Окрема і дуже важлива справа — це методичні розробки, які мають наповнити діяльність кооперативного руху живим змістом. Для цього з огляду на
мають розроблятися типові моделі індивідуальних і колективних кооперативних ПРОЕКТІВ.
Такі ПРОЕКТИ вже за участю керівників регіональних кооперативних філій, керівників кредитних спілок (кас взаємного фінансування)і регіональних бізнесменів треба вибирати для втілення, враховуючи абсолютно всі можливі ризики, навіть такий чинник, як можлива протидія з боку місцевої влади і способи її подолати. І лише потім вони оформлюються як конкретний бізнес-проект для виконання силами кооперативної системи за умови фінансової підтримки відповідною кредитною спілкою (касою взаємного фінансування).
Наведу для прикладу тематику окремих можливих для реалізації проектів.
Природно, що це лише зовсім невеликий перелік, який має бути суттєво розширено в процесі практичної кооперативної діяльності.
Дуже важливо розробити й надати для користування всім кооперативним філіям і кредитним спілкам (касам взаємного фінансування)уніфіковане програмне забезпечення (своєрідну електронну логістичну систему), яке дозволить швидко здійснювати абсолютно всю внутрішню виробничу, фінансову і звітну роботу та зробить максимально ефективною зовнішню співпрацю між кооперативними структурами і кредитними спілками (касами взаємного фінансування).
Для широкомасштабного висвітлення діяльності кооперативного руху й реалізації його проектів має друкуватися і розповсюджуватися через регіональні філії спеціальне безоплатне видання для кожної української сім’ї.
Вже діє веб-сайт Всеукраїнської громадської організації «Кооперативний рух «Напрям»: www.napryam.org. Також існує електронна скринька info@napryam.org. Незабаром почне працювати окрема безоплатна «гаряча» телефонна лінія (її номер буде зазначено на сайті).