2.1. Текстовий процесор
2.1.1. Редагування тексту. Форматування символів, абзаців, сторінок. Створення списків. Використання шаблонів документів. Робота з зображеннями у текстових
Створення, відкривання, збереження файла.
Для створення нового файлу за допомогою головного меню треба за допомогою миші активізувати команду Файл, після чого відкриється меню Файл, в якому слід вибрати команду Створити. На екрані дисплея з'являється діалогове вікно, в якому потрібно відкрити вкладку Загальні, вибрати тип документа – Новий документ, клацнути мишею на кнопці ОК.
На панелі інструментів Стандартна функцію створення нового файлу виконує кнопка (Створити).
Збереження файла на диску.
Після того, як створено новий документ, його необхідно зберегти у вигляді файлу. З цією метою в рядку головного меню треба активізувати команду Файл.
На екрані дисплея з'являється перелік команд керування файлами. Для збереження файлу на диску треба вибрати команду «Зберегти як... » Тоді на екрані дисплея з'явиться діалогове вікно.
У полі Папка розкривши список, слід вибрати потрібну папку, у полі Имя файла – ввести ім'я створеного файлу, що зберігається; після цього треба клацнути мишею на кнопці Зберегти.
Ці дії стосуються файлів, що тільки-но створені або які потрібно зберегти під іншим іменем (в іншій папці, на іншому диску).
Для збереження існуючого файлу на диску після його редагування необхідно з меню Файл вибрати команду Зберегти або скористатися кнопкою (Зберегти) на панелі інструментів Стандартна. Файл буде збережений під своїм іменем [4, 13].
Правила введення тексту.
Увімкнувши панелі інструментів та лінійку (якщо вони були вимкнені), задавши та перевіривши значення параметрів, можна вводити текст. Головні правила введення текстів:
Копіювання, вилучення, вставлення блоків тексту.
Блок тексту в документі спочатку виділяють. Для його копіювання, вилучення, вставлення використовують такі кнопки панелі інструментів «Стандартні»:
Форматування сторінки, абзаців документа, символів.
Форматування сторінки застосовується для визначення її вигляду, при цьому можна змінити такі параметри, як розміри сторінки, розмір полів та орієнтація сторінки тощо. Для виконання цих операцій використовуються такі команди: Файл, Параметри сторінки.
У вікні, що з'являється на екрані дисплея, зазначають:
Відредаговано: 28.10.2024