Інна
— Так, не потрібно нервувати, — кажу сама до себе, осмикуючи сукню.
Нічого страшного не станеться. Вип’ю трохи шампанського, послухаю розмови ділових дядечок й повернусь додому. Відганяю подалі своє небажання кудись йти і закінчую наносити макіяж.
Насправді саме сьогодні видався дуже важкий день. Остання клієнтка так винесла мозок, що не хочеться навіть бачити людей, не те що спілкуватися з ними. Дивлячись у дзеркало, тішусь, що не помилилася, коли вибрала сірий колір. Він дуже личить до моїх очей. Поправляю світло-русяве волосся, зібране у вишукану зачіску, беру клатч й виходжу з кімнати.
Чую, що чоловік з кимось голосно говорить телефоном. Тільки нехай у нього буде гарний настрій. Аж пальці хочеться схрестити. Бо постійне бурчання вже починає лякати. Сідаю на пуфик, щоб взути чорні туфлі на підборах. Ще раз дивлюся на себе у дзеркало, намагаючись усміхнутися.
Як там казав Артем? Я маю сяяти? Взагалі, він рідко запрошує мене з собою. Зазвичай, ходить сам на різноманітні святкові заходи компанії, але сьогодні буде генеральний, тому він тягне мене з собою. Тобто, вимушений тягнути, бо всі прийдуть зі своїми супутницями.
— Інно, що ти одягнула? — чую його голос й розвертаюся. Карі очі дивляться незадоволено, навіть з гнівом.
— Свою улюблену сукню, — відповідаю спокійно, збираючись відчинити двері. Стає образливо за такий тон, наче я маю вигляд опудала.
— Одягни ту, яку я придбав. Вона виглядає на свої гроші, — каже суворо, без тіні на теплі почуття. — А в цій, — опускається поглядом по всій довжині сукні, яка сягає колін, — можеш тільки на роботу ходити. Вона ніяка.
— Артеме, я витратила на неї половину своєї зарплатні. Вона зручна і дуже мені личить, а та, що ти купив… — не встигаю договорити, як двері перед моїм носом з гуркотом зачиняються і він хапає мене за зап’ястя. Зціплюю зуби від болю, але мовчу. Дивиться у вічі й пихтить, як паровоз, від гніву. Одного слова достатньо, щоб довести його до такого безумного погляду.
— Ти хоч розумієш, яка це важлива зустріч? — цідить крізь зуби, міцніше стискаючи руку. Сам Рубан буде, а ти хочеш піти в якійсь ганчірці.
— Боляче, — не витримую, сльози навертаються на очі.
— Швидше, бо спізнимося, — відпускає руку, розвертається й заходить на кухню.
Повертаюся до кімнати і декілька хвилин просто сиджу на ліжку. Дивлюся на зап’ястя, спостерігаючи, як швидко з’являється синець. Через ніжну шкіру варто лиш міцніше стиснути, і буду ходити тиждень у синцях, а Артем себе не стримує. На роботі вже думають, що з мене знущаються вдома. Хочеться плакати… Від втоми, поганого ставлення, розпачу й думок про невдалі стосунки.
Образливо, що останнім часом Артем дозволяє собі таку поведінку. Він може схопити боляче, може штовхнути, і при цьому абсолютно не відчувати провини. За три роки нашого спільного життя, він змінився у гіршу сторону, і я не знаю, що з цим робити.
Підводжуся й відкриваю шафу, очі одразу ловлять жахливий рожевий. Терпіти не можу цей колір, а Артем, наче знущається: рожеві троянди на свята, рожева білизна на чотирнадцяте лютого, а тепер ще й рожева сукня. Сама вона непогана й зручна, але колір… Одягаю її, щоб не заводити сварку й дивлюся в дзеркало. Колір псує все, хоч сукня і сидить по фігурі. Стираю бежеву помаду й наношу рожеву, щоб хоч якось скомпонувати макіяж з сукнею.
Виходжу з кімнати й бачу Артема зі склянкою рому у руці. Ось, починається! Значить сьогодні їдемо на таксі й чоловік знову буде сам не свій. Пити він теж почав набагато більше. Все почалося, коли він влаштувався на цю роботу. Спочатку працював звичайним менеджером, потім отримав підвищення і зараз досить непогано заробляє. І звісно, дозволяє собі гарний відпочинок і дорогі напої. Дивиться на мене так, наче нічого не сталося. Легенько киває, а я відвертаюсь. Образа не дає нормально розмовляти й удавати, що все гаразд.
Мовчки проходжу повз й відчиняю двері. Він ставить склянку на комод і виходить за мною, зачиняє двері й наздоганяє мене біля ліфта. В тиші чекаємо поки той підніметься і так само, без слів, спускаємось на перший поверх. Вечір зіпсований через нестриманість Артема і мою дику втому. Нічого не хочу, тим паче провести весь вечір у компанії незнайомих людей.
Надворі майже кінець весни, теплої і квітучої. Я навіть накидку з собою не брала, бо комфортно себе відчуваю. Таксі вже чекає, тому через сорок хвилин ми опиняємося біля одного з відомих ресторанів Дніпра. Звісно, сьогодні тут спец обслуговування, бо зібралася бізнес-еліта святкувати підписання якогось важливо контракту.
Артем згадує, що він джентльмен і навіть відчиняє переді мною двері. Всередині все вишукано й дуже гарно оформлено. Наче це не ресторан, а зал для прийомів. Посередині встановлені декілька столів з вишуканими закусками та напоями. Офіціанти теж виблискують у білосніжних формах і ввічливо подають смаколики тим, хто ліниться підійти до столу. Я не вперше у гарному закладі, але ця розкіш вражає.
Артем одразу підводить мене до своїх колег і дуже ввічливо представляє, як свою дружину. Язик свербить сказати, що ми в цивільному шлюбі, але я стримуюся. Народ швидко наповнює зал і з задоволенням куштує смакоту на столах. Я беру келих шампанського з таці офіціанта й роблю пристойний ковток. Мені потрібно протриматись зовсім трохи. Артем говорив, що після офіційної частини можу поїхати додому.
— Інно, ходімо підійдемо до генерального, — говорить чоловік й кладе долоню на спину. Йдемо в інший кінець залу, де зі знайомих облич я помічаю тільки заступника генерального, бо Артем нас знайомив минулого року. Самого генерального я не бачила жодного разу, але здогадуюся, що це високий чоловік, що стоїть до нас спиною.
— Це і є генеральний? — питаю, крокуючи поряд з Артемом. Він обіймає мене за талію, а мені чомусь неприємні його дотики. І вже досить давно. Ще відтоді, коли його поведінка кардинально змінилася.