- Іро, Ви так потонули у собі, що геть мене не слухаєте. Не цікаво!? – повертає він мене до сьогодення.
- Ні, вибачте, цікаво! Це я просто подумки доповнюю Ваші слова деякою інформацією, відомою мені, - майже не злукавила я.- до того ж на диктофоні йде запис, і я буду все повторно слухати перед написанням статті. А скажіть, чому саме наше місто вибрав ваш фонд для будівництва, адже це не єдиний дитбудинок в області?
- Так, не єдиний. Чесно кажучи, це моя ініціатива, адже я пропрацював більше десяти років у вашому місті, воно мені теж як рідне.
- Он як! А де саме Ви працювали ?- тепер вже лукавила я, пильно вдивляючись в обличчя, шукаючи якийся натяк на те, що він мене впізнав.
- Всі ці роки я керував там банком «Профіт».
- Дійсно!? Так Ви, мабуть, багатьох пам'ятаєте, з ким довелося працювати - роблю щирий подив на обличчі. (А чи згадає він , що колись обставини і мене привели туди на роботу.)
У тому році я закінчила інститут і вперше не знала, що робити. Якраз напередодні ми розбіглися з Пашкою, це після п'яти років майже сімейного життя ( як мені здавалося). Він так і не познайомив мене з батьками, а коли я запитала ще раз, чи збираємось ми одружуватися, відповів знову, що не час і треба ще подумати. Я розревілася, зрозумівши, як мене використовували, вліпила йому по обличчю і сказала , що більше бачити його не хочу. Взяла у деканаті навмання запит на журналіста якоїсь районної газети, і поїхала працювати в село. Там я протрималась аж цілих три місяці – це ще й багато, як на те, коли тебе тримають за дівчинку на побігеньках, і приїхала додому. Щоб не «висіти у мами на шиї», почала шукати роботу. Наші дві міські газети, глянувши на мій «досвід», звичайно ж мене не взяли. Почала шукати що-небудь і натрапила на об'яву банку «Профіт», який розширює іпотечну програму і для цього підбирає журналістів у відділ зв'язків з громадськістю. Зайшовши до кабінету директора, я відразу впізнала Андрія Петровича, хоча він за ці п’ять років значно змінився: повністю біла від сивини голова, щоки вже не рожеві, як колись, а впалі і якісь прим'яті, а під очима залягла сітка зморщок. Хоча статурою так і залишався підтягнутим і майже спортивним. Він теж мене впізнав і якось занадто радісно підхопився з крісла:
- Іринко, добрий день! Ти така доросла стала і ще більш гарнішою, я радий тебе бачити! Що тебе привело до мене, погано обслугували, чи не дають кредиту? – прямо сяяв він, взявши мене за руку, посадив до крісла у зоні для перемовин, і сів поруч.
- Добрий день, - я трохи розгубилася від такої уваги, - просто шукаю роботу і натрапила на вашу об'яву.
- То ти журналістка! Як добре. Ти вже десь працювала?
Я розповіла про свій невдалий початок кар’єри у журналістиці, потім ми поговорили про сім'ї, він розповів, що Ксюха таки досягла своєї мети, закінчила інститут іноземних мов, і тепер живе у Парижі, а Максим дипломат, працює у посольстві в Канаді. Я розповіла про свою сестру Аліну, яка теж вступила цьогоріч до вузу. Йому постійно телефонували, і він нарешті відволікся від наших спогадів:
- Іринко, я, звичайно, беру тебе на роботу. Але треба пройти ще співбесіду у центральному банку в області, тому завтра ми туди поїдемо. Чекаю тебе о дев'ятій на подвір'ї банку.
Мама, як і я, зраділа моєму вдалому працевлаштуванню, адже банк мав солідну репутацію в місті, а ще, говорили, що там велика зарплатня. Та й сусідським язикам прийдеться прикуситися, а то діставали маму тим, як це її доця так невдало почала професійну діяльність. Зранку, сяюча, мов мідний п'ятак, я зайшла на подвір'я і привіталася з водієм великої чорної машини, зрозумівши, що то директорська. Вийшов Андрій Петрович, привітався зі мною, і ми поїхали. По дорозі він щось сказав водієві, той завернув до провулку і ми під'їхали до СТО. Водій вийшов, а на його місце пересів Андрій Петрович.
- Не турбуйся, Іринко, я водій вправний. Ми поїдемо самі, а Микола займеться іншою машиною, яка тут ремонтується.
Виїхавши за місто, ми деякий час мчали по шосе, і я з радістю дивилася у вікно, милуючись витворам осіннього пензля . Потім машина стишила хід і завернула на поле. Золотиста стерня, наїжачившись, пострілювала під колесами, ніби намагаючись їх зупинити і таки зупинила нас за величезною скиртою соломи. Андрій Петрович вийшов з машини, пересів на заднє сидіння поруч зі мною, взяв мої руки у свої і, хвилюючись, почав:
- Іринко, нам треба поговорити, тому я вибрав це тихе місце, щоб нас не відволікали. Справа у тому, що простим співробітником я б міг тебе прийняти і сам, але хочу взяти на посаду начальника відділу, тому необхідна співбесіда в області. Залагодити там це питання, враховуючи майже відсутній твій досвід журналіста, моя справа, і я її вирішу. Тільки є одне «але»: я це зроблю, якщо ти згодишся бути моєю коханкою. Ти мені подобалася ще з тої пори, коли підросла і стала такою привабливою юнкою. Потім ти пропала на п’ять років, і ось знову поруч. Це, мабуть, знак долі, що так повинно бути. Але вирішуй сама і не турбуйся, якщо ти відмовишся від моєї пропозиції, звичайним співробітником відділу я тебе прийму. І про нашу цю розмову не буде знати жодна людина. Так само, як і в разі твоєї згоди, ніхто ніколи нічого не буде знати.
Я була так приголомшена, що мовчки дивилася на нього і тільки кліпала очима. Не розуміла, як це взагалі можливо: він, такий дорослий ( чи то старий) жонатий чоловік, батько двох дітей, а ще гірше – моєї подруги Ксю!?
- А як же Ксюха?- нарешті видавила із себе я.
- Іринко, ну до чого тут Ксеня! Ви більше п’яти років не бачились, не листувалися (звідки така обізнаність?), і давно вже не подруги. Ви вже дорослі люди і в кожного своє життя.
Я знову замислилась: як буде пишатися мама, що її донька має такий злет – начальник відділу банку, а як проковтнуть язики недоброзичливці. Про зарплатню, чомусь, геть і не подумала.