Сонце медовим шаром зависло попереду, схиляючись, до горизонту. Розмалювало соснові стовбури ажурними узорами. Аврора поглянула на наручного годинника. Звернуло на сьому. Дівчина була виснажена довгою дорогою, ломотою в тілі і бажала найскорішого закінчення шляху.
- Влаштуємо невеличкий привал – вирішив Ярема – ти зовсім змучилась.
- Але ж ми скоро будемо на місці. Давай там і відпочинемо – запропонувала Аврора.
- Може і скоро, а може й не дуже – мовив Ярема, знімаючи з дівочих плечей рюкзак. Андрійко поклав свого поряд. Закинув до рота черговий шматок соснової смоли. Приліг на мох під деревом, і почав швидко зображати на своїй дощечці крейдою. Кульбаба і барвінок – «Ми заблукали?»
- Не знаю, що тобі сказати, – зітхнув старший брат, – мені зовсім не подобається, те, що я бачу довкола. Тобто, не бачу ніяких ознак присутності людини поблизу.
- Але ж як таке можливо? – розхвилювалась Аврора, – ти ж завжди чудово орієнтувався. Хоча, раніше в тебе був компас.
- О, Авроро, прошу тебе, забудь про цей компас – махнув рукою Ярема, показуючи карту – все дуже просто. Ми мали рухатись на захід. Сонце, бачиш, прямо перед нами до горизонту хилиться – це означає, що ми на вірному шляху. Ми пройшли без відпочинку майже дев’ять годин і мали вийти з лісу близько години тому. Звичайно у карти можуть бути погрішності в масштабі. І попереду ще кілька кілометрів дороги. Але поглянь, як густо тут ростуть сосни, як багато повалених дерев. Жодної стежки, витоптаної ногою людини, або колії від коліс трактора. Мене це непокоїть - юнак замислено потер чоло.
- І що ж ти плануєш робити? – Аврора розгублено дивилась навкруги на незайманий, залитий медовим світлом ліс.
- Трохи перепочинемо. Ти вип’єш чаю, приймеш ліки, поїси і забудеш про свої тривоги. Далі будемо йти до самого вечора. Якщо не вийдемо до якогось села, заночуємо в лісі. Нам не звикати. А завтра продовжимо шлях на захід і кудись таки прийдемо. Не перетворилась же вся Україна на суцільний ліс, правда? – Ярема освітив Аврору підбадьорюючою усмішкою.
Через півгодини компанія знову вирушила в дорогу. Сонце невпинно опускалось до горизонту, а місцевість ставала все більш дикою і непрохідною. Ярема рішуче пробивався через повалені стовбури дерев і зарості багна, звільняючи дорогу для Андрійка і Аврори. Раптом шлях їм перегородило ціле нагромадження з повалених стовбурів і величезних трухлявих пеньків.
- Поглянь, щось дивне коїться – відволікла дівчинка старшого брата, який намагався розчистити завал. Юнак здивовано озирнувся. Блакитне небо, на якому хвилину тому не було ні хмаринки, раптом все вкрилось сірим маревом, від чого в лісі зробилося зовсім темно. А по землі, звиваючись між потемнілими стовбурами дерев, поповзли щупальця густого, білого як молоко, туману.
- Скоріше, потрібно рухатись вперед – промовив Ярема, люто розкидаючи завал. Аврора з Андрійком допомагали, як могли.
- Сестричко, візьми за руку Андрійка і тримайся за мою – сказав Ярема, коли шлях став більш-менш вільним – спробуємо відшукати рівне місце, щоб поставити палатку.
Туман купчився і піднімався вгору. Спочатку діти ступали по коліно в ньому, але ось він уже підібрався до пояса. А згодом вище, поки не завісив білими покривалами все навкруги. В одну мить стало дуже холодно і вогко. Аврора, зіщулившись від холоду, йшла, ведена старшим братом. І міцно стискала в руці холодну долоню Андрійка. «Не уявляю собі, як Ярема знає куди нам іти» - думала дівчинка. Через деякий час дорога під ногами дітей стала рівнішою.
- Те що треба – сказав Ярема – хороше місце, схоже на край лісової галявини, хоча я можу помилятися. Давайте скоріше встановимо палатку. Вам потрібен відпочинок, та й мені від цього туману не по собі.
Працюючи в три пари рук, діти дуже скоро облаштували тимчасовий притулок і опинилися в теплому, захищеному від вогкості і холоду, нутрі палатки.
- Авроро, лягай в спальний мішок і грійся – турботливо промовив Ярема, розливаючи по стаканам, залишки чаю з термосу – і ти, братику також – додав юнак, торкнувши Андрійка за холодну щічку.
Дуже скоро, в підсвіченому ліхтариком і такому звичному просторі, в м’яких обіймах спального мішка, Аврора залишила позаду всі тривоги. «Нічого страшного не трапилось. Просто ми трошки заблукали і нас раптово накрила негода. Завтра прийде новий день, зійде сонце, і ми знайдемо правильний шлях – думала дівчинка. І ліниво, через півтінь ледь стулених вій, дивилась на рум’яне личко Андрійка, що міцно спав. І на спантеличений вираз Яреминого обличчя. Він в сотий раз напружено оглядав карту, щось прикидаючи собі. Потім дівчинка заснула.
Перше, що побачила Аврора, відкривши очі, було сонячне проміння, що падало з маленького віконця палатки на зелений спальник Яреми. Старший брат спав обличчям донизу. Сусідній червоний спальник меншого брата був порожнім. Не встигла Аврора розкрити замок на своєму мішку, як в палатку хутко заліз розчервонілий і захеканий Андрійко.