Ранок зустрічаю сонливістю та цілковитим роздратуванням. Додому повернулася під ранок, очевидно, що не виспалася. Намагаюся виправити становище холодною водою та косметикою. Виходить так собі. Якоїсь миті хочеться плюнути на все й піти в школу з мішками під очима, але забороняю собі бути ганчіркою. Я маю виглядати на всі сто, що б не сталося.
Коли згадую про те, що за мною має заїхати Льоша, хочеться різко захворіти. Ну чи прикинутися хворою. Але якщо я це зроблю, мій план підтягнути навчання провалиться з тріском, а Льошу уникати вічно не вдасться. Зітхнувши, виходжу надвір. Снідати вже ніколи, та й бажання особливо немає.
Він уже чекає. Відчиняю дверцята й сідаю в машину, ловлячи себе на думці, що краще б прогулялася пішки. Ловлю на собі пильний погляд, повертаюся до нього.
— Маленька, маєш жахливий вигляд. Ти часом не захворіла?
Ледве не пирскаю істеричним смішком. Гарна заявочка люблячого хлопця. Ні, я розумію, що чесність — це добре, але треба розуміти, що іноді краще збрехати.
— Поїхали вже, — шиплю крізь зуби.
— Гаразд, — невдоволено, але головне, що заводить двигун і рушає з місця.
Лише кілька хвилин потерпіти — і я зможу видихнути до кінця уроків. Не маю сумніву, що додому він теж мене повезе.
Вмикаю радіо, та голосніше, поки Льоша не розпочав якусь безглузду розмову. Він тільки кидає в мій бік незадоволений погляд, але не вимикає музику. Під’їжджаємо до школи — і я з полегшенням видихаю. Намагаюся відчинити дверцята і швидше опинитися на вулиці, але дзуськи.
— Роксі, — гукає Льоша. — Навіть не поцілуєш мене?
Наче я його колись цілувала першою. Обертаюся до нього, тримаючи руку на ручці дверей.
— Мені не добре. Боюся, чи справді не захворіла, — відмовку я вигадала, поки їхали в автомобілі. Сам підказав.
— То може все ж таки краще було залишитися вдома? — і мені чується хвилювання в його голосі.
— Ні, Льош, не так усе погано. Вдома в чотирьох стінах ще гірше буде, — пауза. Придивляється до мене, я дивлюсь у вічі. — Я піду, — кажу, помовчавши достатньо, щоб дозволити йому зібратися з думками, якщо вони є.
— В разі чого набереш. Потрібно буде — відпрошусь і відвезу тебе додому.
— Добре, — і виходжу.
Грюкнувши дверцятами, на секунду прикриваю очі й видихаю. Він позаду, на кілька годин можна розслабитись. А попереду чекає моя маленька ілюзія життя. Хлопець, який змушує усміхатися, навіть коли все фігово. Навіть коли його слова викликають протест, його дії цей протест вгамовують. Той, з ким легко робити те, що хочеться, тому що він не буде прискіпливо оцінювати кожну мою дію, жест, слово й погляд на справжність, щоб знайти слабке місце і вдарити в спину за першої ліпшої нагоди.
Що ближче до класу — то швидше крок. Хочеться якнайшвидше опинитися там, під покровом його заспокійливої аури, що витісняє все негативне, усі думки та турботи. І коли заходжу й одразу натикаюся на його погляд, відчуваю це. Весь світ зникає, усе довкола розчиняється. Мішура… Тільки очі, у глибині яких цілий всесвіт, де хочеться залишитися назавжди. Там добре, спокійно. Там розуміють, хай і не завжди. А якщо не розуміють — не дорікають, заспокоюють, заповнюють порожнечу чимось теплим, лагідним, м’яким.
Ледве вловима усмішка на губах — для мене. Уважний погляд виразних очей із довгими віями теж для мене. І місце поряд — звичайно ж для мене.
Забарилася на вході всього на секунду, насолоджуючись миттю, а здається, що надто довго. Проходжу вглиб класу й сідаю поруч із ним. Повертаюсь обличчям до Чернова, щоб ще раз подивитись у його очі. Так, вони гарні, погляд глибокий, якщо можна так сказати — оксамитовий, який обволікає чимось особливим, теплим.
Ми не говоримо «привіт», адже ми лише кілька годин тому бачилися. Ми не починаємо базікати про дрібниці, адже слова — це і справді не так важливо. Ми просто дивимося одне одному в очі кілька секунд — і цього достатньо, щоб «поділитися новинами». В очах емоції, в очах душа, там усе, що хвилює в цю мить. Він чудово бачить, як мені погано, а я бачу, що мені поруч з ним стає краще. І за кілька секунд — я усміхаюся.
Ну ось, розмова очима вдалася, тепер можна вдати, що ми такі, як усі, а не двоє навіжених, які спілкуються якоюсь своєю недоступною для інших мовою. Чернов киває на зошит, я розгортаю його і швидко повторюю матеріал. Як це не дивно, усе пам’ятаю, усе розумію, наче на підкірці вирізали.
— Запитання?
— Ні, — хитаю головою.
Усміхається.
— Дім, привіт, — підходить Кіра. — Ти не міг би допомогти мені?
— Чим?
Невдоволення всередині розправляє плечі й стає в повен зріст. Поруч із ним пліч-о-пліч — ревнощі виблискують злим поглядом. І незмінна злість тримає напоготові гострий меч, не забувши приховати за пазухою ніж, щоб ударити в спину за зручної нагоди. Я теж так вмію — спідтиха.
— Позайматись сьогодні зі мною після уроків. Я заплачу.
Переводжу на нього погляд і помічаю секундне замішання. Отже, вона йому платить, а в мене гроші не захотів брати? Це чому ж?
— Вибач, Кіро, — усміхається м’яко, лагідно. За цю усмішку багато чого пробачити можна, — я не зможу.
Вона йому платить, але він їй відмовляє на мою користь, хоч зі мною займається безкоштовно. Чому?
— А завтра? — продовжує вона пробивати ґрунт.
— Навряд чи, — так само м’яко, з усмішкою і прямим поглядом.
Кіра зітхає. Уявляю, яка там зараз буря всередині. Вона ж розхвалювала його, Чернов те, Чернов се. А він їй відмовляє. Заради мене. Зловтіха відтісняє й невдоволення, і ревнощі, і злість, стає на п’єдестал і махає всім ручкою, самовдоволено шкірячись.
— Шкода, — видихає Кіра. Декілька секунд мовчить, стоїть і дивиться на нього, у мій бік навіть не повертається, наче я порожнє місце. А потім додає: — Шкода, Дімо, що ти настільки сліпий, що не бачиш далі свого носа, не вмієш дивитися в серцевину, помічаєш лише гарну оболонку. Тільки знаєш, адже оболонка — це лише лушпиння. Зніми її — і виявиться, що всередині бридка гнилизна.