Сталось це у недалекому майбутньому. У місті СМАРТ-зразка жив хлопець на ім'я Вік.
СМАРТ-місто було створено для того, щоб за допомогою цифрових технологій покращити життя своїх громадян.
У місті функціонували віртуальні автомагістралі з літаючими автомобілями. В один клік люди могли переміститись з одного місця у інше. Дані у місті збирали мільйони датчиків, а вся інформація про життєдіяльність міста автоматично перенаправлялась на е-mail Віка.
Віка знали як дуже продвинутого кіберпрограміста. Хлопець добре розумівся на аналізі великих обсягів даних і знав все про роботу кіберсистем.
У вільний час Вік займався розробкою комп’ютерних ігор і створював віртуальні 3D-образи. Щодня геймери з нетерпінням чекали на оновлення у своєму ігровому додатку і з превеликим задоволенням тестували кожну нову гру. Між собою геймери називали Віка справжнісіньким КіберМагом і мріяли з ним познайомитись.
Одного разу Вік перевіряв систему життєдіяльності міста і знайшов серйозну помилку. Ця помилка могла вбити всі життєво важливі системи міста і наразити на смертельну небезпеку усіх громадян. Над містом нависла загроза цифрового ХАОСУ.
У місті пролунало екстрене сповіщення про загрозу кібератаки. У повідомленні йшлося, щоб громадяни зробили запаси їжі та питної води, зарядили всі пристрої, в тому числі повербанки та LED-лампи.
По всьому місту та його околицях було оголошено Gray-time. На невизначений термін була зачинена кожна установа та підприємства. В цілях безпеки громадянам заборонялось виходити в мережу Internet. У разі чого, необхідно бути на секретному зв’язку.
Вік підключився до кіберпростору і почав вивчати дані. Йому вдалося знайти сліди, які вели до зловмисників.
Необхідно починати віртуальний бій. Вік оцінив всі свої можливості і дійшов висновку, що для цієї боротьби знань у нього достатньо, але зловмисників більше і потрібно знайти надійних людей, щоб одночасно атакувати противника.
Вік згадав про геймерів, які добре зналися на смарт-програмах і могли вправно виконувати команди. За годину-дві хлопець створив новий додаток і по секретному зв’язку вийшов на геймерів.
Геймери одразу відгукнулися. Дуже вправно виконували кожну команду свого лідера.
Кіберзлочинці не очікували такої відповіді від захисників міста. У зловмисників не було часу прорахувати кожен свій крок та дії свого супротивника.
У кібербою Вік та його команда стали переможцями. Було відновлено контроль над системами міста, а хакерів було ідентифіковано і арештовано.
Вік та його команда стали героями СМАРТ-міста і продовжили свою діяльність разом.
Казка є нагадуванням про те, що цифрова трансформація світу рано чи пізно спричинить масову появу «розумних» міст. Для обслуговування та забезпечення життєдіяльності таких міст необхідною стане підготовка фахівців нового покоління – аналітиків та системних адміністраторів кіберміст.