Поки спускалася, згадала, що у Вишинського ж своя фірма та й в універі робота є. Він же викладач. Не могли його не шукати. Лекції ж треба вичитати, семінари провести. Й в моїй колишній бурсі можуть підтвердити особу. Там точно є усі копії документів.
На фірмі ніхто не відповів, може номер помінявся, а в Гуглі досі старий.
Нагуглила деканат. Попросила покликати доцента Вишинського.
Мені сухо повідомили, що такий співробітник місяць тому звільнився за власним бажанням. А деканат завжди відкритий для співпраці з засобами масової інформації, їм приховувати нічого.
Ага-ага, сказала я і продовжила спуск по сходах.
Ліфтом не користуюсь. Бо навантажень ніяких, про спортзал можу тільки мріяти, а так хоч ногам тренування.
Звільнився. За власним бажанням. Окраса факультету, надія вітчизняної науки, священна рана першокурсниць. Ще й серед семестру, коли заміну знайти проблематично.
Ну і ну.
Доля, вона така. Бумеранг рідко дає промашку.
Бо це не я, а карма. У мене й у мріях такого не було, тим більш в планах.
Що ж, як вони так швидко від нього відкараскались, то й документи напевно не зберігають. І знайти не захочуть, навіть якщо десь в архіві валяються.
Хоч я на всяк випадок пошлю когось перевірити.
Ох і багато роботи буде мамі Вишинській, коли повернеться зі свого загадкового відрядження.
Що ще можна пригадати, щоб позбутися його швидко і ввічливо, при цьому не дати малій Сирені приводу підозрювати мамусю в брудних маніпуляціях?
Бо я буду брудно маніпулювати. Він повинен піти з мого дому.
Я занадто довго вчилася його ненавидіти. А зараз він такий милий і безпомічний, наче викинуте на вулицю щеня. І я не я буду, якщо він не тисне на цей образ, хоч би й підсвідомо. Настраждався під тим мостом, назад не хоче.
А хто б хотів.
Ну зате я відірвуся. Можу собі дозволити трохи порозважатися. Уявляю мамусю поганця, яка побачить його в лахах з секонду. Жалкую, що не засняла на телефон в ще привабливішому вигляді й не вкинула до Тік Току з Інстаграмом.
Але ні. Міра за міру. І не більше. Мої фотографій, коли я сама одягалася в секонді й мала один бутерброд з плавленим маргарином на цілий день, вони нікуди не викладали.
Хоч знали, як я живу. Бо саме тоді зробили пропозицію, від якої я не відмовилася.
Про те, що я добровільно іду з універу, не наближаюся до їх сімейства на відстань пташиного польоту, й вони мене не чіпають, не згадують про той інцидент з промисловим шпигунством. Не ламають мені долю - так він сказав.
А я згодилася. Ну ви це вже знаєте.
А я тепер повторюватиму десять разів на день, щоб не забути й не розтанути. Бо дивитися, як вони з малою спілкуються, то просто насолода.
Бо йти йому поки що було нікуди. І він жив у нас. І лякав мене тим, як вписався в нашу з малою сім’ю.
Так і не навчилася собі брехати. Тому й злякалася до нестями від здогадки. Якби я хотіла завести нам тата, то це був би хтось схожий!
Ніяких сю-сю, ніяких спільних ігор в ляльки, ніякого потурання.
Але мала капризуля їла все, що він приготував, робила завдання з гуртка, читала казку, гуляла на дворі без жодних нагадувань. Поганого настрою, такого звичного в осінню пору, у неї як не було.
При цьому він і не думав тягти ковдру на себе. У мене не було жодного приводу для ревнощів.
Марічка була біля мене, звітувала про все мені. А на поганця звертала уваги не більше, ніж на Пірата з Плюшею. Тобто вона до нього гарно ставилася й була рада його компанії, але він був фоном.
У наших відносинах з малою нічого не змінилося.
І я видихнула, коли зрозуміла, що панічно цього боялася з першої секунди - що він її своїм магічним голосом і покликом крові у мене намагатиметься забрати.
Ні, не сталося. Ну щасливий він. А то полетів би під міст в ту ж секунду, як я б побачила найменшу небезпеку.
От і добре. Мала награється зі своїм казковим принцом. І він залишиться старою іграшкою, яку викинути шкода, але є нові.
Пояснивши паразитові, що грошей на бренди у нас для нього не заплановано, розпитала про розміри й відбула до найближчого магазину одягу з Європи. Можете не сумніватись. Він забув рідну матір, а от розміри шмоту пам’ятав назубок.
Метросексуал калібрований.
Залишалося сподіватись, що то розміри не десятилітньої давності. Але на вигляд він не дуже змінився з тих часів, коли я була першокурсницею.
Щось та купила в секонді. Бо це було принципово. Але білизну й шкарпетки довелося купувати окремо. І капці. І кросівки. І пізніше - гумові чоботи.
Бо він попросив дозволити йому попрацювати в саду. Він, бачте, хоче бути корисним.
Моя мати прислала довжелезну інструкцію, і паразит носив роздруківку з собою, коли по півдня порпався в землі й обрізав щось, чимось замазував зрізи, одним оком поглядаючи, щоб мала не впала з гойдалки або не сиділа на холодному, коли малює осінні кущі й листя.
Ну Сирена є Сирена. Коти теж ходили за ними двома хвостиками, наче собачки. Точніше більше Пірат ходив. А Плюша зранку робила променад, супроводжуючи їх з малою на двір, а решту дня сиділа так, щоб їх усіх бачити. Але ж ходила з ним. А з нами - ніколи. Вона справжня кішка - гуляє сама по собі.
Було великою спокусою надавити зараз на паразита, щоб Пірата нарешті прооперували. То зовсім не шкідлива й цілком безпечна операція.
Але в останній момент я стрималася.
Бо це було б ніби знущання з міського божевільного. Чому з божевільного?
Тому що він себе поводив, наче блаженний.
Був щасливий від найменшої уваги - моєї, Манюниної, котячої.
Не нив, не набридав, приносив помітну користь.
Я навіть перестала нервувати, що няня ніяк не знайдеться. Бо ніхто з них не підходив або мені, або Манюні.
Мені тепер можна було цілком безпечно залишити малу з паразитом навіть на весь день.
#2624 в Любовні романи
#1255 в Сучасний любовний роман
#277 в Молодіжна проза
Відредаговано: 05.01.2022