Ми перетнули кордон приблизно через три години.
Як виявилось, з Області Вогню направляються трансфери для місцевих жителів та робітників Організації. Виїзд з Області можливий лише три рази на тиждень – у середу, п’ятницю та неділю. Чорний довгий автобус був повністю забитий людьми. Серед орзаховців були лише ми з Лорейн.
Лорейн попередньо замовила нам квитки на останній ряд сидячих місць, тому всю дорогу я чергувала спостереження за природою з вікна між розглядуванням та аналізуванням присутніх у трансфері. Зокрема підмітила, що більшість присутніх – жінки з дітьми (іронічно, що нас з Лорейн також сплутали з матір’ю та дочкою). Плеєр, що дала мені Стоун, містив у собі близько двохсот треків, тому я часто перемикала ті пісні, які мені не подобались, або які я не знала, аби насолодитись вже знайомими мені композиціями. Лорейн майже всю дорогу дрімала. Лише інколи прокидалась, щоб запитати мене чи все добре й впевнитись, що я не втекла з транспорту раніше, ніж треба.
Найдовшою та найнуднішою частиною поїздки була дорога мостом Мавірі, що з’єднує п’ятий та четвертий сектори і є єдиним сухопутним шляхом для переміщення між Областями. Я дивилась у вікно довгі сорок хвилин, спостерігаючи за повільною течією ще не до кінця замерзлої річки Нурстогмоа та хмарами на блакитному й тихому небі, поки ми нарешті не дібрались до прикордонного пункту четвертого сектору. Там, пройшовши швидкий контроль, попрямували вже звичайною трасою через селища, засніжені поля та степи. Я здивувалась тому, як нас швидко пропустили. Схоже, трансфери – єдиний швидкий та безпечний шлях між Областями, якщо ви не хочете привертати до себе багато уваги. Як сказала Лорейн, це не військова місія і не спеціалізоване завдання. Треба забрати дівчину тихо та непомітно від Орвину, тому занадто серйозний захист у вигляді звичайної команди супроводу та спеціальних бусів міг би викликати багато підозр.
Я виходила з трансферу лише один раз за всі три зупинки, і то лише для того, щоб просто подихати свіжим повітрям, якого так не вистачало у забитій автівці. Згадались переповнені автобуси Феарру, в яких я була змушена висіти на одній руці тримаючись за поручень, бо їздила на роботу та навчання у час пік. Всі інші дві зупинки, поки Лорейн знову завзято теревенила з кимось по телефону на дворі, я сиділа на своєму місці та поправляла руків’я кинджала та пістолета, що вже починали викликати відчуття дискомфорту при сидінні. Кожні п’ятнадцять хвилин непомітно промацувала свою руку та поперек, щоб впевнитись, що зброя досі зі мною, оскільки тривога у моїх грудях з кожним подоланим кілометром зростала дедалі сильніше.
За години безперервного прослуховування музики я настільки поринула у свої думки, що почала розмовляти з Санаріз.
– Чому ти завжди прагнеш щось розтрощити або когось вбити? – запитала у неї я.
– А ти?
– Але я не прагну.
– Прагнеш, але старанно приховуєш. Ми одне ціле, ідентичні частинки цього ДНК. Все, що ти хочеш – хочу і я. Все, чого ти бажаєш – я здатна тобі дати. Завдяки мені у нас є змога втілити всі наші плани у реальність. – Санаріз говорила так гіпнотично та солодко, що я мимоволі починала вірити у те, що вона – це просто удосконалена версія мене. Версія, що не боїться проявити всю свою силу на сто відсотків та версія, що говорить й робить те, чого бажає моя залякана душа, і що щодуху старається приховати мій мозок.
– Приїхали. – Лорейн обережно штовхнула мене рукою у плече, щоб я вирвалась зі своїх глибоких роздумів. – Вилазимо.
«На місці», – впевнилась я, ковзнувши рукою по місцях розташування зброї, поки йшла позаду лейтенантки.
Ми вийшли з трансферу та опинились на головній вулиці Феарру, яку я знаю як свої п’ять пальців. Ця вулиця була майже центром столиці – величезне перехрестя, що з’єднує чотири довгих вулиці з кварталами. Всі торговельні та розважальні центри, магазини, адміністративні будівлі та висотки розміщувались саме на Істенстріт. Коли я глибоко вдихнула легенями феаррське повітря, яке, як мені здалося, кардинально відрізнялося від юарського, у голові запаморочилось.
Але це було приємне відчуття. Розуміння того, що нарешті я ступила ногою на рідну землю.
Я роззирнулась та швидко пробіглась поглядом по високих будівлях, вуличних терасах та голих засніжених деревах, що були засаджені попід дорогою, аби впевнитись, що за час моєї відсутності тут нічого не змінилося. Повз нас проходили різні люди – хтось поспішав на роботу зі стаканчиком кави у руках, або у кафетерій по останнє улюблене тістечко, дехто тягнув заповнені брендові пакети з люксового магазину, а хтось тягнув свою плаксиву дитину на прийом до лікаря або у школу.
Ніяких щоденних тренувань, суворого дотримання розкладу або постійного переживання за своє життя. Кожен житель Феарру сам розпоряджається своїм життям та швидкістю його проживання. Ми ставили собі цілі на майбутнє, планували не далі наступного тижня та просто жили у своє задоволення, навіть не задумуючись про іншу, налякану сторону, яка постійно готується до чогось неминучого.
Стало приємно бачити звичайне буденне життя, але посмішка не поспішала проявлятись на моєму обличчі.
Тепер, відчувши життя іншої Області, іншої сторони раонельського народу на своїй шкірі, мій світогляд повністю змінився. «Як ми могли спокійно гуляти, сміятись, навчатись та працювати, ігноруючи те, що по ту сторону річки такі самі раонельці, наш народ, які відрізняються лише єдиним елементом у ДНК, живуть у постійній напрузі та страху?»