Однак наступний день приніс їй немало сюрпризів. Клієнти все прибували — спершу несміливим струмочком, а потім — повноводною рікою. У холлі навіть вишикувалася черга бажаючих випробувати свою долю.
Пам'ятаючи настанови Демида, Мія детально розпитувала кожного з них про обставини, які склалися, та стежила за настроєм, жестами і виразом обличчя, що супроводжували ту мить, коли відвідувач озвучував кожен із можливих варіантів. Як людині, котра вже кілька років студіювала психологію, у більшості випадків їй виявилося неважко помітити, яка саме відповідь є бажаною.
Ось, наприклад, майбутня матуся прийшла дізнатися, хто в неї народиться — хлопчик чи дівчинка. Бо, мовляв, апарат УЗД не дає точної картини, а їй страшенно хочеться знати стать майбутнього маляти. Мія уважно придивляється до молодої жінки, а потім ще й просить її показати паспорт. Бачить, що різниці між нинішнім зовнішнім виглядом і світлиною в паспорті практично немає. А з розповіді старшої сестри, що недавно народила маля, Мія запам'ятала: у вагітної, яка носить доньку, риси обличчя можуть змінюватися, в народі кажуть, "дівчинка у мами красу забирає".
Тишком-нишком налаштовує правильну відповідь, і коли клієнтка оплачує послугу, натискає на ту саму темно-синю кнопку.
"Програма Оракул обрала варіант А", — тут же відгукується її механічна "спільниця". Майбутня мама знічено усміхається:
— Хлопчик? Піду порадую чоловіка, він так хоче сина!
Коли вона виходить, у Мії на якусь мить виникає занепокоєння: а що, коли вона обрала неправильний варіант, і в клієнтки буде донька? Але потім вона логічно міркує: після того, як жінка пройде через пологи, і їй покладуть на живіт крихітне дитинча, то вона вже любитиме його апріорі, незалежно від статі. І навряд чи прийде сваритися з власниками "Оракулу" через невірний результат.
***
Наступна відвідувачка — молода дівчина, яка не могла обрати, за кого з двох чоловіків вийти заміж. Обидва однаково забезпечені, серйозні, привабливі. Вона показала Мії світлини претендентів — кожен з них виглядав так, наче хоч зараз на обкладинку престижного чоловічого журналу.
"Що за несправедливість, — подумала Мія. — Котрась панна і одного нареченого знайти не може, а тут одразу два, один одного кращі".
Вона спеціально тягнула час, розпитуючи про роботу і захоплення залицяльників, щоб побачити, розповідаючи про кого з них, клієнтка пожвавиться, від згадки про котрого її очі засяють яскравіше.
Та дівчина сиділа рівно, немов позувала для фото, склала на столі доглянуті маленькі ручки з дорогим манікюром, голос її звучав плавно, і жодних палких емоцій, чи хоча б найменших ознак хвилювання, Мія, як не намагалася, не зауважила.
Тоді вона, у той час, як дівчина оплачувала послуги Оракула, вийшла на мить до іншої кімнати, і натиснула там зелену кнопку на старенькому ноутбуці.
Про такі випадки її попереджав Демид.
— Що робити, якщо я не змогла визначити, чого хоче клієнт? — задала вона учора каверзне запитання.
— Нічого не робити, — посміхнувся він. — Нехай усе вирішує сліпий випадок!
І показав на цю кнопку, яку назвав "рандом".
Натиснувши на неї, Мія увімкнула систему дійсно випадкового ( а не визначеного нею самою) вибору.
"Програма Оракул вибрала варіант В", — почувся знайомий привітний голос.
Відвідувачка якусь мить замислено дивилася на екран, певно, востаннє зважуючи всі "за" і "проти", а потім на її обличчі враз розцвіла усмішка.
— Я так і знала! Оракул не збрехав, у глибині душі я таки схилялася до Вадима, він такий добрий і турботливий! Щиро дякую!
Вона дістала з гаманця двохсотку і простягнула Мії:
— Це вам!
— Та ні, що ви, — дівчина заховала руки за спину. — Ви ж уже заплатили!
— Ні, ви мені дуже допомогли, так люб'язно поговорили про все. Зі мною ніхто так душевно не розмовляє, окрім мого психоаналітика. А він просить за свій сеанс куди більше, повірте!
Подумавши трохи, Мія таки взяла гроші. Демид не забороняв їй брати чайові, якщо клієнти наполягатимуть. А дівчина була явно багатою, їй двісті гривень — це взагалі ніщо. Для Мії ж із скромною стипендією кожна копійка мала значення.
***
Її перший робочий день закінчився пізно. Почувалася, як вичавлений лимон. Спілкування з людьми, вислуховування їхніх оповідок про різні проблеми забирало чимало часу. Проте вона заробила пристойну суму. А це ж лише один день!
Дівчина почувалася прямо без п'яти хвилин мільйонеркою. І коли шеф, перед тим як їхати додому, увійшов до її робочого кабінету і поцікавився, чи все гаразд, вона відповіла з ентузіазмом:
— Так, наче ніхто не пішов незадоволеним!
— От і добре, значить, ти дійсно маєш гарну інтуїцію, — усміхнувся той. — Але це ще тільки початок. Згодом до нас попливуть рибки, більші за розміром. Не рибки, акули! Віриш?
— Розберемося якось і з акулами, — серйозно промовила Мія. — Не святі горшки ліплять…
Але вона ще не здогадувалася, які несподіванки чекають на неї попереду…
#1680 в Фантастика
#459 в Наукова фантастика
#2214 в Молодіжна проза
#898 в Підліткова проза
Відредаговано: 04.06.2023