Більш докладно про обовязки Архангелів
Архангел Михаїл-
Згідно з християнством, іудаїзмом та ісламом, архангел Михаїл є главою армій Божих, саме тому його асоціюють із захистом і захистом вірних у всьому світі.
Саме він затрубить у трубу, яка оголосить Остаточний суд згідно з Апокаліпсисом, і завдяки своїй владі він несе відповідальність за розлад і поразку планів сатани.
Архангел Михаїл має два представництва у світі мистецтва. З одного боку, він вкладається в обладунки римського зразка, тримаючи спис або меч проти Диявола чи дракона. З іншого боку, його також можна побачити на вазі, яка допоможе йому зважити душі під час Страшного суду.
Архангел Гавриїл-
Згідно з Біблією, Гавриїл призначений посланцем Бога, саме тому він з'являється в текстах як його представник перед важливими діячами як Старого, так і Нового Завіту. Фактично Гавриїл відповідав за сповіщення про народження Івана Хрестителя та Ісуса з Назарету.
Загалом, він представлений у людській формі та одягнений у полотняний одяг. Його головні сили - показувати видіння і одкровення людям.
Сьогодні Габріель є однією з найбільш шанованих фігур християнства, оскільки він був нагороджений низкою чудес і милостей з моменту появи в Писаннях.
Архангел Рафаїл-
Поряд з архангелами Гавриїлом та Михайлом, Рафаель є третьою сутністю, яка є частиною найважливіших покровителів християнської релігії. У Святому Письмі Рафаель представлений як "зцілення Бога" або як духовна фігура, здатна вилікувати будь-яку недугу.
Його сили можна побачити, наприклад, у уривку Тобіаса; Рафаель - той, хто супроводжує юнака під час подорожі, щоб утримати наречену Сару подалі від злих намірів демона Асмодея. Завдяки цьому він також розглядається як захисник сватань і стосунків.
Що стосується ісламу, Рафаель буде відповідальним за оголошення дати останнього суду і описується як ангел у людській подобі, з рибою в одній з рук і в одязі паломника.
Архангел Уриїл-
Відповідно до іудео-християнської традиції, Урієль - один із семи архангелів, ім’я якого означає «вогонь Божий» або «Бог - це моє світло». Завдяки цьому, як правило, він представлений оточеним променями світла або зірками навколо себе.
Як в єврейських, так і в християнських писаннях Уріель виконує певні ролі протягом історії: він керує Авраамом позначати будинки євреїв під час єгипетських язв, саме він втручається у виховання Івана Хрестителя, він є захисником брами Едему, і хто поховав Адама та Авеля.
Так само вважається, що він буде відповідальним за відкриття воріт Пекла в Кінцеві Часи, після Остаточного Суду.
Біблія про втручання ангелів
У Святому Письмі міститься понад 300 згадок про святих ангелів. Це неабияка кількість. Отож, ті, хто беззастережно й повністю приймають Біблію, не можуть ставитися до теми ангелів, як до спекуляції чи недоречних припущень. Крісто Гюрліманн, автор відомої книжки “Ангели – наші друзі” пише: “Ангели в Біблії – це не тілесні істоти, пухкенькі малюки з барокових картин. Як Божі посланці, вони постають перед нами у звичайній, людській подобі. Щойно коли зникають, люди усвідомлюють, що їх відвідав ангел”. Німецький богослов Клаус Вестерманн чітко наголошує: “Біблійні висловлювання про ангелів мають на меті лише одне – перешкодити спробам окреслити існування ангелів за допомогою людських мірок і понять”.
Підготуймо невеликий, вибірковий перелік біблійних згадок про ангелів. Проаналізуймо його за Біблією, відганяючи від себе спокусу сприймати й оцінювати їх з погляду людських мір і понять. Учинімо це, щоби самим усвідомити присутність чогось, що – на думку багатьох – уже не трапляється на світі. Аби зрозуміти, що ангели далі перебувають з нами, що підтримують нас на дорозі життя, що невпинно ведуть нас ДО СПРАВЖНЬОГО, ПРАВДИВОГО ЖИТТЯ.
Почнімо від першої згадки, коли в раю, вигнавши людину, Бог “на схід від еденського раю поставив Херувима і меча полум’яного, який обертався навколо, щоб стерегти дорогу до дерева життя” (Бут. 3:24). Цей біблійний образ відомий нам дуже добре. Наступний, однак, уже не настільки загальновідомий. Це зустріч патріярха Авраама з посланцями Бога. “І явився до нього Господь між дубами Мамре, – ідеться в Книзі Буття, – а він сидів при вході в намет під час денної спеки. І він ізвів очі свої та й побачив: ось три Мужі стоять біля нього. І побачив, і вибіг із входу намету назустріч Їм, і вклонився до землі, та й промовив: Господи, коли тільки знайшов я милість в очах Твоїх, не проходь повз Свойого раба! Принесуть трохи води, і ноги Свої помийте, і спочиньте під деревом” (Бут. 18:1-4). Після короткої розмови один з них сказав Авраамові, що наступного року його немолода вже дружина народить йому сина. Чи ж не було це Божим провіщенням?
Трохи раніше Книга Буття знайомить нас з жінкою на ім’я Аґар. Вона також пережила зустріч з ангелом. Ким була Аґар? Була невільницею дружини Авраама, єгиптянкою, яку бездітна Сара – згідно з тодішнім звичаєм – дала чоловікові за другу дружину, щоби народила йому нащадка. Однак, від того часу Сара зненавиділа Аґар. Дівчина втекла з дому свого господаря. І саме тоді “знайшов її Ангол Господній біля джерела води на пустині, біля джерела на дорозі до Шур, і сказав: Аґаро, Сарина невільнице, звідки ж то прийшла ти, і куди ти йдеш? Та відказала: Я втікаю від обличчя Сари, пані моєї. А Ангол Господній промовив до неї: Вернися до пані своєї, і терпи під руками її! І Ангол Господній промовив до неї: Сильно розмножу потомство твоє, і через безліч буде воно незліченне. І Ангол Господній до неї сказав: Ось ти зачала, і сина породиш, і назвеш ім’я йому Ізмаїл, бо прислухавсь Господь до твоєї недолі” (Бут. 16:7-11). Після цього об’явлення Аґар повернулася й народила Авраамові сина, Ізмаїла. Коли, однак, Сара, як і провістили ангели, народила Ісака, вона змусила Авраама вигнати Аґар з сином. Згідно з легендою, син Аґар і його нащадки дали початок великому арабському народові.
Відредаговано: 16.05.2023