— Як справи в школі? Як геометрія? — питає вітчим.
Уся «сім’я» зібралася. Льоша по ліву руку від мене, праворуч Зорька, а навпроти сидять мама та вітчим. Їжа з ресторану — подарунок вітчима мамі та її давня мрія, що збулася років зо три тому. Я не про їжу, звісно, а про ресторан. Хоча… Тут ніби все й одразу.
— Чудово. Тамара Андріївна мене сьогодні похвалила.
Вітчим дивиться на мене пильно. Не так, щоб не вірить зовсім, але трохи сумнівається.
— Подзвони їй сам. Не віриш — подзвони. А то ж цікаво виходить, якщо наскаржитися — вона негайно телефонує, а як похвалити — нафіг треба, — обурююся цілком обґрунтовано.
— Роксі! Стеж за язиком, — затикає мені рота мама.
Вітчим нічого не каже. Відсунувши тарілку, підводиться з-за столу, бере телефон, залишений на тумбочці, і, ясна річ, дзвонить училці. А я саме цього й домагалася. Якщо він думає, що на понт його брала — доведеться «татусю» розчаруватися.
— Тамара Андріївна? Вибачте, що турбую, це… Так-так, це я… Ні, що ви! Мене ось Роксолана слізно запевняє, що з геометрією в неї все чудово, і ви її похвалили, — і дивиться на мене, тримаючи поглядом під прицілом.
Вітчим мовчить, слухаючи Тамару Андріївну. Мовчить довго, і в міру того, як вливає йому у вуха потік інформації моя училка з геометрії, вираз його обличчя змінюється, маска скептика зісковзує, і залишається тільки нічим не прикрите здивування.
— І справді дуже хвалить, — поклавши слухавку, буркоче вітчим таким тоном, ніби йому щойно довелося визнати своє фіаско в суперечці зі ставкою на серйозне бабло.
Він повертається за стіл, сідає і спрямовує на мене вельми зацікавлений погляд, від якого всередині відразу зароджується погане передчуття. І, витримавши доволі довгу паузу, щоб я встигла неабияк накрутити себе, питає, звузивши очі:
— А хто такий Чернов?
Я чекала на це питання. Тамара Андріївна не могла хоча б мимохіть не похвалити Черниша. Улюбленець усе ж таки.
— Мій однокласник, — відповідаю рівним тоном, спокійно витримавши погляд вітчима. — Допоміг мені підтягнути прогалини.
— Похвально, Роксі, похвально. Тобто ти найняла однокласника як репетитора, хоча від запропонованих мною професорів і докторів наук наполегливо відмовлялася?
— Як бачиш, результат того вартий. Твої репетитори пояснюють надто заумними фразами, і я їх не розумію. Чернов пояснює доступно.
— Сперечатися не буду. Тоді найми його на постійній основі, нехай приходить до тебе й займається, якщо вже…
— Ні!
Здригаюсь. Повертаюся до Льоші. Обличчя перекосило від злості, ледве піна з рота не летить. Треба ж, ревнивий, виявляється.
— Чому так? — спокійно цікавиться вітчим.
— Та тому, що бреше вона. Сама мені зізналася, що тест, цей… замість неї зробив, а сьогодні підказував.
Сволота!
На кілька секунд гублюся, тільки хапаю ротом повітря, намагаючись підібрати потрібні слова. Але, на жаль, вдається тільки промимрити:
— Але відповідала я сама, і Тамара Андріївна задоволена результатом.
Вітчим зітхає. Мама дивиться з явним розчаруванням. Сестра вдає, що вона взагалі частина інтер’єру. А Льоша свердлить мене поглядом.
— Отже так, Роксолано, — починає вітчим, і мені зовсім не подобається його тон. — Я не бачу сенсу тобі вчитися далі. Я намагався тебе напоумити, але ти сама зробила свій вибір. Після випускного зіграємо ваше весілля. Не бачу сенсу відтягувати нібито під приводом, що ти хочеш здобути освіту й досягнути чогось у житті.
— Але… — повертаю голову праворуч, дивлюся на принишклу сестру. І рішуче заявляю: — Я не вийду за нього заміж.
— Це ще що за новини?! — гнівається мама.
— Поясню. Але не в присутності сестри.
Вітчим киває, щоб Зорька вийшла.
— Але я ще не поїла!
— В такому разі забирай тарілку та йди до своєї кімнати, — шипить крізь зуби. Ніколи не бачила, щоб він у такому тоні спілкувався з коханою донечкою.
— Гаразд! Наїлася вже, — пирхає і вилітає з-за столу. Виходить, не забувши демонстративно гучно грюкнути дверима. Без тарілки, ясна річ.
— Ну і? — вітчим відкидається на спинку стільця, схрестивши руки на грудях. Дивиться на мене уважно, чекаючи пояснень.
Льоша мовчить, але я відчуваю на собі його погляд — попереджувальний, злий погляд.
— Я не вийду за нього заміж, тому що вчора він намагався мене задушити, а потім запропонував зайнятися сексом. Коли я відмовилася, від Льоші надійшла пропозиція допомогти йому зняти напругу в інший спосіб. Як ви вважаєте, це нормальна поведінка для того, хто збирається стати моїм чоловіком?
Льоша мовчить, тільки дихає розлюченим драконом. Вітчим взагалі, здається, у повному здивуванні. Першою цю напружену тишу порушує мама найбезглуздішим питанням, яке тільки-но могло виникнути в її голові в подібній ситуації:
— А ви хіба ще не…
І всі розуміють, про що вона, хоча мама й не наважилася озвучити це вголос.
— Уявляєш?! Ні! Хоча Льоші дуже кортить, просто свербить в одному місці! А я не хочу! Мені сімнадцять! — кричу, не стримуючись ні краплі.
— За одинадцять днів буде вісімнадцять, — відрізає Льоша.
— І навіть тоді я не дам тобі! Зрозумів?! — схоплююсь зі стільця, не в змозі всидіти на місці, мріючи втекти звідси, зачинитись у своїй кімнаті й не бачити нікого з них.
— Сядь! — гаркає вітчим, і на ватяних ногах я опускаюся. Занадто швидко видихнулася. Занадто складно протистояти трьом одразу.
Я така слабка…
— Роксі… — зітхає мама. — Ти правильно все робиш, доню, але не зовсім. Зрозумій, що в чоловіків у його віці є деякі потреби. Тим паче, коли така вродлива дівчина поруч, і ця дівчина має стати його дружиною. Адже він тобі не одноразовий… кхм… пропонує. Ти правильно робиш, що відстоюєш свої принципи, але й ображатись на Льошу в тебе теж немає причин. Було б погано, якби ти не викликала в нього чоловічого інтересу. Він тебе кохає.
О як завернула. Усі мають рацію, усі щасливі, і вона — людина миру.