Той день тягнувся довго. Занадто довго.
Як і завжди, коли йшов місяць Блакиті, зелень перетворювалась на блакить – як це буває з очима людей.
Все ставало блакитним: небо, ріка, степ і ліс. Безмір відтінків.
Інколи й саме сонце перетворювалось на лазурну пляму.
Звісно, і на таке блакитне сонце не можна було дивитися.
А іноді, часом, усе зливалося в одну єдину безмежну Блакить. І мандрівники мали слово для таких годин. «Блакитна Безодня». Коли людський розум утрачав розуміння, де верх – де низ, іде людина чи стоїть. У такі моменти усе мерехтіло, пульсуючи від глибокого блакитного кольору та й до легкої п’янкої лазурі. А відчуття часу втрачалося легко, наче обходисвіт цього почуття й ніколи не мав.
Художник давно мріяв ідеально намалювати Блакить, і, на жаль, досягав лише примітивної блакитної мішанини на полотні чи бумазі.
Правда, нині, такі думки усе менше хвилювали його розум. Творець, узагалі, не міг обрати частину життя, яка мала б займати більше, ніж інша. І моменти минулих років легко спливали наче події минулого дня.
Мабуть, то була властивість Блакиті.
Та й лише дерев’яно-металеве тіло плота дарувало відчуття надійної поверхні у безодні хибних ілюзій.
Однак, іноді Блакить відступала. Сонце вимальовувалось у соковиту жовту пляму кольору життя, а потім перетворювалось на болючий піднебесний ліхтар, котрим і було.
Далі, коло поверталось, і Єлейсіс блакитно зливався з небом.
Так минав час.
Утім, зараз митець хотів, аби якісь сили ще більше прискорили божевільний марш часу.
Приблизно сімсот миль – шлях від погоста Могу, на висілках Лиса, до міста Тур.
Цей шлях зайняв тиждень – Сірий усвідомлював, що Джейран не буде чародіяти заради таких незначних цілей на кшталт «швидкої подорожі» – був ризик, що чарівник у Турі відчує ворожі чудодійства.
Отже, кожен день Блакить поглинала мандрівників, а ввечері поступалася літній темряві. Саме ніччю вони минули Торбад – вогники града здавалися розсипами спалахів на темній ковальській підлозі.
А далі, нижче Торбада, тканину ночі освітлювали лише зірки та півмісяці Лурес і Налір.
І вранці усе починалося новим колом.
Якщо, у перші дні, Сірий сидів у полоні роздумів про минуле та нездійснене, то, згодом, усі думки розсіялись як роса на сонці. Ніби проміння лазурного сонця просвічували його сутність наскрізь – до древніх оболонок зерна «Муо». Сяйво, що затопило розум було чистим.
І Сірий намагався відтворити хоча б Ліку. Але йому не вистачало чогось, аби зачепитися, бо прив’язаність розтанула в безжурності. А любов так і не знайшлася.
Митець їв пиріг, що залишався незвичайно свіжим, і запивав це водами Єлейсіса. Він розправився з останніми шматками, коли пліт, уночі, вийшов у простір, у якому з’єдналися темрява океанів і неба.
Пітьма. Тільки тьма навколо.
Художник умер.