Соломія
В супермаркеті передусім я побігла у відділ, де продаються дитячі товари. І завмерши з відкритим ротом, тихо прошептала:
— І що мені купляти?
Я давно готувалася до материнства. Вивчала торгові марки дитячого харчування, памперсів, іграшок… Читала відгуки незалежних експертів, передивилася сотні відео оглядів та лекцій, що краще для кожної вікової категорії… Я була впевнена, що знала все про малюків та їх потреби. Навіть не сумнівалася, що готова до дітей.
Але в теорії та думках я була ідеальною мамою. А в реальності стояла перед полицями з різнокольоровими баночками суміші та не могла дати собі ради.
Що з цього підходить немовляті?
А якщо в нього лактозна непереносимість? Якщо йому треба підбирати спеціальну суміш? В записці написано, що йому шість місяців, а отже час прикорму… Взяти ще баночку з пюре броколі? Чи краще м'ясо кролика? Індички?
А Настусі… Їй що купити? Я ж не знаю, що вона любить їсти на вечерю. Млинці, кашу, картоплю?
Боже, як же це все важко.
Я в паніці потерла скроні, намагаючись сконцентруватися. В мене немає часу на роздуми. Дітки хочуть їсти. А ще вони одні з Денисом. Ще з однією великовіковою дитиною, яка собі ледве дає раду.
— Вам щось підказати? — пролунав приємний голос дівчини-консультанта, і я ледве не запищала від радості, падаючи на коліна, і не почала називати її своєю рятівницею.
— Так, підкажіть, будь ласка, — спокійно відповіла, не перестаючи посміхатися. Наче я наживо зустріла Святого Миколая і готувалася отримати найбажаніші подарунки.
— Що саме ви шукаєте? — дівчина підійшла ближче.
— Мені треба сукенки, колготки, іграшки для дівчинки трьох років, а також суміш шестимісячному хлопчику, а ще щось для прикорму… Але таке, щоб точно їв… Бо буде голодним…Ще памперси… Одяг… Гірку для купання, гелі… — сумбурно проговорила я.
— Ага, зрозуміла, — консультант помахала головою, мовляв, ох ці молоді матусі. — На три роки одяг в іншому відділенні, а на шість місяців… - вона прикусила губу, немов подумки підбирала товари. — А який розмір у хлопчика?
— Розмір? — запитально вигнула брови.
— Ну розмір одягу та памперсів, — як щось буденне запиталася.
Боже, ну чому ж так важко? Я судомно почала згадувати книжкові норми ваги та зросту шестимісячних дітей.
— Ем… я не знаю, напевно, десь вісім… або дев'ять кілограмів… а зріст… кхм… — я задумалася, оцінюючи, на скільки сантиметрів виглядало немовля. — Не метр точно, може, вісімдесят сантиметрів? — додала я невпевнено.
— Ви не знаєте розмірів власної дитини? — з осудом запитала дівчина.
— Це не мої діти, мені… — “їх підкинули” проковтнула, бо зрозуміла наскільки дивно це буде звучати. — … мені їх залишили, на декілька днів, тобто… — я запнулася, підбираючи слова, — моя сестра потрапила в лікарню, а я доглядаю за малечею… І що робити взагалі не знаю… — збрехала й розгублено понизала плечима.
— Це четвірка, — консультант мило посміхнулася на мої безглузді пояснення. Здається, вона зрозуміла, що ніякої сестри не було. Просто не стала розвивати цю тему більше.
— Що “четвірка”?
— Памперси вам потрібні четвертого розміру, — пояснила вона і потягнулася за упаковкою памперсів на верхню полицю. — Вони дорогі, але вища якість, преміум догляд, підійде навіть шкірі, схильної до подразнень…
— Добре, беру, — перебила її швидко. — Вибачте, але я дуже поспішаю, — видавила з себе посмішку. Було ніяково, бо дівчина виявилася дуже милою та й помагала щиро, але вдома мене чекали перелякані та голодні діти. — Якщо можна, то зберіть все, що треба, а я вже оплачу.
— Без проблем, — консультант з розумінням кивнула й кинулася збирати потрібні товари.
“Надіюсь, з малюками все добре” - тривожна думка закралася в мою підсвідомість.
Щоб якось відволіктися, я пройшлася по ряду зі святковими дитячими сукнями. Фатинові, бавовняні, рожеві, білосніжні, бірюзові… Вони всі були неймовірно гарними. Ось ця точно б пасувала Настусі - я завмерла, споглядаючи блакитну сукню з величезним бантом. Під її сині очки точно б підійшло. Маленька була б в ній, як жива лялька. Може, взяти?
— Ой, Соломія, це ви? Не впізнала одразу. З Різдвом будьте здорові! — дуже знайомий голос змусив мене прогнати милі думки з голови.
Я підняла голову та зустрілася з допитливим поглядом медсестри Аркадія.
Вероніка. Як я ненавиділа це ім'я.
— Дякую! І Вас також! — відповіла машинально, хоча не дуже була рада цій зустрічі.
Шикарна блондинка з натуральним третім розміром грудей, ще й розумна не на свій вік, вона пліч-о-пліч працювала з Аркадієм. Я не раз її ревнувала до свого чоловіка, але щоразу Аркаша сміявся з мене та переконував, що мої ревнощі - це лише плід багатої фантазії. Їх зв'язували тільки ділові стосунки. Не більше.
— А чому ви не дома? Свято як-не-як, — широко посміхаючись своєю ідеальною посмішкою запитала Вероніка.
— Ще дещо докупляю до столу, — так само широко посміхнулася їй у відповідь.
— У дитячому відділі? — вона вдала театральний шок.
Ой, Господи, аби лише не перекривило лице від таких емоційних старань.
— В дитячому, — сухо підтвердила.
— У вас же наче немає дітей? — продовжила бити по болючому.
От стерво. Знає, чим взяти.
— Вероніко, а можна поцікавитися, чому ви не вдома… не з сім'єю? — швидко парирувала я. — Свято як-не-як, — повторила її слова.
— Ой, та яка сім'я, — Вероніка відмахнулася від мене та швидко прогнала зі свого обличчя тінь збентеження. — Я лише роботою і живу. Сьогодні ще й така важка операція була. Привезли підлітка після аварії, майже десять годин провели в операційній… Невже Аркаша…тобто, — вона присоромлено посміхнулася й одразу виправилася, — невже Аркадій Семенович вам не розповідав?
— Розповідав, — нахмурившись, підтвердила я.
— Важка операція, потім ще стільки сиділи біля дитини, поки показники вирівнялися… — Вероніка театрально витерла піт з чола і показала свої білосніжні зуби, — добре, що я додумалася, запекти качку з апельсинами, хоч повечеряли в ординаторській…