Розглянувши перспективи рентних відносин для оновленої держави, не можна не зачепити також поширений у світі економічний механізм концесії.
Концесія — це форма залучення, як правило, фінансових або й інших матеріальних ресурсів від іноземного інвестора, коли держава напряму або через місцеві органи влади, які представляють її інтереси, передає в експлуатацію й управління іноземним компаніям або приватним підприємцям на певний термін і на відшкодувальних умовах земельні ділянки, джерела природних ресурсів, підприємства чи інші господарські об’єкти.
Ці дії регулює винятково законодавство держави, яка надає таке концесійне право. Концесіонер вкладає свої кошти в освоєння певних територій, розробку корисних копалин, організацію виробництва чого-небудь, отримуючи за це відповідний своєму вкладу прибуток та систематично сплачуючи обумовлену плату державі, яка здала йому щось у концесію. З розвитком концесійної території часто виникають спільні підприємства зі спільним використанням капіталів як концесіонера, так і держави-власника природних та інших її скарбів.
Згідно з міжнародним правом, держава може припинити дію концесії у зв’язку із закінченням договірного терміну або в окремих випадках, що також відповідає міжнародному праву, може достроково припинити дію концесійної угоди.
Важлива риса концесійних відносин — те, що стороною в таких правовідносинах завжди виступає держава. Надання дозволу на концесійну діяльність, пов’язану з монопольним правом держави на її ресурси, є винятково прерогативою самої держави.
Налагодження справедливих і плідних концесійних відносин у країні дає швидку й реальну можливість вирішити особливо важливі стратегічні питання на тих напрямах, де країна ще тривалий час буде не в змозі зробити це самотужки. Тому й напрями концесійної діяльності визначає лише держава і діяльність на цих напрямках має принести очікуваний, життєво важливий і довгостроковий результат без вкладення великих бюджетних коштів. А напрями ці загальновідомі усьому світові: будівництво нових надсучасних транспортних магістралей, розвідка й розробка нових родовищ корисних копалин та вуглеводнів, будівництво сучасних високотехнологічних підприємств, створення нових енергогенеруючих потужностей тощо.