Два довгих, як річка Нурстогмоа, дні.
Сидячи цілими днями у комірці й дивлячись в одну точку на сірій, обдертій від штукатурки, стіні, я починала божеволіти. Кусала руки, щоб притупити бажання активувати силу. Поколювання у пальцях змінювалось слідами від укусів, що починали червоніти Знадобилося відірвати клаптики від паперових пакетів та обв’язати навколо пальців, щоб гидотний присмак паперу у роті відштовхував це бажання. Ходила колами по кімнатці, переступаючи через мати. Міряла кроками підлогу, руками намагалась дотягнутись до стелі, аби дізнатись висоту. Всього дев’ять кроків у довжину та шість у ширину, і, напевно, дві з половиною мене у висоту. Вільного місця вистачало лише щоб розвернутись на одному місці.
Єдиною забавкою був кинджал, який ми з Персі заховали під матами разом з пістолетом. Я вертіла його у руках цілими днями, виконувала різноманітні маневри атак, пророблювала вже завчені пози та рухи, щоб за два дні мої знання не розчинились, а м’язі не закам’яніли. Але вже на третю годину самотності, повної тиші та віддаленості від світу, з’являлось бажання нанести собі хоч якоїсь шкоди, аби скоротати нескінченний час пеленою болю, оскільки у вільну секунду все, про що я могла думати – це про своїх товаришів та сім’ю, думки про яких ніколи не заходили у позитивний кут.
Навіть Санаріз не відповідала на мої прохання поговорити. Я була готова витримати її монологи про шкоду всіх моїх знайомих, постійне нагадування про денарійців та жагу вбити когось. Але вона лише мовчала, зачинившись у моїй голові.
Я чула віддалений гомін дітей на дворі через прочинене вікно. Вони ходили на екскурсії, бавились на дворі під час перерв, або займались маніпулюванням та контролем сили на уроках базової підготовки деандантів.
Мимоволі починала згадувати своє дитинство. Точніше те, що я могла пригадати. Я майже нічого не пам’ятала за проміжок моїх перших десяти років, лише віддалені образи спогадів про улюблені іграшки та мою єдину найкращу подругу, ім’я якої я не могла згадати. Сімейні поїздки з батьками, що завжди закінчувались сварками, поступово змінювались шкільним періодом. Тоді перемикались на університетський, адже про школу я не пам’ятала нічого, крім підручників, зошитів та вчителів, які жалілись моїй мамі на «наявний потенціал, але перешкоджаючу лінь». В університеті мої досягнення стрімко зросли, коли мати нарешті перестала пильно слідкувати за кожним моїм кроком. А також робота в ресторані, завдяки якій я підтримувала хоч якийсь зв’язок з батьком, котрий цікавився лише моєю зарплатою.
Завдяки Персі мені хоча б було з ким поговорити. Він приїжджав ввечері та від’їжджав зранку. З його розповідей я дізналась, що Лорейн повернулась до Орзаху у той же день, ще до заходу сонця.
– Вона приїхала та одразу зібрала термінову нараду. Напевно під час повернення до Організації дізналась, що її план провалився, і ти втекла, – сказав він, надкушуючи шоколадний батончик.
– Залишився день. – Я знову переміряла комірчину кроками, щоразу зупиняючись на цифрі дев’ять та шість. – Що там з Сейном?
– Нічого нового. Єдине, що я знаю, це що його та інших барахольників немає в Організації. Вони не повернулись.
Я заклякла на місці.
– Але ж вони живі? Так?
– Якщо Сейн відповів, то думаю так. Тринадцять осіб точно.
– Тринадцять, не чотирнадцять… – зітхнула я.
– Той, хто зник, впорається й без групи. Вони добре навчанні виживати та битися. Рано чи пізно, хто б це не був, він повернеться.
– Якщо ще живий…
– Зараз ми можемо просто молитись за одужання тих трьох поранених та одного зниклого. Але я впевнений, що всі вони витримають будь-що.
Я не повинна роздумувати про те, кого б не хотіла бачити пораненим або мертвим, а на кого мені було б все одно, адже я тренувалась та жила з кожним з них довгий час, і це було б жорстоко з мого боку. Я не можу думати про те, чию смерть я буду оплакувати більше, а про кого навіть не згадаю.
Та все ж, гнітюча тиша провокувала появу таких думок попри мою волю. І я дійшла до висновку, що найбільше переживаю за Лію. Не можу пригадати часу, коли знаходилась в Організації та не бачила її поряд. Ми жили під одним дахом, тренувались разом ще з перших днів, їли за одним столом та розмовляли без зупинок. Від думок про її зникнення мені ставало лячно. Вона стала мені близькою подругою і, я усвідомила, що не зможу змиритися з її втратою.
Я не була настільки близькою з іншими, щоб сумувати за такими, як Стефанні, Маджорі, Емілія, Норман, Патрік або Заян. Вони були не більше, ніж товариші по команді. Часом навіть не вітались зі мною. Часом дехто насміхався, говорячи, що моє зарахування до місії більше схоже на анекдот від командирів. Промайнула думка, що я навіть була б рада, якби зниклим безвісти опинився Норман. «Хоч так всі відпочинуть від нього». Напевно, він єдиний, над ким би я посміялась, побачивши на лікарняній койці.
Щодо Гілберта та Дріана думки розходилися. Інколи я взагалі забувала за їх присутність у цій місії. А інколи вони згадувались найпершими. Дріан, з його тремтячими руками від літаючих роботів, та Гілберт, завжди у ввімкненому артистизмі та з гострою усмішкою на обличчі.
Кенджі, Яфіан, Рюджін та Стенлі мої друзі, беззаперечно. Я відмовлялась уявляти їх пораненими. Вони забагато підтримували мене, тренувались зі мною пліч-о-пліч, щоб я ігнорувала своє хвилювання за їхні життя. Родичі Іварійєм не повинні розлучитись, в жодному разі. Рюджін мусить дочекатись свого ще ненародженого молодшого брата, а Стенлі занадто сильно любить своїх предків, щоб лишати їх у такому юному віці.