Мене забрали.
Виходячи з приміщення, я чув, як плаче Ханна, навіть попри весь натовп, який шумів, через що й сам пустив сльозу.
— Шоста пара завершила заплив, на черзі сьома, — почув я наостанок.
Підійшовши до того самого бусика, який нас привіз, мені наказали залізти всередину, і я покірно виконав наказ.
Там уже сиділо декілька людей: мама, яка пожертвувала собою, хлопець, який програв через судому, інший хлопець, який здався заради дівчини, маленька дівчинка з сім'єю і подруга-близнючка, яка змагалася перед нами з Ханною.
На водійське місце сів сам водій.
— Ну що? Погеройствували? — запитав він, єхидно посміхнувшись. — Тепер їдемо до вашої нової домівки.
— А можна конкретніше? — запитала дівчина.
— Ні... — зухвало протягнув водій. — Це для вас буде сюрприз. А тепер сидіть тихо!
Минуло декілька хвилин, і в бусик зайшов ще один програвший, який був схожий на Оїла, а за ним — два охоронці. Один із них сів попереду, а інший — позаду, до нас.
— Можемо їхати, — сказав охоронець, який сидів спереду.
Водій завів бусик, і ми почали повільно рухатися.
У цьому бусику ніхто не говорив, через що панувала мертва й гнітюча тиша, яка не давала навіть думати.
Минуло приблизно п'ятнадцять хвилин поїздки, і я порушив мовчанку:
— А ви скільки часу разом? — тихо запитав я хлопця.
— Уже рік... — відповів він. — Мені буде її не вистачати...
— Розумію... — підтримав його я.
— Теж пожертвував собою? — хлопець легенько посміхнувся.
Я ствердно кивнув.
— А це твоя сестра була? — звернувся я до дівчини.
— Так, але двоюрідна...
— Зрозумів.
Потім хлопець запитав у новоприбулого:
— А ти як програв?
— Просто програв, занадто повільно плив, — відмахнувся той.
Щось у його тоні мені не подобалося, але я не звернув на це уваги.
— Усе ж він після змагань, може, ще й інтроверт, — подумав я.
— Мам, а куди ми їдемо? — запитала маленька дівчинка.
— У табір, — збрехала їй мама.
Охоронці криво посміхнулися.
— Ура-а!.. — зраділа дитина.
— А нам ще довго?
— Не знаю, доцю. Давай ти зараз трохи відпочинеш і поспиш, — запропонувала жінка. — А коли приїдемо, я тебе розбуджу.
— Чесно розбудиш?
— Чесно, — сумно відповіла вона.
Дівчинка вляглася мамі на коліна, а жінка почала тихо наспівувати.
У мене по щоці покотилася сльоза.
— Діти навіть не розуміють, що таке закон... За що їх забирають? — подумав я.
Нога нестерпно заболіла, через що я звернув увагу на гіпс.
— Чорт, він розмок, — промайнуло в голові.
— Вибачте, а в когось є знеболювальне? — запитав я в пасажирів.
— Секундочку, треба глянути, — відповіла жінка й відкрила свою сумочку. — Немає, вибач.
Інші теж похитали головами.
— Треба тоді просити охоронців...
Я глянув на одного з них і невпевнено запитав:
— Вибачте, а у вас не буде знеболювального?
— Ей, хлопці, у вас є знеболювальне? Тут одному хлопцю треба, — запитав той у своїх колег.
— Передай йому, що ми тут не аптека і таблетки з собою не носимо.
— Ну, малий... Ти сам усе чув. А тепер сиди тихо, бачиш, дитина спить.
Я заплющив очі від болю.
— Боже! Коли це все скінчиться?
Біль усе посилювався, ніби світ хотів остаточно мене зламати.
Тут близнючка простягнула якусь пляшку.
— На, випий.
— Це що?
— Воно тобі допоможе, — дівчина підморгнула.
— Іншого вибору в мене все одно немає...
Я відкрив пляшку.
Зробив один ковток і ледь не виплюнув рідину.
— Це ж алкоголь! — подумав я, але інших варіантів не було, тому я зробив ще два ковтки, ледве стримавши нудоту, і повернув пляшку дівчині.
— Дя... Дякую, — важко мовив я.
— Звертайся ще.
Вона мило посміхнулася, від чого на душі стало трохи тепліше.
Біль ледь притупився, тож я вирішив спробувати заснути, але в голову лізли думки про Ханну.
— Як вона там? Що зараз робить?
Та все ж втома й алкоголь дали про себе знати, і я заснув.
***
Мене розбудили чиїсь холодні, сильні руки й жорсткий голос, від чого я розплющив очі.
— Вставай! — мало не кричачи, командував мені охоронець.
— Що? — сонно запитав я.
— Нє ну... Ти глухий чи що? — спитав він. — Я сказав: встати!
У цю мить я повністю прокинувся й згадав, де знаходжуся.
— Давай, пішли! — скомандував той.
Я ледь підвівся і, кульгаючи, попрямував за ним.
Вийшов із бусика й відчув холодний вітерець, а коли подивився вперед, побачив велику сіру будівлю з високим парканом, на якому звисав колючий дріт.
— Це ж в'язниця! — різко промайнуло в голові.
Великі металеві ворота автоматично відчинилися, і ми зайшли на територію.
Там було похмуро, а в повітрі відчувалася якась гнітюча «зламаність», від якої аж коліна підкошувалися.
— Йди давай, потім будеш роздивлятися, — холодно сказав охоронець.
— Треба змиритися, — гучно пролунали в голові слова Ханни.
— Та ні, цю систему треба ламати, — подумки відповів я.
Ми зайшли всередину будівлі.
Там було тьмяне освітлення й важка тиша. Лише кроки людей та скрип дверей порушували її. Усі мали втомлений і зламаний вигляд, але мами серед них не було.
Раптом із динаміків голосно пролунало оголошення, від якого я різко здригнувся:
— Усі спускайтеся на вечерю! Якщо хтось її пропустить, то до ранку сидітиме голодним!
— Вечеря? Так рано? — подумав я й потягнувся по телефон, щоб подивитися годину.
Його не було.
— Невже охоронці забрали? Тепер зрозуміло, чому мама не відповідала на дзвінок.
— Чув, малий? Йди на вечерю, бо будеш голодним сидіти, — наказав чоловік.
— Добре... — тихо відповів я.
Він пішов уперед, а я наздоганяв його, щоб не загубитися.
— Може, мама там буде?.. Сподіваюся...
Ми пройшли декілька похмурих коридорів і зайшли до їдальні.