ОЛЕКСАНДРА
5 років по тому..
Публіка, спалахи камер, шквал аплодисментів..
Це був шостий концерт за сьогодні і я до жаху виснажилася.
За кулісами мене чекало море фальшифих привітань і посмішок. Все злилося в одну густу однорідну патоку. Лиш опинившись в своїй окремій гримерці, я нарешті змогла зняти з себе туфлі, допити холодну каву і відпочити.
— Hai visto che la nostra "STAR" è morta oggi?(А ви бачили, що утнула сьогодні наша «ЗІРКА»?) —Почувся тихий голос зза дверей.
— Cosa questa volta?(Що на цей раз?)
— In un duetto con Dwayne, ha detto che non avrebbe dovuto toccarla! Riesci a immaginare?(В дуеті з Дуейном вона заявила, щоб тей не торкався до неї! Уявляєш?)
— Sul serio?(Серйозно?)
— Si si! Ho sentito con le mie orecchie. Dicono che non è la prima volta che lo dice.(Так, так! Я своїми вухами чула. Кажуть, що це не перший раз вона таке каже.)
— La principessa è stata trovata!(Принцесса знайшлася!)
— Sto parlando della stessa cosa! E appena Cecilia la tollera?( Я про те саме! І як тільки Сесілія терпить її?)
О, так-так, розмова саме про мене...А точніше, про враннішній концерт.
Перед концертом, я одразу попередила про те, що мене не можна торкатися. І нажаль, було б набагато краще, якби це була просто забаганка. Однак, вже 5 років це необхідність, якої я ніяк не можу позбутися...
Раптом, в двері постукали.
— Проходьте
— Сеньйоро, вам передали вітання і букет.
О, за сьогодні це, вже десятий і певно, знову червоні троянди. В моїй гримерці в кожному кутку вони стоять.
Беззаперечно, червоні троянди гарні, але в них немає життя. Від них віє пустотою, холодом, смертю...Певно, символічно, що на початку моєї кар'єри відомий італійський журнал «Linkiesta», в одному зі своїх випусків написав про мене "Una rosa rossa reale sbocciò nel nostro bellissimo giardino", що значить "В нашому саду розцвіла королівська червона троянда". З того часу, за мною закріпилося це прізвисько. І навіть мій псевдонім "Rosa cremisi"(Багряна троянда), говорить сам за себе.
Яка ж болюча іронія, квітка, яку я ненавиджу, стала моїм другим ім'ям, моїм кредо. Хоча, може я просто не хочу бачити правди...що я подібна до тієї ненависної мені троянді, гарна, королівська, але така ж пуста і холодна...
— Так, так, несіть
Я вже приготувала місце і вазу для букету. Все одно, забирати додому я їх не буду, а залишати квіти просто лежати і засихати без води - це не по людськи. Вони не винні в тому, що не подобаються мені.
— Ось ваш букет..Тут, зається і записка була.
Коли я повернулася, щоб забрати квіти, то остовпіла.
Я була права. Це були троянди..але не червоні, а кущові...Мої улюблені...Останній раз, мені їх дарував Нік. Крім нього ніхто не знав, про мою любов до цих колючих малюток.
Букет був таким великим, що асистентку за ним було ледь видно. Я швиденько перехопила свій "Скарб" і прийнялася його розглядати, після того, як залишилася наодинці. Перше, що я помітила, а точніше відчула, що букет був весь в шипах. І це дивно...бо зазвичай в флористичних магазинах їх обламують. Але це ані трохи не псує букет, я б навіть сказала, навпаки. На атласній стрічці, збоку, я помітила прикріплену записку.
— "E tra mille lussuose rose rosse ce ne sarà una piccola che circonderà il cuore di spine aguzze."
Ці слова... Щось таке було в цих словах, щось рідне, таке до жаху знайоме. Я перечтувала їх, здавалося, сотні разів і з кожним разом, вони чіпляли ще більше. Одягнувшись, поклала записку в сумку і пішла до чорного виходу. На вулиці, одразу знайшла свою машину, поклала букет на пасажирське і направилася до дому. Весь цей час з мого обличча не сходила посмішка...
...
— Кеп, я передав те, що ти просив.
— Дякую, Марк, можеш бути вільним.
— Не хочеш сказати, що відбувається?
— Лейтенант, я сказав, можеш бути вільним.
— Слухаюся, капітане! — Крізь зуби промовив хлопець і зник в темноті.
Їдкий дим цигарок опалював легені і одразу розсіювався. Хотілося відчувати його знову і знову, лише б заглушити цей крик в середині.
— "І серед тисячі розкішних червоних троянд знайдеться та, маленька, що гострими шипами серце оповиє."