса для коня - просто для того, щоб вправа не здалася лицареві занадто легкою і литкові м’язи не атрофувалися без навантаження - адже мандрували ми весь цей рік виключно верхи. Бо ми не якісь там поселяни чи рекрути. Ми мандрівний лицар і його солодкоголосий паж.
І у мене таємне завдання від її величності. А Інгвар має мене охороняти. А замість цього мене безжально муштрує і набридає лицарським гумором.
Та що поробиш. Наказ королеви. Тому ми разом і до кінця. Не в тому сенсі, що тільки смерть розлучить нас, а до кінця походу вздовж кордону Трояндової імперії.
Кінець нашого квесту дуже скоро. Буквально пара містечок, де я розкажу про могутню таємну зброю, щоб усі знали й поважали її величність і імперію троянд. І не мріяли й навіть уві сні не сміли сіяти смуту і планувати заколоти.
Але знали б ви, як важко терпіти поряд цього неотесаного солдафона і його намагання одружитися з кожною зустрічною принцесою…
- Ваше відкупне готове, сір. - весело сказала я Інгвару, прогнавши злі думки..
- Я не розумію, про що ти - неуважно відповів осяйний лицар, закінчуючи присідання з навантаженням.
- Так, думаю, не розумієте, сір. - відповідаю ввічливо, як і належить зброєносцеві відповідати лицареві. І наче зараз бачу тужливий погляд юної поселянки услід двом вершникам. І задоволений - її батька.
- Он біля кострища на полотнині ще тепла ріпа й морква. А хліба сьогодні вже нема. - терпляче кажу звитяжному Інгвару і вказую рукою, щоб точно побачив, де його сніданок, а можливо одразу обід і вечеря.
Він плескає мене по плечі на знак похвали, від чого я заточуюсь - як завжди. Підозрюю, то така лицарська розвага у відповідь на мої кпини.
Що ж, не так вже й смішно, але це єдина розвага, що доступна на цей момент.
Я загортаю лютню в подертий плащ і посміхаюся, наче повідомила сіру лицарю щось радісне. Наче то не торішні зів’ялі овочі, а той самий копчений кабанчик.
Гм. А він що - і правда радий печеним овочам? Он як посміхається, наче я не осоружний паж, нав'язаний її величністю, а та сама принцеса, з якою він поклявся одружитися, як тільки знайдеться перша ж охоча.
Вітаю вас в новій історії з тих, що трапляються виключно в Трояндовій Імперії.
Ця книга теж про істинну пару.
З цією парністю складно.
Її ясно відчувають тільки магічні істоти. Такі, як дракон і принцеса-жабка - пан Ректор і адептка Тян з попередньої історії.
https://booknet.ua/reader/ya-rektor-nasha-tamnicya-b399328?c=4278692
Або привид перевертень фон Ешенбах відчуває, а її величність Ружена - ні, їй треба впевнитись в парності якось інакше - про це перша книга.