Країна – це перш за все територія. Вона первинна і є константою на віки. Саме вона є місцем проживання її народу і найголовнішим багатством самої країни. А народ – величина змінна протягом часу. Тому успішна держава не має права віддавати територію чужинцям або ж частині свого власного народу, якій це забажалося з будь-яких причин. І кожну мить жорстко боронити цілісність своєї території для більш розумних поколінь нащадків, бо з часом народ невпинно зміниться, а держава на своїй території має бути назавжди.
Хоча майже кожний з нас більш-менш точно уявляє собі територіальний устрій нашої країни, мало хто думає про те, що існує ще одна значуща територія, яка визначає та уособлює найважливіший складник — територію життєвого простору кожного громадянина.
Майже всі знають розумну гру на складання мозаїки — пазли. У будь-якому пазлі всі його елементи міцно й органічно тримаються один за одного і складають розмаїту багатокольорову мозаїку. Так має виглядати й життя кожної розвинутої успішної країни.Соціальна «теорія пазла»обґрунтовує шлях успішного соціально-економічного становлення країни як сумарного складника успіху втілення індивідуальних людських життєвих ПРОЕКТІВ, що мають бути спрямовані на подолання бідності громадян загалом та відродження добробуту кожної родини зокрема з точно визначеною мотивацією і методологією такого шляху, з усіма ознаками застосування в майбутньому всіх цих чинників для визначення справжньої національної ідеї.
Майбутня стратегія діяльності нової державивипливає із загальносвітових цінностей високорозвинутих суспільств і країн, де щасливий ландшафт життя (тобто загальний «пазл») складається з окремих його сегментів, які й становлять окремий одиничний складник саме такого суспільства — власне людину та її родину. І кожний сегмент такої мозаїки є уособленням і проявом їх власного життєвого ПРОЕКТУ.
Без такого власного життєвого ПРОЕКТУ не може бути свідомого конструктивного життя людини-громадянина, хай це буде власне селянське господарство, невеличкий приватний бізнес чи добре налагоджене виробництво підприємця національного виміру. А може, це буде просто красиве, чисто прибране подвір’я і впорядковане господарство звичайних пенсіонерів.
Майже кожна людина в будь-якому віці має свою мету і хоче від її реалізації мати не лише матеріальний результат, а й самоповагу та повагу від сусідів чи колег.
Отже, для реалізації мети — створення нового за своєю якістю життя країни — визначено наступний ланцюжок чинників.
Висновок. Індивідуальні території життя людей та їх власні життєві ПРОЕКТИ – надважливі для нової держави «цеглинки», з яких збудується не тільки зовнішньо приваблива споруда нового життя країни, а й реальне внутрішнє його наповнення практичним та ефективним змістом.