Два наступні дні повністю полонили мене, поглянувши турботами про передавання повноважень на заступників, та власне підготовкою до відпустки. Всередині я вагався чи правильно прийняв рішення, що погодився на відпочинок на березі моря…
Море… воно манить до себе. Сниться майже кожнісінької ночі, шепоче повільними гребінцями хвиль, просить кинути йому виклик і знову зайняти своє місце у капітанській рубці.
Але з плаванням давно покінчено, мости з минулим спалено, тож залишається показатись давньому побратимові у ролі пересічного відпочивальника…
Мабуть, протягом останніх ночей я змирився з новим статусом.
А ось Ксенія з особливим трепетом чекає на момент, коли нарешті наш автомобіль полишить межі палацу та вирушить на далекий південь. Дівчинка встигла замучити гувернантку: сотні питань за одну секунду, десятки дитячих одежинок, котрі раз за разом переміщаються з шафи у дорожню валізу.
— Таточку, ти довго?
З вітальні звучить її нетерплячий голос. Двері з мого кабінету прочинені, тому добре чутно, що відбувається поверхом нижче.
— Вибач. Зачекай, будь ласка, — кажу Чурову та виходжу на поріг. Гукаю на перший поверх: — Доню, я швидко. Зараз владнаю справи з дядечком Маратом.
— Хто б міг подумати, що любитимеш дитину Нони як рідну, — хмикає чоловік у кріслі. Він складає руки на грудях. Слідкує за кожнісіньким моїм рухом, хоч вдає цілковиту байдужість. У його очах ховається скритна цікавість. Ксенія — вразливе місце, і ми обоє це прекрасно розуміємо. Але наразі Марат занадто залежить від моєї компанії. Один хибний крок чи косий погляд в напрямку дівчинки — я придушу його власними руками.
— Чужих дітей не буває, — відповідаю повернувшись у крісло. — Тобі також слід задуматись над сім’єю. Не набридло бути вовком-одинаком?
— У нашій справі не можна мати рідних. Занадто небезпечно.
— Не перебільшуй. Діти — це щастя. У них сенс нашого життя.
— Ні, — картинно підіймає руки догори. — Поки я — пас.
— Так і скажи: не зустрів одну єдину й неповторну.
— Ти он двічі був одружений, а виховуєш чужу дочку, — Чуров нещадно б’є у найболючіше місце. Я щосили тискаю кулаки, відчуваючи, як закипаю.
— Ксенія — моя. І припини давити. Я своєї думки стосовно дівчини ніколи не зміню.
— Вадиме, — подається вперед. — Жінки роблять тебе вразливим, прив’язаним. Ось, наприклад, зараз, щоб перейматись важливим контрактом та особисто слідкувати за виконанням домовленостей, ти мчиш в інший кінець країни. І куди? На відпочинок! Просто зриваєшся і їдеш!
— У мене хороші заступники. Їм можна довіряти. Тим паче ти залишаєшся в місті.
Марат невдоволено сопе. Кілька хвилин триває напружена мовчанка. Жодний з нас не бажає поступитись, і єдиний спосіб залагодити неприємну ситуацію, — піти першим на примирення.
— Друже! — звертаюсь до нього. — Зараз ера сучасних технологій. Я керуватиму дистанційно. Все буде гаразд.
Мене свердлять темні очі. Ще секунду подумавши, чоловік простягає руку на знак прощання.
— Вадиме, перебуватимемо постійно на зв’язку. І гарно відпочити..
Він виходить з кабінету, а я проводжаю його понуро опущену спину. Давній знайомій добряче постарів. Смерть єдиної сестри поклала на його плечі тягар вини в автокатастрофі, що сталась зовсім нещодавно. Часто, випивши зайвого, він рвав на собі сорочку та кричав, що з його легковажності дівчина загинула. Не варто було купувати їй нову машину й дозволяти керувати під кайфом. Не варто було…
— Тату, швидше, — повертає до реальності дитячий, писклявий голосочок.
— Та йду, йду.
Окидаю наостанок свій кабінет. Гарне, просторе приміщення, оздоблене талановитим дизайнером. Все продумано до найменших дрібниць, гармонійно та комфортно. Мій будинок — суцільна чаша. Та, на жаль, я не готовий привести у ці стіни дружину чи жінку, яка б на всі сто відсотків замінила маму Ксенії. Я не можу. Я не здатний поділитись своїм серцем. Я не бачу жодної представниці прекрасної статі поруч себе, довше чим на одну ніч.
Ні! Вистачить з мене двох походів на ті самі граблі! А доня, коли підросте, все зрозуміє.
Отже, море! Душа щемить якимось божественним трепетом. Вже сьогодні увечері я побачу нескінчену синю даль і вдихну на повні груди солоного повітря. Повітря, аромат якого назавжди в’ївся у мозок.
— Ну, нарешті! — весело підстрибує Ксенія, тримаючи в руках улюблену поні. У вітальні вже стоїть її дорожня валіза. Моя давно спакована та віднесена в багажник автомобіля.
Підхопивши принцесу, разом з нею падаю на диван.
— На дорогу потрібно присісти, — пояснюю юному ангелу та цілую кіску. Ксенія пахне по-особливому. Дитинством та вишневим варенням. — Прикмета така.