8194 рік
– Мамо, можна мені піти на ті гірки?
Маленька Рейчел Ноартс глянула на матір щенячими очима та викотила нижню губу, прагнучи отримати дозвіл. Вона дивилась, як її однокласники граються на дитячому майданчику й щиро заздрила. Вона теж хоче побігати з ними, пограти у хованки, квача або «Біжи, замри!». Рейчел теж хотіла сміятись до болю у животі та щоках, як діти на майданчику.
Але після десятого Дня народження щось змінилося.
Найомі Ноартс лише зітхнула та присіла біля дочки, зазирнувши у її очі. Поцілувала у чоло та засмучено промовила:
– Ні, доню. Тобі не можна.
– Але я хочу. – Брови Рейчел стиснулись від роздратування.
Найомі прибрала пасмо чубчика з лиця Рейчел, зафіксувавши його за вухом. Мати розглядала свою дитину так, наче бачила її вперше – маленьке пухке лице, надуті щоки, очі, завбільшки з великий п’ятимонетник, в яких видно всі відтінки блакитного. Чорне, як безвихідна темрява, волосся розтягувалось від маківки до ребер, підкручуючись на кінцях у слабкі вихори.
– Мамо, я хочу піти на ту гірку, – вимогливо повторила своє бажання дитя.
На дитячому майданчику простежувалися щонайменше десяти дитячих голів, лунав голосний писклявий сміх. Найомі бачила, як деякі діти починали битися один з одним, граючись у громадянську війну: вони розділились на команди орзаховців та орвинців. У команди орвинців були дерев’яні муляжі пістолетів, гармат та мечів, а в орзаховців – різноколірні целофанові пакети, одягнені на руках. І команда орвинців перемагала, щоразу влучаючи в орзаховців дерев’яними м’ячами, а частіше – круглими паперовими бомбами.
Найомі не хотіла, аби її дитина брала у цьому участь. Не хотіла, аби її маленьке янголятко знало, що таке війна. Найомі ніколи не читала їй казочок про королівства, у яких тривала війна, ніколи не розповідала про те, чому люди виходять з дому, коли до них приходять чоловіки у білій формі, та більше не повертаються. Рейчел не розуміла значення слова «війна», не знала правил гри у громадянську війну, на якій були схиблені всі діти її віку. Вона не знала, що таке смерть. Та з часом дівчинка починала все розуміти. Шкільні уроки історії, розмови однокласників, новини по телевізору або по радіо, які вона випадково почула, а також патрулі людей у білому на вулицях, що моментально реагували на енергетичні сплески. Все це розповідало їй те, чого ніколи не розповідала мама.
– Я хочу гратись з ними. – Рейчел вказала коротеньким вказівним пальцем на команду дітей, що грали за орзаховців. – Я хочу бути такими, як вони.
– Ти не будеш такими, як вони! – Найомі повернула лице Рейчел до себе. Донька висмикувалась з її рук, щоб спостерігати за дітьми з пакетами на руках, та мати тримала так сильно, що починала здавлювати доньці щелепи. Дівчинка починала скиглити від болю. – Ти ніколи не будеш ними. Вони небезпечні. Вони – монстри. Вони – помилка природи. Ті діти не розуміють, наскільки серйозною є ця проблема, і ніколи не зрозуміють, бо занадто дурні, а їхні батьки – ідіоти, раз дозволяють їм гратись у такі жахливі речі!
Рейчел починала тихо схлипувати. Вона засмучена, що матір не пускає її до своїх однолітків. Їй хотілось розважитись, завести нових друзів, розповісти про нові іграшки, які подарував їй на День народження дідусь. Хотіла похизуватись новою купленою сукнею, що вчора їй придбали у магазині.
Хотіла похвалитись тим, що у десятий День народження вона познайомилась з новою подружкою, котру звали Санаріз.
Санаріз була не ймовірною красунею. Вони цілими днями теревенили про нову серію спільного улюбленого мультфільму, грались у чаювання з тортиками, бігали у дворі, граючись у квача. А коли батьки не бачили, Рейчел показувала їй фокуси руками, коли фіолетове сяйво слабкою лінією витікало з її пальців. Санаріз зачаровано спостерігала за тонкими енергетичними лініями та хвалила Рейчел.
Рейчел подобалось це. Подобалось все, що блищить. Вона хотіла бути такою ж блискучою й гарною, як це сяйво, такою ж крутою і сильною, як Санаріз. Санаріз казала, що сяйво з її рук проявляється завдяки їй, і що вона буде вічно дружити з нею та робити все, аби Рейчел не забувала це прекрасне відчуття.
Як же сильно Рейчел раділа мати таку подругу.
– Я хочу розповісти їм про Санаріз та познайомити з нею, – раптово сказала Рейчел.
Щось всередині Найомі луснуло, обірвалося та скинуло з неї маску люблячої матері. Обличчя матері зблідло, а жах у грудях вирвався з тяжким стогоном. Вона вдарила дочку по щоці сильним замахом долоні. Рейчел захитало у бік, вона впала на ноги, здерши собі коліна об асфальтований тротуар. Криваві плями на колінах почала свербіти й пекти. Червоний слід від руки матері на щоці почав червоніти й пульсувати у такт з серцебиттям.
– Ні, ні, ні! – Найомі кричала так гучно, що сміх на дитячому майданчику стих, а всі погляди присутніх навкруги одразу прикувались до цієї драматичної сцени. – Ні! Ніякої Санаріз не існує! Рейчел, поглянь на мене, – вона знову обхопила обличчя доньки з неконтрольованою силою. – Ні, ти не… Це все маячня, Рейчел. Ніякої Санаріз не існує. Більше ніколи не згадуй це ім’я, чуєш? Ніколи!
Ніколи.
Ніколи до цього моменту Найомі не підіймала руки на дочку. Її чоловік, Пітер Ноартс, з легкістю міг ляснути дочку по обличчю за будь-який непослух, та тільки не Найомі. Вона занадто любила її, занадто берегла від всього зла, що поступово захоплювало її життя.