- Завтра Зелена неділя, треба будинок заквітчати, — якось зранку сказала бабуся.
- А що це означає? - не зрозуміла Катруся.
- Це таке свято, коли будинок прикрашають гілочками дерев, травами та квітами.
- Ой, як цікаво! - захоплено вигукнула Катруся.
- Але не кожна рослина підійде, — продовжувала бабуся, — краще приносити до хати полин, чебрець, м’яту або любисток. Вважається, що саме вони мають магічну силу і можуть захистити оселю від усього лихого.
По обіді Катруся з бабусею пішла на галявину, яка була неподалік від будинку, і почали збирати трави. Бабуся дуже добре розумілася на цьому, тож пояснювала внучці, де яка трава, як відрізнити одну від іншої.
- Це — полин, — показала бабуся рукою на рослину, яка мала незрозумілий чи то сірий, чи то зелений колір листя. - Вважається, що він відганяє нечисту силу, щоб вона не потрапила до будинку. А ще він має гіркий присмак, тому після того, як його зірвеш, потрібно буде добре руки помити.
- А це — м’ята, — бабуся зірвала в траві рослину, яка чимось була схожа на кропиву. - З нею і чай добре заварити, і удачу вона приносить.
Потім бабуся зірвала декілька гілочок клену.
- А це навіщо? - запитала Катруся.
- А це ми поставимо перед входом до хати, щоб ніщо лихе не могло зайти.
Ось так крок за кроком вони назбирали цілий кошик різноманітної зелені й задоволені повернулися додому.
Бабуся зі знанням справи прийнялася розстилати трави по будинку та перед входом до нього, Катруся їй допомагала. За кілька хвилин в хаті стало зелено, немов на галявині, а аромат стояв просто неймовірний. Можна закрити очі й буде здаватися, що ти десь там на галявині серед квітів та трав.
Пахло літом…